Polizor unghiular cu acumulator

Stoc limitat


- Polizor unghiular cu acumulator „20V Max“ (18 V) pentru polizări sau decupări uşoare şi controlabile
- Atunci când ataşaţi un acumulator cu comutatorul în poziţia de pornire, protecţia la repornire asigură faptul că unealta nu porneşte automat
- Pornire lentă pentru o creştere treptată la viteza maximă, fără retur
- Trei poziţii ale mânerului lateral pentru o priză optimă la toate aplicaţiile
- Apărătoarea cu sistem „Clic“ poate fi ajustată în câteva secunde la orice aplicaţie de lucru
- Uşor de manevrat datorită greutăţii reduse şi a dimensiunii compacte
- Blocare ax pentru schimbarea uşoară a accesoriilor
- Locaş de depozitare integrat pentru cheie în mânerul lateral
- Tehnologie litiu-ion: fără efect de memorie, fără descărcare proprie şi întotdeauna gata de utilizare
- Indicatorul patentat al nivelului bateriei afişează în mod convenabil nivelul de încărcare al bateriei
- Mâner moale şi ergonomic pentru confort şi ergonomie optimă
- Over 100 years of trusted SKIL quality
- Rated 4.7/5 stars by 500+ customers
- Order before 5:00 PM = shipped today
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
- Execuții
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
- Execuții

ACTIVCELL™
Tehnologia noastră inteligentă ACTIVCELL™ monitorizează continuu tensiunea, temperatura și curentul acumulatorului, transmițând aceste informații în timp real către unealtă.
Descoperi ACTIVCELL™

PWRCORE 20™ PUTERE ȘI PERFORMANȚĂ SERIE.
PWRCORE 20™ este alegerea perfectă pentru proiecte mai mari. Puterea și performanța serioase vă permit să finalizați cu ușurință fiecare sarcină la îndemână.
Descrierea produsului
„20V Max“ (18 V) SKIL 3920 este un polizorul unghiular durabil compatibil cu discurile de 115 mm. Acest instrument este ideal pentru şlefuirea şi tăierea uşoară şi controlată. Sistemul cu „Clic“ vă permite să ajustaţi uşor apărătoarea, fără cheie, astfel că puteţi devia scânteile în orice direcţie dorită. Iar în funcţie de sarcina de executat, puteţi ajusta cu uşurinţă mânerul lateral în trei poziţii comode diferite. Datorită suportului de cheie integrat din mânerul lateral, aveţi întotdeauna la îndemână o cheie pentru schimbarea accesoriilor. Acest polizor unghiular cu acumulator are pornire lentă pentru o creştere treptată la viteza maximă, fără retur. Mai mult, designul ergonomic cu mâner moale asigură un plus de confort la lucru. Schimbarea sau înlocuirea discurilor este uşoară, datorită sistemului convenabil de blocare a axului. SKIL 3920 DC este livrată într-o geantă pentru transport cu un acumulator „20V Max“ (18 V) 4,0 Ah „Keep Cool“ şi un încărcător „Rapid“.
„PWRCORE 20™“ tehnologie a acumulatorului, lider în industrie, pentru alimentarea tuturor uneltelor SKIL „20V Max“
Sistemul „PWRCORE 20™“ este format din tehnologia avansată de lider în industrie a acumulatorului şi încărcătorului. Tehnologia patentată „ACTIVCELL™“ asigură o performanţă maximă şi o protecţie optimă a bateriei. Acumulatorii şi încărcătoarele „PWRCORE 20™“ sunt 100% compatibile şi interschimbabile cu toate uneltele electrice şi uneltele de grădină SKIL „PWRCORE 20™“ oferind o flexibilitate totală.
Specificații
| Performance Level | PERFORMANȚĂ ÎNALTĂ |
|---|---|
| Capacitate acumulator | 4.0 Ah |
| Tensiune/frecvenţă (încărcător) | 220-240V/50-60Hz |
| Celule acumulator | Litiu-ion |
| Viteza fără sarcină (rpm) | 8500 |
| Curent de încărcare | 2.4 A |
| Număr de acumulatori | 1 |
| Masa netă fără acumulator | 1.7 kg |
| Masa netă inclusiv acumulatorul | 2.2 kg |
| Sursă de alimentare | Acumulator (fără cablu) |
| Ø maxim disc | 115 mm |
| Filet ax | M14 |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Fără perie | Nu |
| Warranty | 3 ani garanție pentru uz casnic |
| EAN | 4894863202741 |
| Order Number | AG1E3920DD |
| Presiune a sunetului | 80.5 dB |
| Putere a sunetului | 91.5 dB |
| Toleranţă zgomot (K) | 3 dB |
| Toleranţă vibraţie (K) | 1.5 m/s² |
| Nivel de vibraţii (şlefuirea suprafeţelor) | 5.5 m/s² |
| Timp de încărcare | 2 h |
Ambalajul conține
- Polizor unghiular cu acumulator SKIL 3920
- Geantă de transport
- Acumulator litiu-ion „20V Max“ (18 V) 4,0 Ah (1x)
- Încărcător (3122 AA)
- Protecţie
- Mâner lateral
- Cheie fixă
- Manual de utilizare
Documente disponibile pentru acest instrument




































