Bormaşină cu acumulator

- 18 V pentru o putere suficientă
- Două viteze mecanice: viteză mare pentru găurire și un cuplu mare pentru lucrări dificile de înșurubare
- Turație variabilă pentru pornirea lentă și control permanent deplin
- Frâna electronică previne strângerea prea puternică a șuruburilor și asigură un lucru mai rapid și eficient
- Mandrină de 10 mm fără cheie cu bucșe dublă, pentru schimbarea rapidă și ușoară a accesoriilor
- Spot luminos pentru o vizibilitate mai bună a piesei prelucrate și lucru mai ușor în spații slab iluminate
- Reglare variabilă a cuplului ("VariTorque") cu 20 de poziții, pentru înșurubare precisă, plus o poziție de blocare pentru găurire
- Geantă pentru depozitare ușoară; inclusiv 12 accesorii biți & suport de prindere magnetic
- Mâner moale și ergonomic pentru confort optim și ergonomie
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
Descrierea produsului
Bormaşină cu acumulator cu două trepte mecanice de viteză
Bormaşina cu acumulator 18 V SKIL 1005 este capabilă să vă satisfacă toate necesităţile de bricolaj, pentru găurire în lemn şi metal, şi pentru lucrările dificile de înşurubare. Cele două trepte mecanice de viteză vă oferă o utilizare multilaterală şi control în timpul lucrării. Această bormaşină cu acumulator oferă turaţie variabilă, pentru o pornire lentă şi pentru prevenirea avarierii piesei prelucrate, prin efecte accidentale, ca de exemplu introducerea prea adâncă a şurubului. Frâna electronică previne strângerea prea puternică a şuruburilor şi asigură un lucru mai rapid şi eficient. Mandrina fără cheie facilitează schimbarea rapidă şi simplă a accesoriului. Spotul luminos LED asigură buna vizibilitate a zonei de lucru. SKIL 1005 este livrat într-o geantă rezistentă cu un acumulator, un set de 12 bituri de înaltă calitate şi un suport de prindere magnetic.
Specificații
| Performance Level | PERFORMANȚĂ FIABILĂ |
|---|---|
| Tipul mufei | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Setare dispozitiv de cuplaj | 20 + 1 |
| Capacitate de înşurubare | 8 mm |
| Capacitate mandrină | 10 mm |
| Capacitatea de găurire în oţel | 10 mm |
| Capacitatea de găurire în lemn | 28 mm |
| Două turaţii mecanice | Da |
| Tip mandrină | Double-sleeve keyless |
| Cuplu maxim la articulaţia rigidă | 36 Nm |
| Viteza fără sarcină (rpm) | 0-400/0-1100 |
| Tensiune/frecvenţă (încărcător) | 220-240V/50-60Hz |
| Celule acumulator | NiMH |
| Capacitate acumulator | 1.5 Ah |
| Număr de acumulatori | 1 |
| Masa netă inclusiv acumulatorul | 1.7 kg |
| EAN | 8710364076116 |
| Order Number | F0151005AM |
| Fără perie | Nu |
| Comutator pentru reglarea vitezei | Da |
| Warranty | 3 ani garanție pentru uz casnic |
| Lumină LED | Da |
| Presiune a sunetului | <70 dB |
| Toleranţă zgomot (K) | 3 dB |
| Toleranţă vibraţie (K) | 1.5 m/s² |
| Nivel de vibraţii (găurire în metal) | <2.5 m/s² |
| Nivel de vibraţii (înşurubare) | <2.5 m/s² |
| Timp de încărcare | 8 h |
Ambalajul conține
- Bormaşină cu acumulator 1005
- Geantă transport, compactă de plastic
- Set de accesorii (13 buc)
- 1 x acumulator NiMH de 18 V 1,5 Ah
- Adaptor CA/CC
- Suportul acumulatorului
- Manual de utilizare
Documente disponibile pentru acest instrument

































