Maşină de găurit cu percuţie cu acumulator



- Funcţie de găurit cu percuţie pentru găurire în zidărie
- Două viteze: viteză mare pentru găurire şi cuplu mare pentru lucrări dificile de înşurubare
- Mandrina fără cheie de 10 mm cu manşetă simplă cu blocare
- Blocare automată a axului pentru schimbarea rapidă şi uşoară a accesoriului
- 23 setări de cuplu pentru înşurubare precisă plus 1 setare pentru găurire normală şi 1 pentru găurire cu percuţie
- 3 funcţii: înşurubare, găurire şi găurire cu percuţie
- Selectorul de funcţii pentru a comuta cu uşurinţă între înşurubare, găurire şi găurire cu percuţie
- Turaţie variabilă asigură o pornirea lentă şi control permanent deplin
- Lumină LED pentru o vizibilitate mai bună a piesei prelucrate şi lucru mai uşor în spaţii slab iluminate
- Tehnologie litiu-ion: fără efect de memorie, fără descărcare proprie şi întotdeauna gata de utilizare
- Indicatorul nivelului bateriei afişează în mod convenabil nivelul de încărcare al bateriei
- Design ergonomic şi mâner moale pentru control şi confort optim
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Execuții
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Execuții

ACTIVCELL™
Tehnologia noastră inteligentă ACTIVCELL™ monitorizează continuu tensiunea, temperatura și curentul acumulatorului, transmițând aceste informații în timp real către unealtă.
Descoperi ACTIVCELL™

PWRCORE 20™ PUTERE ȘI PERFORMANȚĂ SERIE.
PWRCORE 20™ este alegerea perfectă pentru proiecte mai mari. Puterea și performanța serioase vă permit să finalizați cu ușurință fiecare sarcină la îndemână.
Descrierea produsului
Maşină de găurit cu percuţie cu acumulator litiu-ion două-viteze
Maşină de găurit cu percuţie cu acumulator „20V Max” (18 V) SKIL 2844, cu funcţia pentru impact este ideală pentru găurirea în lemn, metal şi chiar zidărie şi pentru lucrările cele mai grele de înşurubare. Cele 23 setări de cuplu asigură înşurubarea precisă şi această unealtă are, de asemenea, două setări pentru lucrările de foraj. Mulţumită selectorul de funcţii puteţi comuta cu uşurinţă între înşurubare, găurire şi găurire cu percuţie. Are două trepte de viteză pe care le puteţi utiliza fie pentru găurire rapidă, fie pentru lucrări grele de găurire şi înşurubare. Această unealtă are o mandrină fără cheie de 10 mm cu manşetă simplă cu blocare, care împiedică alunecarea burghielor. Funcţia de blocare automată a axului permite schimbarea uşoară a accesoriului. În concluzie, această unealtă versatilă oferă absolut tot ce ai nevoie: tehnologia fiabilă a acumulatorului litiu-ion, turaţia variabilă pentru control deplin, iar lumina LED asigură buna vizibilitate a muncii. Indicatorul patentat al nivelului de încărcare al acumulatorului indică foarte clar energia rămasă, pentru a putea reîncărca întotdeauna acumulatorul la timp. Şi în final, dar nu în cele din urmă, designul ergonomic şi mânerul moale asigură un confort suplimentar în timpul lucrului. SKIL 2844 AR este livrată cu o geantă de transport cu două acumulatoare „20V Max” (18 V) 2,0 Ah, un încărcător şi cu un bit de înşurubare cu două capete.
„PWRCORE 20™“ tehnologie a acumulatorului, lider în industrie, pentru alimentarea tuturor uneltelor SKIL „20V Max“
Sistemul „PWRCORE 20™“ este format din tehnologia avansată de lider în industrie a acumulatorului şi încărcătorului, plus caracteristici inovative pe care nu le veţi găsi în altă parte, cum ar fi tehnologia noastră patentată de răcire a acumulatorului „KEEPCOOL™“, care măreşte durata de funcţionare cu până la 25% şi dublează durata de viaţă a acumulatorului. Tehnologia patentată „ACTIVCELL™“ asigură o performanţă maximă şi o protecţie optimă a bateriei. Acumulatorii şi încărcătoarele „PWRCORE 20™“ sunt 100% compatibile şi interschimbabile cu toate uneltele electrice şi uneltele de grădină SKIL „PWRCORE 20™“ oferind o flexibilitate totală.
Specificații
| Performance Level | PERFORMANȚĂ FIABILĂ |
|---|---|
| Sursă de alimentare | Rețea electrică (cu cablu) |
| Capacitatea de găurire în zidărie | 13 mm |
| Setare dispozitiv de cuplaj | 23 + 1 + 1 |
| Două turaţii mecanice | Da |
| Capacitatea de găurire în lemn | 35 mm |
| Capacitatea de găurire în oţel | 10 mm |
| Capacitate mandrină | 10 mm |
| Capacitate de înşurubare | 8 mm |
| Tip mandrină | Single-sleeve keyless |
| Capacitate acumulator | 2.0 Ah |
| Număr de acumulatori | 2 |
| Curent de încărcare | 0.4 A |
| Tipul mufei | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Viteza fără sarcină (rpm) | 0-400/0-1500 |
| Cuplu maxim la articulaţia rigidă | 50 Nm |
| Celule acumulator | Litiu-ion |
| Cadenţa max. de percuţie | 6000/22500 IPM |
| Tensiune/frecvenţă (încărcător) | 220-240V/50-60Hz |
| Masa netă inclusiv acumulatorul | 1.4 kg |
| Masa netă fără acumulator | 1 kg |
| Comutator pentru reglarea vitezei | Nu |
| Warranty | 3 ani garanție pentru uz casnic |
| Fără perie | Nu |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| EAN | 8719643002655 |
| Order Number | F0152844AR |
| Presiune a sunetului | 87.5 dB |
| Putere a sunetului | 98.5 dB |
| Nivel de vibraţii (găurire în metal) | < 2.5 m/s² |
| Toleranţă zgomot (K) | 5 dB |
| Toleranţă vibraţie (K) | 1.5 m/s² |
| Nivel de vibraţii (găurire cu percuţie în beton) | 12.8 m/s² |
| Timp de încărcare | 5 h |
Ambalajul conține
- Maşină de găurit cu percuţie cu acumulator SKIL 2844
- Geantă de transport
- Acumulator „20V Max” (18 V) 2,0 Ah litiu-ion (2x)
- Încărcător
- Bit de înşurubare cu două capete
- Manual de utilizare


































