Şlefuitor pentru pereţi

- Motor de 600 de waţi de înaltă performanţă pentru şlefuirea rapidă a pereţilor şi pentru o durată mare de utilizare
- Sistem telescopic pentru extinderea uneltei la o lungime maximă de 165 cm
- Mâner suplimentar inclus pentru extinderea uneltei la lungimea maximă de 220 cm (ideal pentru lucrul pe tavane şi pereţi înalţi)
- Baza de şlefuire manevrabilă se adaptează automat la suprafaţa fiecărei înălţimi de lucru
- Furtun de aspirare inclus (cu o lungime de 4 m) pentru lucrul fără praf când este conectat la un aspirator profesional
- Tubul pliabil face posibil transportul confortabil şi depozitarea compactă a uneltei
- Preselectarea vitezei pentru control optim
- Rulmenţii etanşaţi la praf şi roţile dinţate elicoidale fac din polizor o unealtă electrică robustă
- Prindere confortabilă pentru manevrare uşoară
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
Descrierea produsului
Şlefuitor pentru pereţi foarte rezistent extensibil la o lungime totală de 220 cm
SKIL Masters 7520 este un şlefuitor pentru pereţi de înaltă performanţă, de 600 W, livrat într-o geantă robustă SKIL Masters împreună cu 6 foi de şlefuit, un mâner suplimentar, un furtun de aspirator de patru metri lungime, trei adaptoare pentru aspirator şi o şurubelniţă. Această unealtă este ideală pentru şlefuirea pereţilor şi pardoselilor înaintea aplicării vopselei sau a lacului precum şi pentru şlefuirea fină a plăcilor de gips-carton. SKIL Masters 7520 dispune de o suprafaţă de şlefuire mare de 225 mm, care vă permite să şlefuiţi suprafeţe mari rapid şi convenabil. Mulţumită mânerului telescopic precum şi mânerului suplimentar, această unealtă este extensibilă până la o lungime totală de 220 cm, astfel că veţi putea accesa cu uşurinţă partea superioară a pereţilor sau tavanele. Prin demontarea piesei frontale a capacului plăcii de şlefuit, puteţi şlefui inclusiv de-a lungul muchiilor. Controlul variabil al turaţiei vă permite să adaptaţi turaţia uneltei la sarcina de executat, în timp ce funcţia electronică pentru turaţie constantă asigură menţinerea unei turaţii constante indiferent presiunea aplicată, pentru un rezultat uniform al prelucrării. Baza de şlefuire manevrabilă se adaptează automat la suprafeţe indiferent de înălţimea de lucru. Pentru lucrul în condiţii curate puteţi utiliza furtunul de aspirator de patru metri lungime, pe care-l puteţi conecta la aspiratorul dumneavoastră cu ajutorul unuia dintre adaptoare.
SKIL Masters: unelte profesionale pentru utilizatori profesionişti
SKIL Masters oferă o gamă largă de unelte special destinate utilizatorilor profesionişti. Totul a început în anul 1924, când fondatorul SKIL a inventat ferăstrăul circular de mână. Acest legendar ferăstrău Skilsaw a fost primul dintre multele invenţii novatoare care se concentrează pe manevrabilitatea uşoară şi eficientă combinată cu performanţe maxime. Uneltele oferă un raport preţ/performanţă imbatabil datorită designului robust, fiabilităţii şi gamei largi de accesorii incluse în furnitură. Uneltele SKIL Masters fără funcţii inutile permit îndeplinirea uşoară a sarcinilor dificile.
Specificații
| Performance Level | PERFORMANȚĂ FIABILĂ |
|---|---|
| Viteza fără sarcină (rpm) | 0-1000 |
| Tipul mufei | Type C 2 Pin EU CEE 7/17 (Round) |
| Tensiune & frecvență | 220-240V/50-60Hz |
| Putere | 600 W |
| Dimensiune foi de şlefuire tip Velcro | 225 mm mm |
| Diametru disc de şlefuire | 215 mm |
| Sursă de alimentare | Rețea electrică (cu cablu) |
| Warranty | 3 ani garanție pentru uz casnic |
| EAN | 8710364063345 |
| Order Number | F0157520MA |
| Presiune a sunetului | 82 dB |
| Toleranţă zgomot (K) | 3 dB |
| Toleranţă vibraţie (K) | 1.5 m/s² |
| Nivel de vibraţii | 1.4 m/s² |
| Putere a sunetului | 93 dB |
Ambalajul conține
- Geantă de transport rezistentă
- Foi de şlefuire (6x)
- Furtun pentru aspirator (4 m)
- Mâner suplimentar
- Adaptor aspirator (3x)
- Şurubelniţă
- Cheie hexagonală
Documente disponibile pentru acest instrument
































