Pyörösaha

Ei varastossa
- Voimakas 1 400 W:n moottori tarkkaan ja nopeaan sahaukseen 63 mm:n syvyyteen asti 90° kulmassa
- Äärimmäisen kevyt rakenne, alasuojus kestävää polykarbonaattia
- Ergonomiset ja pehmustetut kahvat takaavat optimaalisen käyttömukavuuden ja työkalun hallinnan
- Pölysuojatut kuulalaakerit takaavat pitkän käyttöiän ja vinohampaiset hammaspyörät voimakkuuden ja alhaisen melutason
- Yli 100 vuotta luotettavaa SKIL-laatua
- Arvosana 4,7/5 tähteä yli 500 asiakkaalta
- Tilaa ennen klo 17.00 = lähetetään tänään
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Tuotteen kuvaus
Monipuolinen pyörösaha tarkkaan ja nopeaan sahaukseen
SKIL 1054 on erittäin kevyt ja voimakas 1 400 W:n pyörösaha, jossa on kestävä alasuojus. 63 mm:n sahaussyvyytensä ansiosta se soveltuu lukuisiin erilaisiin sahaustöihin. Asian valoittamiseksi: tämä sahaussyvyys riittää ongelmitta kaikkiin yleisimpiin sahaustöihin (laudat, palkit jne.). Karalukitus mahdollistaa nopean terän vaihdon. Pyörösahassa on ergonominen pehmustettu kahva, joka takaa työkalun täydellisen hallinnan ja erinomaisen työskentelymukavuuden. Kestävyyden parantamiseksi pyörösaha on varustettu tiivistetyillä kuulalaakereilla. Tiivistetyt kuulalaakerit suojaavat sahaa pölyltä pidentäen sen käyttöikää. Siistimmän työskentelyn takaamiseksi voit liittää minkä tahansa vakiokokoisen pölynimurin pölynpoistoliitäntään. SKIL 1054 -pyörösahan mukana toimitetaan kaksi laadukasta 18-hampaista kovametallikärkistä terää ja suuntaisohjain suoraan sahauksen ohjaukseen.
Tekniset tiedot
| Performance Level | LUOTETTAVA SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Kuormittamaton nopeus (rpm) | 5500 |
| Pistokkeen tyyppi | Type C 2 Pin EU CEE 7/17 (Round) |
| Jännite ja taajuus | 220-240V/50-60Hz |
| Ottoteho | 1400 W |
| Sahaussyvyys 45° | 48 mm |
| Sahaussyvyys 90° | 63 mm |
| Sahanterän Ø enintään | 190 mm |
| Sahanterän Ø vähintään | 184 mm |
| Virtalähde | Verkkovirta (johdollinen) |
| EAN | 8710364077502 |
| Order Number | F0151054AA |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| Äänenpaine | 95.0 dB |
| Ääniteho | 106.0 dB |
| Poikkeama (K) | 3 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Tärinäarvo (metItem attributein katkaisu) | 4.0 m/s² |
| Tärinäarvo (puun katkaisu) | 6.0 m/s² |
Pakkaus sisältää
- SKIL 1054 -pyörösaha
- Kovametallikärkinen terä (18-hampainen, Ø 184 mm) (2 kpl)
- Suuntaisohjain
- Kuusioavain
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta



































