Ruohonleikkuri

- Tehokas 1300 watin hihnavetoinen moottori
- ”Easy Storage” (helppo säilytys) -muotoilu: jalka voidaan varastoida seinää vasten sekä taitettava kahva pystyasentoa varten
- Suuri leikkuuleveys 33 cm
- Pehmustettu kahva parempaan pitävyyteen ja lisämukavuuteen leikkuun aikana
- Helppo leikkuukorkeuden säätö (ilman ylimääräisiä työkaluja)
- Suuri 30 litran kokoojasäiliö pitkäaikaiseen käyttöön
- Ergonominen kantokahva ja keveys kätevään kantamiseen
- Integroitu pikapysäytysjarru
- Ruostesuojattu leikkuuterä
- Johdon pidike, joka estää johdon tai työkalun vahingoittumisen
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Tuotteen kuvaus
Voimakas ruohonleikkuri suurella leikkuuleveydellä
SKIL 0713 -ruohonleikkurissa on voimakas 1 300 W:n moottori ja suuri 33 cm:n leikkuuleveys, mikä tekee siitä ihanteellisen apuvälineen keskikokoiseen puutarhaan kaupunkiympäristössä. Skilin ainutlaatuisen ”Easy Storage (helppo säilytys)” -muotoilun ansiosta SKIL 0713 -ruohonleikkuri vie puolet vähemmän tilaa kuin normaali sähköruohonleikkuri, kun sitä ei käytetä.
Helppo leikkuukorkeuden säätö
33 cm:n leikkuuleveytensä ansiosta SKIL 0713 soveltuu ihanteellisesti pienten ja keskikokoisten nurmikoiden leikkuuseen. Jotta kaikenlaisten nurmikoiden leikkaaminen sujuisi mahdollisimman miellyttävästi, leikkuukorkeus on helppo asettaa vastaamaan nurmikon vaatimuksia. Ruohonleikkuri on varustettu kolmiportaisella leikkuukorkeuden säädöllä: 20, 40 ja 60 mm. Leikkuukorkeus on helposti säädettävissä pyörien akseleista ilman työkaluja.
Kätevät ominaisuudet parantavat työskentelymukavuutta
SKIL 0713 -ruohonleikkuri on nopea ja mukava käyttää. Vaahtomuovilla pehmustettu kahva takaa erinomaisen käyttömukavuuden ja työkalun hallinnan, ja ruohonleikkurin kevyt paino sekä sen rungossa oleva suuri kahva mahdollistavat laitteen helpon kantamisen. Pidemmän yhtäjaksoisen ruohonleikkuun aikana ruoho kerätään laitteen takaosaan kiinnitettyyn kokoojasäiliöön, jonka tilavuus on jopa 30 litraa. Kokoojasäiliö voidaan irrottaa helposti ja nopeasti tyhjentämistä varten.
Miellyttävä ”Easy Storage” (helppo säilytys) -ratkaisu
Työkalu kuuluu Skilin kätevien, aikaa säästävien puutarhatyökalujen valikoiman ”Urban Series” -sarjaan. Kaikki ”Urban Series” -työkalut on varustettu Skilin ainutlaatuisella ”Easy Storage (helppo säilytys)” -ratkaisulla, mikä merkitsee sitä, että ne on helppo laittaa säilytykseen ja tarvitsevat vain äärimmäisen vähän säilytystilaa. Ruohonleikkurissa on kätevä jalka, jonka avulla se voidaan asettaa tilaa säästävästi pystyasentoon seinää vasten.
Tekniset tiedot
| Performance Level | LUOTETTAVA SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| EAN | 8710364068463 |
| Order Number | F0150713AA |
| Pistokkeen tyyppi | Type F 2 Pin DE CEE 7/7 (Schuko) |
| Paino (sisältäen kokoojasäiliön) | 9.5 kg |
| Leikkuuleveys | 33 cm |
| Ruohonleikkuujärjestelmä | Pyörivä terä |
| Leikkuukorkeuden säätö | 3 |
| Virtalähde | Verkkovirta (johdollinen) |
| Leikkuukorkeus | 20-40-60 mm |
| Ottoteho | 1300 W |
| Kokoojasäiliön kapasiteetti | 30 l |
| Jännite ja taajuus | 220-240V/50-60Hz |
| Äänenpaine | 71 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Tärinäarvo | 1.7 m/s² |
| Ääniteho | 91 dB |
| Poikkeama (K) | 2 dB |
Pakkaus sisältää
- Kokoojasäiliö
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta
































