12 V 4,0 Ah »Keep Cool™«-lithium-ion-batteri og oplader


- »Keep Cool™«-batteriteknologi sikrer 25 % længere driftstid og dobbelt så lang levetid
- Batteriindikatoren viser helt enkelt batteriets ladeniveau
- USB-stik på batteriet til opladning af dine elektroniske enheder

KEEPCOOL ™
Vores patenterede KEEPCOOL™-TEKNOLOGI forhindrer, at batterierne bliver overophedede og forbedrer dermed ydeevnen.
Opdag KEEPCOOL ™

PWRCORE 12™ STOR KRAFT. KOMPAKT DESIGN.
PWRCORE 12™ leverer letvægtskraft, perfekt til arbejde over hovedhøjde og på trange steder. Oplev selv, hvor nemt det er at håndtere.
Produktbeskrivelse
Dette kompakte 12 V 4,0 Ah-batteri med LED-batteriniveauindikator har overlegen lithium-ion-teknologi, så der er ingen hukommelseseffekt eller selvafladning, og batteriet er altid klar til brug. Du kan bruge USB-stikket på batteriet til at oplade dine elektroniske enheder. Batteriet er en del af »PWRCore 12™«-systemet og kan forsyne alle 12 V »PWRCore«-værktøjer med strøm. »Keep Cool™« batteriteknologien køler battericellerne for at forhindre overophedning, og det giver op til 25 % længere driftstid og dobbelt så lang batterilevetid! 12 V-batteriopladeren oplader det medfølgende batteri helt inden for 2 timer.
Specifikationer
| Performance Level | HØJ YDEEVNE |
|---|---|
| To mekaniske gear | Nej |
| Nettovægt på batteri | 0.5 kg |
| Indgangsspænding | 220-240/50-60Hz V |
| For modellerne | Alle 'PWRCORE 12™'-værktøjer |
| Batteri | Li-Ion |
| Spænding | 12 V |
| Antal pr. pakke | 1 |
| Batterikapacitet | 4.0 Ah |
| Ladestrøm | 2.4 A |
| EAN | 8719643004246 |
| Order Number | BC1E2111AA |
| Power Platform | PWRCORE12 |
| Uden børster | Nej |
| Trinløs hastighedskontakt: | Nej |
| Warranty | 3 års garanti til privat brug |
| Ladetid | 2 h |
Emballagen indeholder
- 12 V 4,0 Ah-lithium-ion-batteri med »Keep Cool™«-teknologi og USB
- Oplader 12 V (2,4 A)
- Brugsanvisning
Tilgængelige dokumenter til dette værktøj
































