Akku-slagskruetrækker »Brushless«


- »Keep Cool™«-batteriteknologi sikrer 25 % længere driftstid og dobbelt så lang levetid
- Børsteløs motor: hurtigere, stærkere og holder 10x længere
- Højt moment til problemfri iskruning og udskruning af skruer og bolte
- Robust aluminiumgearkasse for større slidstyrke
- Unik »360° LED«-lampe til perfekt, skyggefri oplysning af emnet
- Kompakt letvægtsdesign
- Hurtigskift-hex-borepatron (6,35 mm / ¼"), der gør det nemt at skifte tilbehør
- Trinløs hastighed sikrer blid start og fuld kontrol
- Lithium-Ion-teknologi: ingen hukommelseseffekt, ingen selvafladning og altid klar til brug
- Optimal komfort og kontrol med ergonomisk design og soft grip
- Praktisk bælteclips

KEEPCOOL ™
Vores patenterede KEEPCOOL™-TEKNOLOGI forhindrer, at batterierne bliver overophedede og forbedrer dermed ydeevnen.
Opdag KEEPCOOL ™

PWRCORE 12™ STOR KRAFT. KOMPAKT DESIGN.
PWRCORE 12™ leverer letvægtskraft, perfekt til arbejde over hovedhøjde og på trange steder. Oplev selv, hvor nemt det er at håndtere.
Produktbeskrivelse
Kompakt, børsteløs lithium-ion-akku-slagskruetrækker med højt moment
12 V SKIL 2230-akku-slagskruetrækkeren har et højt moment til problemfri iskruning og udskruning af skruer og bolte. Den børsteløse motor er hurtigere og stærkere og holder 10 gange længere end en lignende motor med børster. SKIL 2230-akku-slagskruetrækkeren er udstyret med en unik »360° LED«-lampe. Den oplyser emnet perfekt med en bred lyskegle uden at skabe skygger! Akku-slagskruetrækker i kompakt letvægtsdesign med robust, aluminiumgearkasse, der giver forbedret slidstyrke. Det er nemt at skifte tilbehør med hurtigskift-borepatronen med hex-kobling. Alt i alt giver dette alsidige værktøj dig alt, hvad du skal bruge: pålidelig lithium-ion-batteriteknologi, trinløs hastighed for fuld kontrol og softgrip, der giver ekstra arbejdskomfort. SKIL 2230 CA leveres med PH2-skruebit og bælteclips. Batteriet medfølger ikke.
Længere driftstid og batterilevetid
Dette værktøj er en del af SKIL »PWRCore 12™«-systemet. Med de kompakte 12 V lithium-ion-batterier er du sikret optimal fleksibilitet, fordi batterierne kan forsyne alle 12 V »PWRCore«-værktøjer med strøm. »PWRCore 12™«-værktøjerne fås med og uden batterier, hvilket giver dig fleksibilitet til dit værktøj, så du ikke behøver også at købe nye batterier og opladere. Dette batteri indeholder også »Keep Cool™«-batteriteknologien, vores sejeste innovation til dato. »Keep Cool™« køler battericellerne for at forhindre overophedning, og det giver op til 25% længere driftstid og dobbelt så lang batterilevetid!
Specifikationer
| Performance Level | HØJ YDEEVNE |
|---|---|
| Power Platform | PWRCORE12 |
| Uden børster | Ja |
| Trinløs hastighedskontakt: | Ja |
| Warranty | 5 års værktøjsgaranti til privat brug, 1 års værktøjsgaranti til professionelt brug |
| LED-lampe | Ja |
| To mekaniske gear | Nej |
| Borepatron, kapacitet | 6.35 mm |
| Borepatrontype | Hex |
| Nettovægt ekskl. batteri | 0.9 kg |
| Strømkilde | Batteri (trådløs) |
| Hastighed, ubelastet | 0-2600 |
| Maks. moment, hård samling | 140 Nm |
| Maks. slagmængde | 0-3500 IPM |
| Spænding | 12 V |
| EAN | 8719643004048 |
| Order Number | SD1E2230CA |
| Lydtryk | 92.0 dB |
| Støjeffektusikkerhed (K) | 3.0 dB |
| Vibrationsusikkerhed (K) | 1.5 m/s² |
| Vibrationsniveau | 6.25 m/s² |
| Lydeffekt | 103.0 dB |
Emballagen indeholder
- SKIL 2230 børsteløs akku-slagskruetrækker
- PH2-skruebit
- Bælteclips
- Brugsanvisning
Tilgængelige dokumenter til dette værktøj








































