”Brushless” -akkupuhallin




- Hiiliharjaton moottori: entistä nopeampi ja voimakkaampi ja pidentää käyttöiän kymmenkertaiseksi
- Ilmavirtauksen nopeuden säätö ja lukitus painikkeella
- 3 nopeusasetusta erilaisiin käyttötarkoituksiin
- Lukitusnuppi helppoon jatkuvaan käyttöön
- Kompakti koko ja pehmustettu kahva varmistavat mukavan käsiteltävyyden
- Mukana toimitetaan kuminen pidennyssuutin ja yleismallinen adapteri ilmalla täyttämiseen / ilman tyhjentämiseen
- Litiumioniteknologia: ei muisti-ilmiötä eikä varauksen itsetyhjenemistä ja aina valmis käyttöön
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset

KEEPCOOL™
Patentoitu KEEPCOOL™-teknologia estää akun ylikuumenemisen ja parantaa akun suorituskykyä..
Tutustu KEEPCOOL™Digitaaliset harjattomat moottorit
Uusin huipputekniikka on olennainen osa jokaista SKIL-työkalua. Kompaktit, digitaaliset harjattomat moottorimme antavat enemmän voimaa ja tehoa sekä pidemmän käyttöiän harjallisiin moottoreihin verrattuna.
Tutustu Digitaaliset harjattomat moottorit

Kompakti harjaton valikoima
Työskentely ahtaissa paikoissa, pään päällä tai pitkäkestoisesti ei ole enää ongelma SKILin kompaktin harjattoman valikoiman ansiosta. Nämä työkalut ovat erittäin kompakteja ja tarjoavat yhdistelmän suurta suorituskykyä, kestävyyttä ja ainutlaatuista mukavuutta.
Tutustu Kompakti harjaton valikoimaACTIVCELL™
Edistynyt LED-valomme, jossa on 2 tilaa – mukaan lukien taskulampputilan – ja automaattinen sammutus, varmistaa työkappaleen hyvän näkyvyyden.
Tutustu ACTIVCELL™


PWRCORE 20™ TEHOKAS JA SUORITUSKYKYINEN.
PWRCORE 20™ on täydellinen valinta monipuolisiin projekteihin. Tehokkaiden ja suorituskykyisten koneiden ansiosta suoriudut kaikista käsillä olevista tehtävistä helposti.
Tuotteen kuvaus
”Brushless” -akkupuhallin puhaltaa pölyn ja muun lian hujauksessa pois
”20V Max” (18 V) SKIL 3161 on harjattomalla moottorilla varustettu akkupuhallin, joka soveltuu erinomaisesti sahanpurun, murusten ja erilaisen työssä syntyvän hienojakoisen aineksen pois puhaltamiseen. Harjaton moottori on nopeampi ja vahvempi ja kestää kymmenen kertaa kauemmin kuin vastaava harjallinen moottori. Nopeudensäädön 3 asetusta lisäävät monikäyttöisyyttä puhallettaessa puhtaaksi lattiapintoja tai pintoja pään yläpuolelta; nopeuden säätö ja lukitus auttavat hallitsemaan tehoa, jolla voidaan saavuttaa jopa 300 km/h:n ilmavirtausnopeus. SKIL 3161 CA:n mukana toimitetaan kuminen pidennyssuutin ja adapteri, jota voidaan käyttää ilmalla täyttämiseen ja ilman tyhjentämiseen. Akku ja laturi eivät sisälly toimitukseen.
”PWRCORE 20™”: alan johtavaa edistyksellistä akkuteknologiaa kaikkien SKIL ”20V Max” ‑työkalujen virransyöttöön
”PWRCORE 20™” -järjestelmä koostuu alan johtavasta edistyksellistä akku- ja laturiteknologiasta sekä innovatiivisista toiminnoista, jotka ovat todella ainutlaatuisia, esim. patentoitu akkujen ”KEEPCOOL™”-viilennysteknologia, joka pidentää käyttöaikaa jopa 25 % ja kaksinkertaistaa akun käyttöiän. Patentoitu ”ACTIVCELL™”-teknologia takaa maksimaalisen suorituskyvyn ja akun optimaalisen suojauksen. ”PWRCORE 20™” -akut ja -laturit ovat 100 % yhteensopivia ja niitä voi käyttää joustavasti kaikissa SKIL ”PWRCORE 20™” -malliston sähkötyökaluissa ja puutarhatyökaluissa.
Tekniset tiedot
| Performance Level | EDISTYNYT SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Jännite | 20 V Max |
| Ilmamäärä | 3.1 m³/min |
| Ilman maks. nopeus | 300 km/h |
| Virtalähde | Akkukäyttöinen (johdoton) |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Harjaton | Kyllä |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| Portaaton nopeudensäätöliipaisin | Kyllä |
| EAN | 8719643005564 |
| Order Number | VA1E3161CA |
| Äänenpaine | 83.5 dB |
| Melutason epävarmuus (K) | 1.5 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 3 m/s² |
| Tärinäarvo | 2.5 m/s² |
| Ääniteho | 94.5 dB |
Pakkaus sisältää
- Harjattomalla moottorilla varustettu SKIL 3161 -akkupuhallin
- Kuminen pidennyssuutin
- Täyttö-/tyhjennysadapteri
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta

































