Akkuleikkurit (Multi Cutter)

Varastossa
- Ihanteellinen ratkaisu kaikkiin leikkaustöihin
- Yleisleikkuri on monipuolinen työkalu, joka leikkaa kaikkia joustavia materiaaleja, kuten kangasta, kokolattiamattoa, pahvia, paperia, kukkia ja paljon muuta
- Leikkauspää on helppo vaihtaa Clic-mekanismin ansiosta
- Mahdollistaa suorien ja kaarevien viivojen tarkan, yksityiskohtaisen leikkaamisen
- Suuri lukitusnuppi jatkuvaan työskentelyyn
- Kätevä 4,8 V NiMH-akkujärjestelmä
- Yli 100 vuotta luotettavaa SKIL-laatua
- Arvosana 4,7/5 tähteä yli 500 asiakkaalta
- Tilaa ennen klo 17.00 = lähetetään tänään
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Tuotteen kuvaus
Multi Cutter leikkaa kaiken
SKIL 2900 Multi Cutter -yleisleikkuri on erinomainen ratkaisu kodin jokapäiväisiin leikkaushaasteisiin. Ladattavalla akulla varustettu 4,8 V:n leikkuri tarjoaa erinomaisen työskentelyvapauden ja sillä voidaan leikata lukuisia erilaisia materiaaleja, kuten esimerkiksi pahvia, muovia, vinyyliä, nahkaa, tapettia, mattoja, farkkuja, oksia ja paljon muutakin. Se on ihanteellinen väline suorien ja kaarevien viivojen nopeaan ja vaivattomaan leikkaamiseen. Suurikokoinen lukituspainike ja ilman työkaluja käytettävä Clic-teränvaihtojärjestelmä tarjoavat erinomaisen käyttömukavuuden.
Suorat ja kaarevat leikkaukset monenlaisiin materiaaleihin
”Multi Cutter”-leikkurin laadukkaan leikkuuterän geometria on ainutlaatuinen. Sen pieni koko ja nopea leikkausliike mahdollistavat suorien ja kaarevien viivojen vaivattoman leikkauksen. Kun saksien käyttäminen on raskasta, eikä välttämättä kovinkaan tehokasta, ”Multi Cutter” suoriutuu työstä nopeasti ja siististi. Yhdellä leikkauspäällä voit leikata kolme kilometriä pahvia. Ja täyteen ladatussa akussa on niin paljon virtaa, että voit leikata sillä 150 metriä mattoa tai 240 metriä pahvia!
Nopea terän vaihto ilman työkaluja
Kätevä ”Clic”-teränvaihtojärjestelmä mahdollistaa leikkuuterien helpon ja vaivattoman vaihdon ilman työkaluja tai avaimia. Sinun ei tarvitse kuin painaa ”Clic”-painiketta terän vapauttamiseksi ja työntää tämän jälkeen uusi terä paikalleen.
Kätevät ominaisuudet parantavat työskentelymukavuutta
Suurikokoinen lukituskytkin mahdollistaa väsymättömän työskentelyn ilman että kytkintä on painettava jatkuvasti. Pehmustettu kahva ja ergonominen kompaktin kokoinen kädensija takaavat optimaalisen käyttömukavuuden. ”Multi Cutter” -yleisleikkuriin on saatavana erillisinä tarvikkeina myös kahdesta terästä koostuva teräsarja joustavia materiaaleja varten sekä erikoisterä kovia materiaaleja varten.
Tekniset tiedot
| Performance Level | LUOTETTAVA SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| EAN | 8710364073122 |
| Order Number | F0152900AJ |
| Pistoketyyppi | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Akun/pariston kenno | NiMH |
| Jännite/taajuus (latauslaite) | 100-240V/50-60Hz |
| Tyhjäkäyntikierrosluku | 10000 |
| Leikkaustekniikka | sakset |
| Virtalähde | Verkkovirta (johdollinen) |
| Äänenpaine | < 70 dB |
| Melutason epävarmuus (K) | 3 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Tärinäarvo | < 2.5 m/s² |
| Latausaika | 3 h |
| Jännite (V) | 4.8 V |
Pakkaus sisältää
- SKIL 2900 -yleisleikkuri
- 1 x 4,8 V NiMH-akku
- 3 tunnin latauslaite
- 1 leikkauspää joustaville materiaaleille
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta

































