Akkukäyttöinen ruohoharja




- Patentoitu ilmaisin näyttää akun lataustilan kätevästi
- Tehokas moottori helppoon rikkakasvien poistoon
- Helpottaa työtä: ei enää polvi- tai selkäkipuja
- Ympäristöystävällinen ratkaisu: ei torjunta-aineita
- Ohjainpyörä parhaaseen vakauteen
- Karalukitus helpottaa harjan vaihtoa
- Teleskooppinen korkeuden säätö antaa mukavan työskentelyasennon
- Säädettävä toinen kahva takaa työskentelymukavuuden
- Huippunopea: suuri työstöteho
- Harjan osoitin suojuksen päällä
- ”Easy Storage” ‑ominaisuus säästää säilytystilaa ja mahdollista työkalun kätevän säilytyksen
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset

KEEPCOOL™
Patentoitu KEEPCOOL™-teknologia estää akun ylikuumenemisen ja parantaa akun suorituskykyä..
Tutustu KEEPCOOL™Easy storage
Epäjärjestys heikentää suorituskykyä, joten kaikki SKIL-puutarhatyökalut on varustettu tilaa säästävällä Easy Storage -ratkaisulla.
Tutustu Easy storage

ACTIVCELL™
Edistynyt LED-valomme, jossa on 2 tilaa – mukaan lukien taskulampputilan – ja automaattinen sammutus, varmistaa työkappaleen hyvän näkyvyyden.
Tutustu ACTIVCELL™

PWRCORE 20™ TEHOKAS JA SUORITUSKYKYINEN.
PWRCORE 20™ on täydellinen valinta monipuolisiin projekteihin. Tehokkaiden ja suorituskykyisten koneiden ansiosta suoriudut kaikista käsillä olevista tehtävistä helposti.
Tuotteen kuvaus
”20V Max” (18 V) litiumioniakkukäyttöinen rikkaruohoharja rikkakasvien helppoon ja ympäristöystävälliseen poistoon
Tehokas ”20V Max” (18 V) SKIL 0660 on litiumioniakkukäyttöinen rikkaruohoharja rikkakasvien helppoon ja ympäristöystävälliseen poistoon. 0660:n avulla poistat nopeasti ja tehokkaasti puutarhakäytävän, terassin tai pihatien laattojen väleihin iskostuneet rikkaruohot, sammaleet yms. Rikkaruohojen poistaminen käsin sekä siihen liittyvät kipeät polvet tai selkä ovat historiaa, samoin kuin ympäristölle haitalliset torjunta-aineetkin. Rikkaruohoharjan suurin halkaisija on 125 mm ja harjat voi vaihtaa helposti karalukitusjärjestelmän avulla. Teleskooppivarren korkeudensäädön avulla voit valita aina miellyttävän työskentelyasennon. Laitetta on helppo ohjata sisäänrakennetun harjamerkin mukaan, jonka avulla saat pidettyä harjan kitkettävän laattasauman linjassa. Lisäksi ohjainpyörä takaa optimaalisen vakauden. Ainutlaatuinen SKIL ”Easy Storage” ‑koukku mahdollistaa työkalun kätevän säilytyksen pienessäkin säilytystilassa. SKIL 0660 AA:n vakiovarustus sisältää teräslankaharjan, ”20V Max” (18 V) 2,0 Ah:n ”Keep Cool” -akun, pikalaturin ja ”Easy Storage” -koukun.
”PWRCORE 20™”: alan johtavaa edistyksellistä akkuteknologiaa kaikkien SKIL ”20V Max” ‑työkalujen virransyöttöön
”PWRCORE 20™” -järjestelmä koostuu alan johtavasta edistyksellistä akku- ja laturiteknologiasta sekä innovatiivisista toiminnoista, jotka ovat todella ainutlaatuisia, esim. patentoitu akkujen ”KEEPCOOL™”-viilennysteknologia, joka pidentää käyttöaikaa jopa 25 % ja kaksinkertaistaa akun käyttöiän. Patentoitu ”ACTIVCELL™”-teknologia takaa maksimaalisen suorituskyvyn ja akun optimaalisen suojauksen. ”PWRCORE 20™” -akut ja -laturit ovat 100 % yhteensopivia ja niitä voi käyttää joustavasti kaikissa SKIL ”PWRCORE 20™” -malliston sähkötyökaluissa ja puutarhatyökaluissa.
Tekniset tiedot
| Performance Level | SUURI SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Akun kapasiteetti | 2.0 Ah |
| Pistoketyyppi | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Jännite | 20 V Max |
| Latausvirta | 2.4 A |
| Akkujen lukumäärä | 1 |
| Korkeuden säätö | 93-126 cm |
| Harjan läpimitta | 125 mm |
| Harjan tyhjäkäyntikierrosluku | 1500 |
| Virtalähde | Akkukäyttöinen (johdoton) |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Harjaton | Ei |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| EAN | 8719643006028 |
| Order Number | GV1E0660AA |
| Äänenpaine | 72 dB |
| Melutason epävarmuus (K) | 3 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Tärinäarvo | 2.5 m/s² |
| Ääniteho | 83 dB |
| Latausaika | 1 h |
Pakkaus sisältää
- SKIL 0660 ‑akkuruohoharja
- ”20V Max” (18 V) 2,0 Ah:n ”KEEPCOOL™”-litiumioniakku (1 kpl)
- Laturi (3122 AA)
- Metalliharja
- ”Easy Storage” ‑säilytyskoukku
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta


































