Moottorisaha

Rajoitettu erä



- Digitaalinen harjaton moottori: ”50 % enemmän tehoa¹, 45 % nopeampi¹ ja 10× pidempi käyttöikä
- 35 cm laadukas Oregon-ketju ja -laippa suurten puunrunkojen ja oksien leikkaamiseen
- Automaattinen ketjun voitelu tasaisen suorituskyvyn ja vähäisemmän huollon takaamiseksi
- Helppo ketjun vaihto ja säätö ilman lisätyökaluja
- Pysäytysjärjestelmä ja takaiskunestojarru turvalliseen käyttöön
- Ergonominen muotoilu mukavalla otteella helppoon vaakasahaamiseen
- Korkea tehokkuus ja voima: 12 m/s ketjunopeus takaa sujuvan työskentelyn vaativissakin töissä
- Tämä saha saavuttaa huomattavan määrän, 145 leikkausta, 4,0 Ah litiumioniakulla ja 10 x 10 cm puulla
- 'Easy Storage' -muotoilu tilaa säästävään ja siistiin työkalun säilytykseen
- Yli 100 vuotta luotettavaa SKIL-laatua
- Arvosana 4,7/5 tähteä yli 500 asiakkaalta
- Tilaa ennen klo 17.00 = lähetetään tänään
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset

KEEPCOOL™
Patentoitu KEEPCOOL™-teknologia estää akun ylikuumenemisen ja parantaa akun suorituskykyä..
Tutustu KEEPCOOL™Digitaaliset harjattomat moottorit
Uusin huipputekniikka on olennainen osa jokaista SKIL-työkalua. Kompaktit, digitaaliset harjattomat moottorimme antavat enemmän voimaa ja tehoa sekä pidemmän käyttöiän harjallisiin moottoreihin verrattuna.
Tutustu Digitaaliset harjattomat moottorit

Easy storage
Epäjärjestys heikentää suorituskykyä, joten kaikki SKIL-puutarhatyökalut on varustettu tilaa säästävällä Easy Storage -ratkaisulla.
Tutustu Easy storageACTIVCELL™
Edistynyt LED-valomme, jossa on 2 tilaa – mukaan lukien taskulampputilan – ja automaattinen sammutus, varmistaa työkappaleen hyvän näkyvyyden.
Tutustu ACTIVCELL™


PWRCORE 20™ TEHOKAS JA SUORITUSKYKYINEN.
PWRCORE 20™ on täydellinen valinta monipuolisiin projekteihin. Tehokkaiden ja suorituskykyisten koneiden ansiosta suoriudut kaikista käsillä olevista tehtävistä helposti.
Tuotteen kuvaus
Harjaton akkukäyttöinen 35 cm ketjusaha
20V Max 0541 35 cm akkukäyttöinen ketjusaha kuuluu SKIL XP -sarjaan, joka on laaja puutarhakäyttöön tarkoitettujen työkalujen valikoima käyttäjille, jotka tekevät fiksuja valintoja. Kuten kaikki muut SKIL 20V akkutyökalut, se toimii alan johtavalla PWRCORE 20™ -akkuteknologialla. Harjaton SKIL 0541 akkuketjusaha on ihanteellinen ratkaisu puunrunkojen, oksien ja puupalkkien nopeaan ja tehokkaaseen sahaamiseen. Se tarjoaa 40V Max tehon käyttämällä kahta 20V Max akkua. Harjaton moottori on nopeampi, tehokkaampi ja kestää jopa 10 kertaa pidempään kuin vastaava harjallinen moottori. Yhdessä pitkän 35 cm laipan ja korkean ketjunopeuden kanssa työ sujuu vaivattomasti. Ketjun kireyttä voidaan säätää hetkessä ilman työkaluja ja ketjun voitelu tapahtuu automaattisesti. Nämä aikaa säästävät ominaisuudet mahdollistavat keskittymisen enemmän sahaustyöhön. Ketju pysähtyy lähes välittömästi, kun liipaisin vapautetaan tai takapotkusuoja aktivoituu sahauksen aikana. SKILin ainutlaatuisen Easy Storage -rakenteen ansiosta työkalu vie vain vähän säilytystilaa käytön jälkeen.
PWRCORE 20™ tecnología de batería líder en la industria para alimentar todas las herramientas SKIL «20V Max»
El sistema PWRCORE 20™ consta de tecnología de baterías y cargadores avanzada y líder en la industria, además de funciones innovadoras que no encontrará en ningún otro lugar, como nuestra tecnología patentada de refrigeración de baterías KEEPCOOL™, que aumenta la autonomía hasta en un 25% y duplica la vida útil de la batería. La tecnología patentada ACTIVCELL™ garantiza el máximo rendimiento y la protección óptima de la batería. Las baterías y cargadores PWRCORE 20™ son 100 % compatibles e intercambiables con todas las herramientas eléctricas y de jardín SKIL PWRCORE 20™ para una flexibilidad total.
SKIL XP
Rakennettu huippuosaamisen perinnölle vuodesta 1924 lähtien, SKIL XP on kehitetty puutarhureille, jotka tekevät fiksuja valintoja. Edustaen parasta, mitä SKIL tarjoaa, SKIL XP yhdistää poikkeuksellisen suorituskyvyn, kestävyyden, ammattilaistason ominaisuudet ja kompaktin ergonomian. Täydellisesti varusteltu vaativiin puutarhaprojekteihin.
Tekniset tiedot
| Performance Level | AINUTLAATUINEN SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Akun kapasiteetti | 4.0 Ah |
| Jännite | 2x20 V Max |
| Akkujen lukumäärä | 2 |
| Nettopaino ilman akkua | 3.8 kg |
| Terän pituus (cm) | 35 cm |
| Virtalähde | Akkukäyttöinen (johdoton) |
| Tuotesarja | XP |
| Ketjunopeus | 12 m/s |
| Vetolenkin leveys | 1.1 mm |
| Öljysäiliö | 150 ml |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Harjaton | Kyllä |
| Warranty | 5 vuoden laitetakuu kotikäyttöön, 1 vuoden laitetakuu ammattikäyttöön |
| Akun varaustilan ilmaisin | Kyllä |
| EAN | 4894863203762 |
| Order Number | GS1E0541BA |
| Äänenpaine | 100.6 dB |
| Ääniteho | 80.6 dB |
| Jännite (V) | 20 V |
Pakkaus sisältää
- Moottorisaha SKIL 0541
- 2x '20V Max' (18V) 4,0Ah 'KEEPCOOL™' Li-Ion akku
- 2x Laturi (3122 AA)
- Laippa + ketju
- Ketjunsuoja
- 'Easy Storage' -koukku
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta

































