Unealtă multifuncţională (Multi-Tasker)

- Şlefuire, debitare, tăiere şi multe altele cu o singură unealtă
- Unealtă multifuncţională pentru o gamă largă de lucrări, deosebit de utilă în cazul lucrărilor de precizie
- Face treaba mai repede mulţumită motorului puternic de 300 waţi
- Opritor de adâncime cu adâncime variabilă (0-60 mm) pentru tăierea şi decuparea de precizie, previne deteriorarea materialului aflat dedesubt şi uzura rapidă a accesoriilor
- Mânerul lateral poate fi conectat pe ambele laturi ale uneltei, pentru o ghidare şi un control optime
- Sistemul de accesorii universale „OIS“ facilitează utilizarea unei game largi de accesorii pentru toate tipurile de aplicaţii
- Poate fi utilizat de asemenea în combinaţie cu accesoriile „Starlock“ de bază şi „OIS“
- Design ergonomic şi mâner moale pentru confort şi control optim
- Control al vitezei variabile reglabil continuu
- Lungimea cablului de 3 metri este optimă pentru libertatea de mişcare pe parcursul lucrului
- Spaţiu integrat de depozitare pentru chei
- Posibilitate de conectare a unui aspirator pentru şlefuire fără praf
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
- Execuții
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
- Execuții
Descrierea produsului
şlefuire, debitare, tăiere şi multe altele cu o singură unealtă
SKIL 1480 „Multi-Tasker“ dispune de un motor de 300 W şi este o unealtă extrem de multilaterală. Prin schimbarea accesoriilor livrate, puteţi folosi această unealtă pentru o gamă largă de lucrări de bricolaj, ca de exemplu şlefuire, tăiere, decupare, polizare şi răzuire. Unealta multifuncţională este compatibilă cu accesoriile „Starlock“ de bază, disponibile la scară largă şi cu accesoriile „OIS“, deci puteţi găsi cu uşurinţă accesoriul potrivit pentru lucrarea Dvs. Pentru o ghidare şi un control optime, puteţi conecta mânerul lateral livrat pe ambele laturi ale uneltei. Mecanismul ataşat pentru controlul adâncimii permite reglajul continuu până la 60 mm şi previne deteriorarea materialelor sau obiectelor de sub obiectul muncii, de exemplu a cablurilor electrice. Această unealtă multifuncţională este livrată într-o geantă robustă împreună cu un set de 15 de accesorii.
Capacitate multilaterală extraordinară
SKIL 1480 „Multi-Tasker“ oferă capacitate multilaterală extraordinară; puteți folosi această unealtă pentru numeroase aplicații în casă și în jurul casei. Fie că scurtați o placă de podea laminată, fie că executați o decupare pentru instalarea unei prize electrice sau șlefuiți rama unei ferestre, înainte de-a vopsi: puteți efectua fiecare lucrare în mod rapid și simplu, cu ajutorul numeroaselor accesorii disponibile pe piață. Mulţumită mişcării sale oscilatorii – de vibraţie – această unealtă este practică pentru tăiere şi decupare precisă, în locuri cu spaţiu restrâns. Se pot efectua tăieturi chiar și în planul pereților.
Funcții convenabile pentru un confort de lucru sporit
Pentru a lucra mai curat pe timpul șlefuirii, puteți racorda unealta la adaptorul de aspirație atașat, care se potrivește cu majoritatea aspiratoarelor cu dimensiuni standarde. Cablul de alimentare cu o lungime de trei metri asigură suficientă libertate în mișcarea uneltei. Datorită suportului de cheie integrat, aveţi întotdeauna la îndemână o cheie pentru schimbarea accesoriilor. Unealta multifuncţională este livrată într-o geantă robustă împreună cu o pânză de ferăstrău segmentată pentru lemn şi materiale plastice, două pânze pentru executarea decupajelor în lemn şi metal, două lame de răzuit pentru îndepărtarea tuturor tipurilor de material şi 6 foi de şlefuit. Sunt incluse de asemenea un mâner lateral, un limitator de adâncime, o bază de şlefuire din Velcro şi un adaptor pentru praf.
Specificații
| Performance Level | PERFORMANȚĂ FIABILĂ |
|---|---|
| Warranty | 3 ani garanție pentru uz casnic |
| EAN | 8710364075690 |
| Order Number | F0151480AD |
| Tipul mufei | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Tensiune & frecvență | 220-240V/50-60Hz |
| Putere | 300 W |
| Turaţia fără sarcină | 14000-22000 |
| Unghi de oscilare stânga/dreapta | 1.5 ° |
| Sursă de alimentare | Rețea electrică (cu cablu) |
| Presiune a sunetului | 91 dB |
| Toleranţă zgomot (K) | 3 dB |
| Toleranţă vibraţie (K) | 1.5 m/s² |
| Putere a sunetului | 102 dB |
| Nivel de vibraţii (şlefuire) | 4.5 m/s² |
Ambalajul conține
- Unealtă multifuncţională SKIL 1480
- Geantă de transport rezistentă
- Opritor de adâncime
- Mâner lateral
- Pânză de ferăstrău segmentată
- Pânză de ferăstrău pentru tăierea în profunzime a metalului - 32 mm
- Pânză de ferăstrău pentru tăierea în profunzime a lemnului - 20 mm
- Lamă de răzuit rigidă pentru îndepărtarea cleiului, mortarului şi adezivilor pentru faianţă
- Lamă de răzuit flexibilă pentru îndepărtarea adezivului pentru mochete şi a materialului de etanşare
- Accesoriu de şlefuire
- Foi de şlefuire (6x)
- Adaptor pentru praf
- Cheie hexagonală
- Manual de utilizare
Documente disponibile pentru acest instrument


































