Pendular

Stoc limitat
- Design foarte compact, uşor (numai 1,3 kg)
- Pendular ideal, care poate efectua lucrările de tăiere obişnuite din interiorul şi din jurul casei
- „Twistlock” pentru schimbarea fără cheie a lamei şi prindere puternică a lamei
- Nici o cheie nu este necesară pentru reglarea unghiului tălpii
- Talpă reglabilă până la 45° în stânga sau drepta pentru efectuarea de tăieri precise în unghi
- Funcţia de suflare menţine linia de tăiere curată şi uşor de urmărit
- Adaptor integrat pentru aspirator
- Comutator mare şi confortabil cu buton de blocare pentru funcţionare continuă
- Inclusiv 3 pânze de ferăstrău
- Over 100 years of trusted SKIL quality
- Rated 4.7/5 stars by 500+ customers
- Order before 5:00 PM = shipped today
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
Descrierea produsului
Pendular compact, uşor, cu schimbarea lamei fără cheie
Cu masa de numai 1,3 kg, pendularul SKIL 4190 este foarte compact şi uşor, ideal pentru a face tăieturi drepte şi curbe din diverse materiale, cum ar fi lemn, metal, aluminiu şi plastic. Motorul puternic de 400 W este ideal pentru majoritatea lucrărilor de bricolaj uzuale. Acest pendular are o capacitate maximă de tăiere de 65 mm în lemn, potrivită pentru cele mai multe scânduri și grinzi, etc. Sistemul „Twistlock“ permite schimbarea cu uşurinţă a lamelor de ferăstrău, fără utilizarea sculelor. Un mediu de lucru mai curat este asigurat, datorită conexiunii integrate a aspiratorului. Acest pendular este livrat cu trei lame de ferăstrău pentru lemn.
Versatilitate mare pentru tăieri drepte şi curbe
Acest pendular este foarte multilateral: este ideal atât pentru tăiere în linie dreaptă, cât și curbate. Se poate utiliza pentru podea laminată, grinzi, tuburi, etc. Talpa reglabilă permite efectuarea tăierilor oblice, într-un unghi maxim de 45° la stânga sau dreapta. Nu este necesară o cheie; puteţi regla pur-şi-simplu unghiul prin slăbirea şi strângerea şuruburilor de sub talpă.
Schimbarea fără cheie a lamei şi prindere puternică a lamei
Acest pendular este compatibil cu toate pânzele de ferăstrău standard, disponibile pentru pendulare cu prindere în T. Sistemul „Twistlock” permite schimbarea rapidă şi convenabilă a lamelor de tăiere fără chei sau scule speciale. Tot ce aveţi de făcut este să slăbiţi şurubul „Twistlock“ pentru eliberarea lamei. Puteţi să glisaţi pur-şi-simplu o lamă nouă în poziţie şi să strângeţi din nou şurubul.
Funcţii convenabile pentru un confort de lucru sporit
Pendularul SKIL 4190 este echipat cu un buton de acționare mare, înzestrat cu un buton de blocare, deci nu trebuie să țineți butonul apăsat pe tot timpul lucrului. Suflanta de praf practică oferă o bună vizibilitate a piesei prelucrat, suflând deoparte praful de pe linia de tăiere. Pentru asigurarea curăţeniei locului de munca, cele mai multe aspiratoare casnice uzuale se pot conecta la adaptorul de aspirare incorporat. SKIL 4190 este furnizat împreună cu trei lame de ferăstrău pentru lemn: una pentru lemn moale, una pentru lemn dur şi una pentru tăierile curbe.
Specificații
| Performance Level | PERFORMANȚĂ FIABILĂ |
|---|---|
| Tipul mufei | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Lungime cursă | 18 mm |
| Adâncime de tăiere în metal | 4 mm |
| Adâncime de tăiere în aluminiu | 10 mm |
| Tensiune & frecvență | 220-240V/50-60Hz |
| Sursă de alimentare | Rețea electrică (cu cablu) |
| Adâncime de tăiere în lemn | 65 mm |
| Viteză pânză | 3000 |
| Putere | 400 W |
| Comutator pentru reglarea vitezei | Da |
| Warranty | 3 ani garanție pentru uz casnic |
| EAN | 8710364078455 |
| Order Number | F0154190AA |
| Presiune a sunetului | 84 dB |
| Toleranţă zgomot (K) | 3 dB |
| Toleranţă vibraţie (K) | 1.5 m/s² |
| Putere a sunetului | 95 dB |
| Nivel de vibraţii (tăiere în metal) | 12.4 m/s² |
| Nivel de vibraţii (tăiere în lemn) | 11.9 m/s² |
Ambalajul conține
- Pendular SKIL 4190
- Pânză de ferăstrău (fină, lemn)
- Pânză de ferăstrău (medie, lemn)
- Pânză de ferăstrău (curbe, lemn)
- Manual de utilizare
Documente disponibile pentru acest instrument

































