Poravasara

- Tehokas pneumaattinen poravasara mahdollistaa betonin vaivattoman porauksen
- 4-toimintoinen poravasara: 1. Iskuporaus ; 2. Poravasaran pysäytys tavalliseen poraukseen/ruuvaukseen ; 3. Pyörimisen esto kevyisiin piikkaustöihin; 4. Piikkaus vapaalla pyörimisellä antaa parhaan mahdollisen liikkuvuuden
- SDS+-järjestelmä nopeuttaa ja helpottaa terän vaihtoa
- Ergonomisesti muotoiltu kahva on mukava ja turvallinen
- Pehmustettu kädensija takaa miellyttävän käsittelyn ja parhaan mahdollisen hallinnan
- Nopeudensäätökytkin, jossa: - lukitusnuppi jatkuvaan työskentelyyn - nopeuden valintasäädin, jolla nopeuden voi säätää oikeaan nopeuteen kaikkiin töihin
- Suojakytkin suojaa terän juuttuessa kiinni
- Portaattomasti säädettävä pehmustettu lisäkahva varmistaa turvallisen kahden käden otteen
- Poraussyvyyden pikasäätö reikien poraukseen
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Tuotteen kuvaus
Pneumaattinen nelitoiminen poravasara säädettävällä nopeudella
Nelitoimisessa SKIL 1034 -poravasarassa on tehokas 600 W:n moottori ja lukitusnupilla varustettu, säädettävä nopeuden esivalinta, mikä mahdollistaa hallitun betonin porauksen jopa 20 mm:iin saakka. Siinä on iskutoiminto betonin poraukseen, iskutoiminnon pysäytystoiminto tavalliseen poraukseen ja ruuvaukseen sekä pyörimisen estävä toiminto kevyisiin piikkaustöihin. Eikä siinä vielä kaikki, tämä porakone mahdollistaa myös piikkauksen vapaalla pyörimisellä. ”SDS+”-järjestelmä mahdollistaa nopean ja vaivattoman tarvikkeiden vaihdon. Liukumaton, pehmustettu kahva sekä säädettävä sivukahva mahdollistavat miellyttävän kahden käden otteen. Kätevän poraussyvyyden rajoittimen avulla voit asettaa porattavien reikien syvyyden. SKIL 1034 -porakone toimitetaan tukevassa laukussa ja toimitukseen sisältyy kolmen ”SDS+”-betoniporanterän sarja (koot 6, 8 ja 10 mm) sekä 13 mm:n avainistukka ja ”SDS+”-sovitin.
Tekniset tiedot
| Performance Level | LUOTETTAVA SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Maks. iskunopeus | 0-5800 IPM |
| Pistokkeen tyyppi | Type C 2 Pin EU CEE 7/17 (Round) |
| Kuormittamaton nopeus (rpm) | 0 - 1100 |
| Ottoteho | 600 W |
| Istukkatyyppi | SDS+ |
| Porausteho metItem attributeiin | 13 mm |
| Virtalähde | Verkkovirta (johdollinen) |
| Porausteho puuhun | 30 mm |
| Porausteho betoniin | 20 mm |
| Iskuvoima | 1.3 J |
| EAN | 8710364055418 |
| Order Number | F0151034AE |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| Äänenpaine | 90 dB |
| Melutason epävarmuus (K) | 3 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Ääniteho | 101 dB |
| Tärinäarvo (piikkaus) | 10.6 m/s² |
| Tärinäarvo (betonin vasaraporaus) | 9.0 m/s² |
Pakkaus sisältää
- Pehmustettu lisäkahva
- Poraussyvyyden rajoitin
- 3-osainen SDS+ -poranteräsarja (6, 8, 10 mm)
- Tukeva muovinen kantolaukku
- SDS+ -hammaskehäistukka (13 mm)
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta

































