Ferăstrău compact pentru materiale diverse

Stoc limitat
- Acest ferăstrău practic taie o varietate de materiale (lemn, laminat, plăci ceramice, aluminiu şi plastic)
- Motor puternic de 600 W şi o adâncime mare, de 28,5 mm de tăiere
- Designul compact, uşor, facilitează operarea cu o singură mână, asigurând astfel libertatea optimă de utilizare
- Ideal pentru tăieturile de perforare
- Blocare ax permite schimbarea uşoară a pânzelor
- Ghidajul paralel, pânzele de ferăstrău şi discul diamantat sunt incluse
- Over 100 years of trusted SKIL quality
- Rated 4.7/5 stars by 500+ customers
- Order before 5:00 PM = shipped today
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
Descrierea produsului
Decupare precisă şi convenabilă
SKIL 5360 este un ferăstrău compact, pentru mai multe materiale, construit pentru cele mai uzuale lucrări de tăiere DIY din şi în jurul casei. Datorită motorul puternic de 600 W şi a adâncimii impresionante de tăiere de 28,5 mm, taie cu uşurinţă lemnul, plăcile de ceramică, aluminium, ţevile etc. Utilizând acest ferăstrău multifuncţional puteţi termina lucrările de tăiere rapid şi cu precizie. Construcție de tăiere cufundată vă ajută atât în tăiere longitudinală cât și în tăiere transversală. Construcţia compactă şi uşoară precum şi mânuirea simplă, cu o singură mână asigură o utilizare extrem de simplă a uneltei, oferind o mare libertate şi suport bun pe timpul lucrului. Schimbarea pânzelor de ferăstrău este uşoară, datorită sistemului convenabil de blocare a axului. SKIL 5360 GA este furnizat într-o carcasă robustă, cu două pânze de ferăstrău cu vârf de carbură, o pânză de ferăstrău din oţel călit, un disc de tăiere diamantat, un ghidaj paralel pentru asistenţă la tăierea dreaptă şi un adaptor pentru aspirator.
Specificații
| Performance Level | PERFORMANȚĂ ÎNALTĂ |
|---|---|
| Viteza fără sarcină (rpm) | 6000 |
| Tip priză | Type C 2 Pin EU CEE 7/17 (Round) |
| Tensiune & frecvență | 220-240V/50-60Hz |
| Putere | 600 W |
| Adâncime de tăiere la 90° | 28.5 mm |
| Diametrul maxim al pânzei de ferăstrău | 89 mm |
| Diametrul minim al pânzei de ferăstrău | 85 mm |
| Sursă de alimentare | Rețea electrică (cu cablu) |
| EAN | 8719643000835 |
| Order Number | SW1E5360GA |
| Diametrul arborelui | 10 mm |
| Warranty | 3 ani garanție pentru uz casnic |
| Presiune a sunetului | 91.5 dB |
| Putere a sunetului | 102.5 dB |
| Toleranţă (K) | 3 dB |
| Nivel de vibraţii (tăiere în metal) | 2.4 m/s² |
| Nivel de vibraţii (tăiere în lemn) | 2.6 m/s² |
| Toleranţă vibraţie (K) | 1.5 m/s² |
Ambalajul conține
- Ferăstrău compact pentru materiale diverse SKIL 5360
- Geantă rezistentă din plastic
- Pânze de ferăstrău cu vârf de carbură (2x Ø 85 mm)
- Pânză de ferăstrău din oţel călit (Ø 89 mm)
- Disc diamantat (Ø 85 mm)
- Ghidaj paralel
- Adaptor pentru aspirator
- Cheie hexagonală
- Manual de utilizare
Documente disponibile pentru acest instrument

































