Şlefuitor cu bandă

Stoc limitat
- Viteză ridicată a benzii pentru o îndepărtare substanţială a materialului
- Sistemul de control automat al benzii împiedică alunecarea benzii
- Designul compact şi ergonomic asigură o priză perfectă pentru controlul cu ambele mâini
- Cadrul de şlefuire cu montare uşoară „Equalizer“ preîntâmpină zgârieturile şi nivelează perfect suprafeţele
- Lumină cu LED-uri „Overload Alert“; lăsaţi unealta să lucreze pentru a asigura performanţă optimă şi durabilitate
- Sistem de aspirare a prafului integrat şi filtru de praf eficient pentru un mediu de lucru curat
- Adaptor inclus pentru posibilitatea utilizării unui aspirator extern
- Înlocuire uşoară a benzii prin intermediul mecanismului „Clic“ fără a necesita îndepărtarea prealabilă a cadrului de şlefuire
- Prindere confortabilă pentru manevrare uşoară pe perioade îndelungate
- Buton pentru blocare în regim de funcţionare continuă de dimensiuni mari, amplasat pe partea superioară
- Over 100 years of trusted SKIL quality
- Rated 4.7/5 stars by 500+ customers
- Order before 5:00 PM = shipped today
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente

Centrarea automată a benzii ABC
Cu sistemul de centrare automată a benzii SKIL (ABC), banda de șlefuit se va alinia automat în poziția perfectă odată ce unealta este pornită.
Descoperi Centrarea automată a benzii ABCCadru de șlefuire Equalizer
Obținerea unor suprafețe perfect egalizate, fără zgârieturi nedorite, se realizează fără efort cu șlefuitorul cu bandă SKIL, datorită cadrului său Equalizer bine proiectat.
Descoperi Cadru de șlefuire Equalizer

ALERTĂ LA SUPRASARCINĂ
Șlefuirea devine ușoară cu tehnologia noastră inovatoare de alertă la suprasarcină, așa cum este prezentată pe șlefuitorul multifuncțional de 250 W și pe șlefuitorul cu bandă de 710 W. Alerta de suprasarcină indică presiunea precisă necesară, permițând șlefuitorului să funcționeze conform destinației, ceea ce permite funcționarea optimă și maximizarea durabilității.
Descoperi ALERTĂ LA SUPRASARCINĂDescrierea produsului
Unealta ideală pentru lucrările de şlefuire dificile
Cu motorul puternic de 710 W şi viteza ridicată a benzii de 320 m/min, acest şlefuitor este o opţiune excelentă pentru îndepărtarea rapidă a materialului. Este ideal pentru lucrări dificile, de exemplu şlefuirea primă a uşilor şi a scândurilor, înainte de revopsire. Cadru de şlefuire „Equalizer“ patentat de SKIL este foarte precis. Nu numai că împiedică zgârieturile şi canelurile, ci vă permite şi să faceţi o suprafaţă perfect dreaptă. Un alt avantaj important al cadrului de şlefuire „Equalizer“ este că nu trebuie să îl îndepărtaţi atunci când schimbaţi benzile de şlefuire. Nu mai este necesară alinierea manuală a bandă de şlefuire, datorită sistemul de control automat al benzii („ABC“), care menţine bandă de şlefuire perfect aliniată cu unealta. Performanţa optimă şi durabilitatea sunt asigurate şi datorită luminii cu LED „overload alert“. Pentru un lucru mai curat, şlefuitorul se furnizează cu un sistem integrat pentru colecţia prafului, cu o casetă pentru praf practică. Unealta dispune de un adaptor de aspirare, pe care se pot cupla majoritatea tuburilor standarde ale aspiratoarelor casnice, pentru menţinerea curăţeniei. SKIL 7615 AB este furnizat cu o bandă de şlefuire „Equalizer“, a bandă de şlefuire, o casetă pentru praf şi un adaptor pentru aspirator.
Specificații
| Performance Level | PERFORMANȚĂ ÎNALTĂ |
|---|---|
| Tensiune & frecvență | 220-240V/50-60Hz |
| Tip priză | Type C 2 Pin EU CEE 7/17 (Round) |
| Putere | 710 W |
| Suprafaţă de şlefuire | 76 x 133 mm |
| Dimensiune bandă | 76 x 457 mm |
| Viteză bandă | 330 m/min |
| Sursă de alimentare | Rețea electrică (cu cablu) |
| EAN | 8719643004956 |
| Order Number | SR1E7615AB |
| Warranty | 3 ani garanție pentru uz casnic |
| Presiune a sunetului | 88.0 dB |
| Toleranţă vibraţie (K) | 1.5 m/s² |
| Nivel de vibraţii | 4.52 m/s² |
| Putere a sunetului | 99.0 dB |
| Toleranţă (K) | 3 dB |
Ambalajul conține
- Şlefuitor cu bandă SKIL 7615
- Cadru de şlefuire „Equalizer“
- Bandă de şlefuire (1x)
- Casetă pentru praf cu micro-filtrare
- Adaptor pentru aspirator
- Manual de utilizare
Documente disponibile pentru acest instrument

































