Fierăstrău electric pendular

- Selector de material cu patru setări: întotdeauna viteza potrivită pentru lucrare
- Comutator turaţie variabilă pentru o tăiere precisă în diverse materiale
- Sistem de schimbare rapid şi facil al lamei, fără unelte, „Clic“
- Comutator pentru suflarea prafului, în scopul păstrării continue a unei vizibilităţi bune a liniei de tăiere
- Talpă reglabilă la 45° în stânga sau drepta pentru efectuarea de tăieri precise în unghi
- Comutator mare şi confortabil cu buton de blocare, potrivit pentru funcţionare continuă
- Adaptor inclus pentru ataşarea unui aspirator dacă este necesar
- Mâner moale pentru o prindere mai bună şi mai confortabilă
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
- Execuții
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
- Execuții
Descrierea produsului
Pendularul 550 W SKIL 4530 este extrem de versatil. Este potrivit atât pentru tăieri curbate, cât şi pentru tăieturi drepte în numeroase materiale. Selector de material cu patru setări vă dă posibilitatea să găsiţi întotdeauna viteza potrivită pentru lucrare. Comutatorul cu funcţie de turaţie variabilă vă permite să controlaţi viteza de tăiere pentru rezultate optime. Sistemul fără unelte „Clic” permite schimbarea rapidă a pânzelor de ferăstrău fără folosirea unor scule. Alte caracteristici utile includ suflantă de praf care oferă o vedere clară a piesei dvs. de lucru şi comutatorul mare cu buton de blocare care permite o funcţionare continuă. Placa de bază reglabilă permite efectuarea tăierilor într-un unghi de 45°. Pentru asigurarea curăţeniei locului de munca, cele mai multe aspiratoare casnice uzuale se pot conecta la adaptorul de aspirare. Mai mult, designul ergonomic cu mâner moale asigură un plus de confort la lucru. SKIL 4530 GB este livrată într-o geantă rezistentă cu 28 pânze de ferăstrău şi un adaptor pentru aspirator.
Specificații
| Performance Level | PERFORMANȚĂ ÎNALTĂ |
|---|---|
| Lungime cursă | 18 mm |
| Tipul mufei | Type C 2 Pin EU CEE 7/17 (Round) |
| Setări traiectorie | 4 |
| Adâncime de tăiere în metal | 6 mm |
| Adâncime de tăiere în aluminiu | 12 mm |
| Tensiune & frecvență | 220-240V/50-60Hz |
| Sursă de alimentare | Acumulator (fără cablu) |
| Adâncime de tăiere în lemn | 75 mm |
| Viteză pânză | 0-3000 |
| Putere | 550 W |
| Comutator pentru reglarea vitezei | Da |
| Warranty | 3 ani garanție pentru uz casnic |
| EAN | 8719643005960 |
| Order Number | SW1E4530GB |
| Presiune a sunetului | 84 dB |
| Toleranţă zgomot (K) | 5 dB |
| Toleranţă vibraţie (K) | 1.5 m/s² |
| Putere a sunetului | 95 dB |
| Nivel de vibraţii (tăiere în metal) | 5.7 m/s² |
| Nivel de vibraţii (tăiere în lemn) | 9.6 m/s² |
Ambalajul conține
- Fierăstrău electric pendular SKIL 4530
- Geantă transport
- 4x pânze fine pentru metal
- 4x pânze grosiere pentru metal
- 4x pânze curbate pentru lemn/plastic
- 4x pânze fine pentru lemn/plastic
- 4x pânze grosiere pentru lemn/plastic
- 4x pânze medii pentru lemn
- 4x pânze fine pentru lemn
- Adaptor pentru aspirator
- Cheie hexagonală
- Manual de utilizare
Documente disponibile pentru acest instrument
































