Telemetru cu ultrasunete

- Măsurare cu ultrasunete a lungimilor, suprafeţelor şi volumelor
- Afişaj al temperaturii ambientale (în °C) la pornire
- Măsoară dimensiuni în metri sau picioare
- Ţintă unică a fasciculului laser (doar pentru referinţă)
- Dispozitiv compact cu prindere confortabilă pentru confort optim
- Funcţia „Plus“ facilitează adunarea a maxim 10 măsurători
- Funcţia „Corectare“ permite corectarea măsurătorilor
- Funcţie „Automatic shut-off“ dacă nu este utilizat 30 de secunde
- Indicator pentru baterie descărcată
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
Descrierea produsului
Telemetrul cu ultrasunete măsoară lungimea, suprafaţa şi volumul
SKIL 0520 „Ranger” este un instrument care măsoară lungimea, suprafaţa, volumul şi temperatura suprafeţelor ţintă, folosind unde ultrasonice. Cu o rază de măsurare de până la 15 metri, acest instrument măsoară cu uşurinţă distanţele interioare. Este suficient să orientaţi SKIL 0520 către suprafaţa ţintă, la un unghi de 90°, prin alinierea indicatoarelor de nivel cu bulă de aer, şi să apăsaţi butonul „read”. Ţinta laserului indică unde este reflectat semnalul ultrasonic. Puteţi converti pur-şi-simplu, măsurătorile din sistemul metric în cel imperial şi invers prin apăsarea unui buton. Pentru confortul dvs., SKIL 0520 poate adăuga până la 10 măsurători în memorie şi are o funcţie de rechemare pentru corectarea măsurătorilor anterioare. Acest telemetru cu ultrasunete este livrat cu o geantă cu prindere pentru curea şi o baterie de 9 V, astfel încât să puteţi începe imediat să o folosiţi!
Specificații
| Performance Level | PERFORMANȚĂ FIABILĂ |
|---|---|
| Ţintă fascicul laser | doar pentru referinţă |
| Sursă de alimentare | Rețea electrică (cu cablu) |
| Unghi de emergenţă ultrasonic aproximativ | ± 5° ° |
| Alimentare (acumulator) | 1x (6LR61) / 9V |
| Metodă de măsurare | prin ultrasunete |
| Domeniu de măsurare | 0.5 - 15 m |
| Temperatură de funcţionare | 0°C - 40°C °C |
| Putere de ieşire maximă | ≤ 1 mW |
| Tip laser | 650 nm |
| Clasă laser | 2 |
| EAN | 8710364028597 |
| Order Number | F0150520AA |
| Warranty | 3 ani garanție pentru uz casnic |
Ambalajul conține
- Telemetru cu ultrasunete SKIL 0520
- 1 acumulator de 9 V (6LR61)
- Trusă confortabilă pentru curea
- Manual de utilizare
Documente disponibile pentru acest instrument
































