Perie electrică pentru buruieni (Weedbuster)

Epuizat din stoc
- Uşor de lucrat: fără dureri de genunchi sau spate
- Soluţia ecologică: fără pesticide
- Mânere de design exclusiv SKIL „Easy Storage” pentru agăţarea convenabilă pe şina de depozitare SKIL
- Motor puternic pentru îndepărtarea facilă a buruienilor
- Ghidaj pentru stabilitate optimă a roţilor
- Viteză ridicată: rată ridicată de îndepărtare
- Indicator al periei situat în partea superioară a carcasei
- Blocare ax pentru schimbarea uşoară a periei
- Reglaj telescopic pe înălţime pentru lucru confortabil
- Over 100 years of trusted SKIL quality
- Rated 4.7/5 stars by 500+ customers
- Order before 5:00 PM = shipped today
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
Descrierea produsului
Îndepărtarea eficientă și ecologică a buruienilor
SKIL 0700 „Weedbuster” îndepărtează rapid și eficient buruienile, mușchii și plantele mici infiltrate între plăcile de pavaj ale terasei, ale potecii sau ale intrării auto. Nu mai trebuie să îndepărtați manual acestea, riscând durerile genunchilor și ale spinării, sau să folosiți substanțe pesticide toxice, dăunătoare mediului. Tot ce aveți de făcut este să porniți mașina „Weedbuster” și să lăsați ca motorul de 500 W și peria care se rotește cu 3000 de rotații pe minut să-și facă treaba. Mulțumită construcției „Easy Storage”, folosită excluziv de SKIL, această perie electrică pentru buruieni necesită un spațiu minim de depozitare după terminarea lucrului. Această unealtă este livrată cu o perie de oţel.
Funcţii convenabile pentru un confort de lucru sporit
„Weedbuster” asigură că nu veți fi nevoiți să vă apucați de munca manuală care provoacă durerile spinării și oferă o soluție pentru îndepărtarea buruienilor, care protejează mediul. Acestă unealtă este echipată cu un sistem telescopic pentru reglajul înălțimii, de la 80 cm la 110 cm, permițând ca totdeauna să puteți găsi o poziție confortabilă de lucru. Puteți să vedeți oricând poziția de lucru a periei electrice pentru buruieni, datorită indicatorului inclus, care arată poziția periei și permite să menține acesta pe linia intervalului de curățat. Construcția ușoară, cu masa de numai 2 kg și întrerupătorul mare de pornire/oprire ajută utilizarea fără efort a acestei perii electrice pentru buruieni.
Schimbarea rapidă a periei
Sistemul de blocare al axului permite schimbarea rapidă a periei, cu ușurință și în mod convenabil. Pentru acesta trebuie să blocați axul, apăsând butonul de blocare, și să schimbați peria, utilizând cheia pentru accesorii, atașată.
Soluţie convenabilă „Easy Storage”
Această unealtă face parte din „Urban Series”, gama SKIL de unelte de grădinărit confortabile şi economice. Toate uneltele „Urban Series“ beneficiază de soluţia excluzivă „Easy Storage“ a firmei SKIL, ceea ce înseamnă că după terminarea lucrului, acestea se pot depozita foarte convenabil, necesitând un spaţiu minim. SKIL 0700 „Weedbuster” este furnizată împreună cu o șină „Easy Storage”, facilitând agățarea uneltei pe perete.
Specificații
| Performance Level | PERFORMANȚĂ FIABILĂ |
|---|---|
| Tensiune & frecvență | 220-240V/50-60Hz |
| Tipul mufei | Type C 2 Pin EU CEE 7/17 (Round) |
| Putere | 500 W |
| Reglajul înălţimii | 80-110 cm |
| Diametrul periei | 100 mm |
| Turaţie în gol a periilor | 3000 |
| Sursă de alimentare | Rețea electrică (cu cablu) |
| Warranty | 3 ani garanție pentru uz casnic |
| EAN | 8710364079766 |
| Order Number | F0150700AG |
| Presiune a sunetului | 76.2 dB |
| Toleranţă zgomot (K) | 3 dB |
| Toleranţă vibraţie (K) | 1.5 m/s² |
| Nivel de vibraţii | 6.37 m/s² |
| Putere a sunetului | 99 dB |
Ambalajul conține
- Perie electrică pentru buruieni SKIL 0700
- Perie de oţel
- Cârlig „Easy Storage”
- Cheie fixă
- Manual de utilizare
Documente disponibile pentru acest instrument
































