Akkuiskuruuvinväännin



- Suuri vääntömomentti ruuvien ja pulttien vaivattomaan kiristämiseen ja irti kiertämiseen
- Kompakti ja kevyt rakenne
- Vankka alumiininen vaihteisto parantaa kestävyyttä
- Kuusiokanta-pikaistukka (6,35 mm / ¼") tarvikkeiden helppoon vaihtamiseen
- Säädettävä nopeus hellävaraiseen aloitukseen ja tarkkaan hallintaan kaikissa tilanteissa
- LED-valo varmistaa hyvän näkyvyyden työkohteeseen ja lisää työnteon mukavuutta huonoissa valaistusolosuhteissa
- Litiumioniteknologia: ei muisti-ilmiötä eikä varauksen itsetyhjenemistä ja aina valmis käyttöön
- Akun lataustilan ilmaisin näyttää akun lataustilan kätevästi
- Hyvä käyttömukavuus ja hallittavuus ergonomisen muotoilun ja pehmustetun kahvan ansiosta
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Suoritukset
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Suoritukset

ACTIVCELL™
Edistynyt LED-valomme, jossa on 2 tilaa – mukaan lukien taskulampputilan – ja automaattinen sammutus, varmistaa työkappaleen hyvän näkyvyyden.
Tutustu ACTIVCELL™

PWRCORE 20™ TEHOKAS JA SUORITUSKYKYINEN.
PWRCORE 20™ on täydellinen valinta monipuolisiin projekteihin. Tehokkaiden ja suorituskykyisten koneiden ansiosta suoriudut kaikista käsillä olevista tehtävistä helposti.
Tuotteen kuvaus
Vahvasti vääntävä litiumioni-akkuiskuruuvinväännin
”20V Max” (18 V) SKIL 2905 -akkuiskuruuvinvääntimen vahvalla väännöllä ruuvien ja pulttien kiristäminen ja irti kiertäminen sujuu vaivattomasti. Tässä akkuiskuruuvinvääntimessä on kompakti ja kevyt rakenne sekä kestävyyttä lisäävä vankka alumiininen vaihteisto. Tarvikkeiden vaihtaminen on helppoa kuusiokanta-pikaistukan ansiosta. Tämä monipuolinen työkalu tarjoaa kaiken tarvitsemasi: luotettavan litiumioniakkuteknologian, tarkan hallinnan takaavan säädettävän nopeuden ja työkohteen erinomaisen näkyvyyden varmistavan LED-valon. Akun lataustilan patentoitu ilmaisin näyttää akun lataustilan selvästi, joten ehdit aina ladata akun ajoissa. Työkalun ergonominen muotoilu ja pehmustettu kahva varmistaa erinomaisen käyttömukavuuden. SKIL 2905 AA:n mukana toimitetaan ”20V Max” (18 V) 1,5 Ah -akku, laturi ja PH2-ruuvauskärki.
”PWRCORE 20™”: alan johtavaa edistyksellistä akkuteknologiaa kaikkien SKIL ”20V Max” ‑työkalujen virransyöttöön
”PWRCORE 20™” -järjestelmä koostuu alan johtavasta edistyksellistä akku- ja laturiteknologiasta sekä innovatiivisista toiminnoista, jotka ovat todella ainutlaatuisia, esim. patentoitu akkujen ”KEEPCOOL™”-viilennysteknologia, joka pidentää käyttöaikaa jopa 25 % ja kaksinkertaistaa akun käyttöiän. Patentoitu ”ACTIVCELL™”-teknologia takaa maksimaalisen suorituskyvyn ja akun optimaalisen suojauksen. ”PWRCORE 20™” -akut ja -laturit ovat 100 % yhteensopivia ja niitä voi käyttää joustavasti kaikissa SKIL ”PWRCORE 20™” -malliston sähkötyökaluissa ja puutarhatyökaluissa.
Tekniset tiedot
| Performance Level | LUOTETTAVA SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Harjaton | Ei |
| Nopeudensäätökytkin | Kyllä |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| Latausvirta | 0.4 A |
| Pistoketyyppi | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Kaksi mekaanista nopeutta | Kyllä |
| Istukan kapasiteetti | 6.35 mm |
| Ruuvin kapasiteetti | 10 mm |
| Istukkamalli | Hex |
| Nettopaino, sis. akun | 1.6 kg |
| Nettopaino ilman akkua | 1.2 kg |
| Akkujen lukumäärä | 1 |
| Virtalähde | Akkukäyttöinen (johdoton) |
| Akun kapasiteetti | 1.5 Ah |
| Jännite | 20 V Max |
| Kuormittamaton nopeus (rpm) | 0-2000 |
| Kovan liitoksen maks. vääntö | 155 Nm |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Maks. iskunopeus | 0-3000 IPM |
| Jännite/taajuus (latauslaite) | 220-240V/50-60Hz |
| EAN | 8719643002662 |
| Order Number | F0152905AA |
| Äänenpaine | 94 dB |
| Tärinäarvo | 10.6 m/s² |
| Ääniteho | 105 dB |
| Melutason epävarmuus (K) | 3 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Latausaika | 3.75 h |
Pakkaus sisältää
- SKIL 2905 -akkuiskuruuvinväännin
- ”20V Max” (18 V) 1,5 Ah -litiumioniakku (1x)
- Laturi
- PH2-ruuvauskärki
- Käyttöohje


































