Şlefuitor pentru pereţi cu gât lung

Stoc limitat
- Pornire lină, turaţie variabilă, turaţie constantă şi protecţie la suprasarcină care te ajută să duci lucrările la capăt în mod corect şi uşor
- Lumina cu LED 360° iluminează exact locul unde trebuie să şlefuieşti
- Segment cu perie detaşabil pentru şlefuire aproape de margine
- Design pliabil pentru depozitare şi transport uşor
- Libertate optimă de rotaţie pentru şlefuirea pereţilor şi tavanelor
- Suportul de protecţie a furtunului previne îndoirea furtunului
- Cu hârtie de şlefuit corectă, ideală pentru şlefuirea plăcilor din gips, plăcilor izolatoare solide din Styropor, pregătire pentru vopsire, lustruire
- Curea de umăr reglabilă pentru confort îmbunătăţit şi manevrare optimizată
- Conectează cablul de alimentare la furtun pentru a reduce riscul de încâlcire
- Furtun de 4 m
- Over 100 years of trusted SKIL quality
- Rated 4.7/5 stars by 500+ customers
- Order before 5:00 PM = shipped today
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente


EXCEPTIONAL PERFORMANCE FOR SERIOUS PROJECTS
SKIL XP Pro Series represents the very best SKIL has to offer, developed for professionals who make smart choices.
Perfectly equipped to take on serious projects in any domestic environment.
Descrierea produsului
Şlefuitor puternic pentru pereţi cu gât lung pentru a duce lucrările la capăt
Lefuitorul pentru gips-carton cu gât lung 7521 face parte din seria SKIL XP Pro. Aceste unelte oferă performanțe excepționale pentru proiecte solicitante și sunt dezvoltate pentru profesioniști care fac alegeri inteligente. Puternicul șlefuitor pentru gips-carton de 750 W este proiectat pentru discuri Ø 225 mm, ceea ce vă permite să finalizați lucrările rapid și cu efort minim. Cu ajutorul tijei de extensie și al furtunului și cablului de alimentare de 4 metri lungime, puteți șlefui cu ușurință suprafețe mari. Șlefuitorul este echipat cu o serie de funcții electronice, inclusiv pornire lentă pentru o accelerare lină fără recul, viteză constantă pentru rezultate uniforme și protecție la suprasarcină pentru a prelungi durata de viață a uneltei. În plus, reglajul variabil al vitezei vă permite să adaptați șlefuitorul la diferite materiale de suprafață, asigurând performanțe optime.
Şlefuire eficientă şi confortabilă
Şlefuitorul pentru pereţi SKIL oferă câteva funcţii practice concepute pentru a face şlefuirea mai eficientă şi confortabilă. Lumina sa cu LED 360° asigură iluminare puternică şi uniformă, garantând vizibilitate precisă pentru zonele care necesită şlefuire. O secţiune detaşabilă a carcasei periei permite şlefuirea până la margine. Pentru confort sporit, o curea de umăr reglabilă te ajută să schimbi greutatea de la încheietură şi braţ la umăr, reducând oboseala în timpul utilizării extinse. În plus, cablul de alimentare poate fi fixat la furtun pentru a reduce riscul de încâlcire sau împiedicare.
Uşor de transportat şi depozitat
Şlefuitorul pentru pereţi SKIL este uşor de transportat. Pur şi simplu demontează tija prelungitoare şi pliază scula la o dimensiune mai compactă, pentru a permite depozitarea perfectă în geanta de transport inclusă. Când ai nevoie să pui şlefuitorul deoparte în timpul lucrului, acesta poate fi aşezat pe suporturile încorporate, care ajută şi la prevenirea îndoirii furtunului.
SKIL XP Pro Series
Construită pe o moștenire a excelenței încă din 1924, seria SKIL XP Pro este dezvoltată pentru profesioniștii care fac alegeri inteligente. Reprezentând tot ce are SKIL mai bun de oferit, seria SKIL XP Pro combină performanță excepțională, durabilitate, funcții profesionale și ergonomie compactă. Perfect echipată pentru a face față proiectelor solicitante în orice mediu domestic.
Specificații
| Performance Level | PERFORMANȚĂ AVANSATĂ |
|---|---|
| Viteza fără sarcină (rpm) | 600-1700 |
| Tensiune & frecvență | 220-240V/50-60Hz |
| Putere | 750 W |
| Dimensiune foi de şlefuire tip Velcro | 225 mm |
| Diametru disc de şlefuire | 215 mm |
| Seria de produse | XP Pro Series |
| Warranty | 3 ani garanție pentru uz casnic |
| EAN | 4894863202659 |
| Order Number | SR1E7521DA |
| Presiune a sunetului | 89 dB |
| Toleranţă zgomot (K) | 3 dB |
| Toleranţă vibraţie (K) | 1.5 m/s² |
| Nivel de vibraţii | 3.7 m/s² |
| Putere a sunetului | 97 dB |
Ambalajul conține
- Şlefuitor pentru pereţi cu gât lung SKIL 7521
- Curea de transport
- Adaptor pentru aspirator
- Foaie de şlefuire tip plasă (2 buc. granulație 120, 1 buc. granulație 80)
- 4 curele cu sistem de prindere tip arici
- Cheie hexagonală
Documente disponibile pentru acest instrument

































