Märkälaattasaha

Rajoitettu erä
- Tehokas 600-wattinen harjaton moottori, erinomainen leikkausteho
- Leikkaussyvyys jopa 35 mm
- Jäähdytysvesisäiliön vesi pitää terän viileänä ja pienentää pölypäästöä
- Portaittain säädettävät vinoleikkauskulmat, pykälät 0° ja 45° vinoleikkauksia varten
- Korroosionkestävä jaloteräspöytä
- Tukevasti paikallaan pitävät jalkojen kumikappaleet
- Mittauksia helpottavat asteikot
- Säädettävä kulmamittarillinen monitoimivaste auttaa tekemään suorat ja jiirileikkaukset tarkasti
- Pölysuojattu käyttökytkin
- Uudelleenkäynnistymissuoja varmistaa, että työkalu ei käynnisty automaattisesti uudelleen sähkökatkon jälkeen
- Yli 100 vuotta luotettavaa SKIL-laatua
- Arvosana 4,7/5 tähteä yli 500 asiakkaalta
- Tilaa ennen klo 17.00 = lähetetään tänään
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Tuotteen kuvaus
Kompakti laattasaha tehokkaalla harjattomalla moottorilla
SKIL 1350 ‑laattasaha on kompakti ja erittäin tehokas saha enintään 35 mm:n paksuisten lattia- ja seinälaattojen tarkkaan leikkaamiseen. Tehokas hiiliharjaton 600 W:n moottori takaa optimaaliset ja erittäin tarkat sahaustulokset. Timanttisahanterä kulkee jatkuvasti vesisäiliön läpi, jotta terä pysyy optimaalisen viileänä ja jotta pölyä syntyy mahdollisimman vähän. Tässä laattasahassa on korroosionkestävä ruostumattomasta teräksestä valmistettu taso ja pölytiivis virtakytkin. Kulmamittarilla varustetun säädettävän monitoimivasteen ansiosta tiiliä voi leikata erittäin tarkasti sekä suoraan että viistetysti. Sisäänrakennetun vaa’an ansiosta myös mittaaminen on entistä helpompaa. Viistoleikkauskulmia voi säätää portaattomasti, ja 0–45°:n kulmassa olevat viisteet helpottavat vinoleikkauksia. Tämän märkälaattasahan jalkojen kumikappaleet pitävät sahan tukevasti paikoillaan, ja uudelleenkäynnistymissuoja varmistaa, ettei kone käynnisty uudelleen automaattisesti sammuttamisen jälkeen. SKIL 1350 AA:n mukana toimitetaan, 180 mm:n timanttilaikka, monitoimivaste, kulmamittari, suojaus ja kiintoavain.
Tekniset tiedot
| Performance Level | SUURI SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Jyrän Ø (mm) | 25.4 |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| Sahaussyvyys 45° | 20 mm |
| Pistoketyyppi | Type F 2 Pin DE CEE 7/7 (Schuko) |
| Sahaussyvyys 90° | 35 mm |
| Max. Viistekulma (°) | 0°-45 ° |
| Laikan Ø | 180 mm |
| Max. Viirikulma (°) | 0°-45 ° |
| Virta | 600 W |
| Pöytäalan koko L x S | 33,9 x 35,9 cm |
| Virtalähde | Verkkovirta (johdollinen) |
| EAN | 8719643005618 |
| Order Number | BT1E1350AA |
| Äänenpaine | < 70 dB |
| Poikkeama (K) | 4 dB |
Pakkaus sisältää
- SKIL 1350 märkälaattasaha
- 180 mm:n timanttilaikka
- Monitoimivaste
- Kulmamittari
- Suojus
- Istukan avain
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta

































