Mașină de frezat

în stoc
- Maşină puternică de frezat de 1400 W pentru fălţuire, canelare, tăierea de fante şi şanţuri, margini şi profiluri
- Viteză variabilă pentru lucrul cu o gamă variată de materiale, cu diferite cuţite de freză
- Lumină duală LED creşte vizibilitatea piesei de prelucrat
- Reglare electronică a vitezei; asigură o calitate optimă a tăierii
- Pornire lentă pentru o creştere treptată la viteza maximă
- Sistem de reglare a adâncimii capului la 8 adâncimi predefinite
- Ajustare fină a profunzimii pentru reglaje rapide şi fine
- Adaptor integrat pentru aspirator, pentru un mediu de lucru curat
- Blocare ax permite schimbare rapidă a burghiului cu o singură cheie
- Mânere ergonomice şi moi pentru control şi confort optim
- Over 100 years of trusted SKIL quality
- Rated 4.7/5 stars by 500+ customers
- Order before 5:00 PM = shipped today
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
Descrierea produsului
Freză cu pornire uşoară şi reglare electronică a vitezei
SKIL 1860 este o maşină puternică de frezat de 1400 W pentru executarea canelurilor şi falţurilor, pentru fasonare, teşire şi realizarea profilurilor şi aşchierilor decorative. Se pretează la o gamă largă de materiale, mulţumită vitezei pre selectabile şi reglajului fin al adâncimii. Puteţi adapta în mod convenabil turaţia şi adâncimea la sarcina de executat. Reglare inclusă electronică a vitezei; asigură o calitate optimă a tăierii la viteza pre-setată. Spotul dual luminos LED asigură buna vizibilitate a zonei de lucru. Această maşină de frezat are un design ergonomic şi mânere cu prindere moale pentru un confort optim de lucru. Pentru asigurarea curăţeniei locului de munca, cele mai multe aspiratoare casnice uzuale se pot conecta la adaptorul de aspirare inclus. Funcţia de blocare a axului permite schimbarea rapidă şi simplă a bitului. SKIL 1860 AB este livrat cu trei patroane, un ghidaj paralel, un ghidaj curbat, un ghid circular şi un inel de copiere.
Specificații
| Performance Level | PERFORMANȚĂ ÎNALTĂ |
|---|---|
| EAN | 8719643000590 |
| Order Number | VA1E1860AA |
| Tipul mufei | Type C 2 Pin EU CEE 7/17 (Round) |
| Viteza fără sarcină (rpm) | 11000-28000 |
| Tensiune & frecvență | 220-240 V / 50-60 Hz |
| Putere | 1400 W |
| Diametru bucşă | 6 & 6.35 & 8 mm |
| Cursă maximă | 55 mm |
| Sursă de alimentare | Rețea electrică (cu cablu) |
| Lumină LED | Da |
| Warranty | 3 ani garanție pentru uz casnic |
| Presiune a sunetului | 91 dB |
| Toleranţă zgomot (K) | 3 dB |
| Toleranţă vibraţie (K) | 1.5 m/s² |
| Nivel de vibraţii | 4.5 m/s² |
| Putere a sunetului | 102 dB |
Ambalajul conține
- Freză pentru lemn SKIL 1860
- Cuţit de rindea drept (8 mm)
- Patroane (6, 6,35 şi 8 mm)
- Ghidaj paralel
- Ghidaj circular
- Ghidaj circular
- Inel de copiere
- Adaptor pentru aspirator
- Cheie fixă
- Manual de utilizare
Documente disponibile pentru acest instrument
































