Slefuitor multifuncțional

în stoc
- Şlefuitor puternic cu 3 funcţii diferite: şlefuitor delta, şlefuitor cu vibraţii şi şlefuitor cu excentric
- Ideal atât pentru suprafeţe curbate, cât şi pentru suprafeţe plane
- Funcţia de şlefuire cu mişcare excentrică permite şi îndepărtarea mai rapidă a materialului
- Disc gradat pentru variaţia vitezei pentru îndepărtarea controlată a diverselor tipuri de materiale
- Sistemul unic de colectare a prafului „X-Flow“ fără filtru asigură o aspiraţie puternică a prafului fără a se înfunda
- Lumina cu LED „Overload Alert“ oferă informaţii cu privire la presiunea care trebuie aplicată, pentru performanţă şi durabilitate optimă
- Sistem de cuplare uşoară cu 1 şurub pentru schimbarea rapidă a bazei de şlefuire.
- Bază mare a şlefuitorului cu vibraţii inclusă pentru şlefuirea celor mai mari suprafeţe
- Frână pentru placa de şlefuire: sablare fină, fără zgârieturi şi timp de oprire scurt
- Schimbare rapidă a hârtiei (sistem de prindere tip arici)
- Sectorul triunghiular frontal al tălpii de şlefuire poate fi întors pentru a prelungi durata de viaţă a şlefuitorului
- Adaptor inclus pentru ataşarea unui aspirator dacă este necesar
- Mâner moale anti-alunecare pentru confort în cazul lucrului continuu
- Rulmenţii protejaţi împotriva prafului asigură o rezistenţă sporită
- Over 100 years of trusted SKIL quality
- Rated 4.7/5 stars by 500+ customers
- Order before 5:00 PM = shipped today
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente

Cutia de praf X-Flow
Sistemul unic de colectare a prafului X-Flow se remarcă prin metoda sa inovatoare de separare a prafului din aer, fără a fi nevoie de un filtru.
Descoperi Cutia de praf X-FlowALERTĂ LA SUPRASARCINĂ
Șlefuirea devine ușoară cu tehnologia noastră inovatoare de alertă la suprasarcină, așa cum este prezentată pe șlefuitorul multifuncțional de 250 W și pe șlefuitorul cu bandă de 710 W. Alerta de suprasarcină indică presiunea precisă necesară, permițând șlefuitorului să funcționeze conform destinației, ceea ce permite funcționarea optimă și maximizarea durabilității.
Descoperi ALERTĂ LA SUPRASARCINĂ
Descrierea produsului
Şlefuitor multifuncţional puternic pentru orice tip de suprafaţă cu sistem unic „X-Flow“ de colectare a prafului
SKIL 7280 este un şlefuitor multifuncţional puternic pentru şlefuirea tuturor tipurilor de suprafeţe. Acesta combină trei şlefuitoare diferite într-unul: un şlefuitor cu vibraţii pentru şlefuirea celor mai mari suprafeţe, un şlefuitor cu excentric pentru şlefuirea suprafeţelor curbate şi cea mai rapidă îndepărtare a materialului, şi un şlefuitor delta pentru colţuri şi muchii. Este foarte uşor să schimbaţi bazele folosind sistemul cu 1 şurub. Datorită funcţiei de turaţie variabilă pre-selectată, viteza poate fi adaptată la lucrare. Performanţa şi durabilitatea optimă sunt asigurate datorită motorului puternic de 250 W şi lămpii unice cu LED „Overload Alert“. Această sculă este dotată cu un sistem patentat de colectare a prafului „X-Flow“, care separă praful de aer fără filtru. Principalul avantaj este faptul că nu există un filtru care să se înfunde, ceea ce înseamnă că puterea de aspirare a prafului se menţine în timp. Acest lucru asigură un mod de lucru mai curat. SKIL 7280 DA este livrat într-o geantă de transport împreună cu 15 foi de şlefuire cu prindere tip arici, discuri-suport rotunde, pătrate şi ascuţite, un vârf delta rotativ, un recipient pentru praf „X-Flow“ şi un adaptor pentru aspirator.
Specificații
| Performance Level | PERFORMANȚĂ ÎNALTĂ |
|---|---|
| Warranty | 3 ani garanție pentru uz casnic |
| EAN | 8719643003430 |
| Order Number | SR1E7280DA |
| Tipul mufei | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Dimensiune hârtie de şlefuire pătrată | 93x185 mm |
| Suprafaţă totală de şlefuire (placă suport ascuţită) | 151 x 102 mm |
| Dimensiune hârtie de şlefuire – şlefuitor cu vibraţii | 102x151 mm |
| Traiectorie | 2 mm |
| Sursă de alimentare | Rețea electrică (cu cablu) |
| Tensiune & frecvență | 220-240V 50-60Hz |
| Mărime a vârfului delta rotitor | 92 mm |
| Suprafaţă totală de şlefuire | 92 x 185 mm |
| Diametru disc de şlefuire | 125 mm |
| Mişcări de şlefuire | 14.000-25.000 p.m. |
| Putere | 250 W |
| Presiune a sunetului | 80.5 dB |
| Toleranţă zgomot (K) | 3 dB |
| Toleranţă vibraţie (K) | 1.5 m/s² |
| Nivel de vibraţii | 7.8 m/s² |
| Putere a sunetului | 91.5 dB |
Ambalajul conține
- Şlefuitor multifuncţional SKIL 7280
- Geantă de transport
- Foi de şlefuire (15x)
- Placă suport (rotundă)
- Placă suport (pătrat)
- Placă suport (ascuţită)
- Vârf delta rotitor
- Casetă pentru praf „X-Flow“
- Adaptor pentru aspirator
- Manual de utilizare
Documente disponibile pentru acest instrument

































