Şlefuitor cu excentric „Brushless” cu acumulator




- Motor fără perii: mai rapid, mai puternic şi de 10 ori mai durabil
- Mişcări de şlefuire de tip excentric produce atât o finisare de calitate, cât şi o îndepărtare pe o suprafaţă întinsă
- Disc gradat pentru variaţia vitezei pentru îndepărtarea controlată a diverselor tipuri de materiale
- Sistem de aspirare a prafului integrat cu sistem de micro-filtrare pentru un mediu de lucru mai curat
- Sistemul de echilibrare a contragreutăţilor pentru vibraţii joase („VRS“)
- Design ergonomic, pentru utilizarea cu o singură mână, pentru libertatea optimă de mişcare şi o vizibilitate excelentă a piesei prelucrate
- Frână pentru placa de şlefuire: şlefuire delicată, fără zgârieturi şi timp scurt de oprire
- Rulmenţii protejaţi împotriva prafului asigură o rezistenţă sporită
- Ideal atât pentru suprafeţe curbate, cât şi pentru suprafeţe plane
- Adaptor inclus pentru ataşarea unui aspirator dacă este necesar
- Mâner moale anti-alunecare pentru confort în cazul lucrului continuu
- Greutate redusă pentru utilizare uşoară în poziţie verticală
- Schimbare rapidă a hârtiei abrazive (sistem Velcro)
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
- Execuții
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
- Execuții

Motoare digitale fără perii
Cea mai recentă tehnologie de ultimă oră este încorporată în ADN-ul fiecărei unelte SKIL. Motoarele noastre digitale compacte, fără perii, oferă o putere suplimentară, o eficiență sporită și o durată de viață mai mare decât motoarele cu perii comparabile.
Descoperi Motoare digitale fără periiKEEPCOOL™
Tehnologia noastră brevetată KEEPCOOL™ previne supraîncălzirea acumulatoarelor și îmbunătățește performanța acestora.
Descoperi KEEPCOOL™

ACTIVCELL™
Tehnologia noastră inteligentă ACTIVCELL™ monitorizează continuu tensiunea, temperatura și curentul acumulatorului, transmițând aceste informații în timp real către unealtă.
Descoperi ACTIVCELL™

PWRCORE 20™ PUTERE ȘI PERFORMANȚĂ SERIE.
PWRCORE 20™ este alegerea perfectă pentru proiecte mai mari. Puterea și performanța serioase vă permit să finalizați cu ușurință fiecare sarcină la îndemână.
Descrierea produsului
Şlefuitor cu excentric rezistent cu acumulator, fără perii pentru realizarea lucrărilor de şlefuire cu o singură mână
Şlefuitorul cu excentric „20V Max” (18 V) SKIL 3750 este partenerul dumneavoastră ideal pentru şlefuirea suprafeţelor drepte şi curbate. Motorul fără perii este mai rapid, mai puternic şi de 10 ori mai durabil în comparaţie cu un motor cu perii. Oferă un control optim în timpul utilizării cu o singură mână datorită designului extrem de compact şi a sistemului de echilibrare a contragreutăţilor „VRS”, care reduce vibraţiile. Cu mişcările de şlefuire de tip excentric, este ideal atât pentru o finisare de calitate, cât şi pentru îndepărtare pe o suprafaţă întinsă. Datorită funcţiei de turaţie variabilă pre-selectată, viteza poate fi adaptată la lucrare. Lucrul în condiţii de curăţenie este garantat datorită aspirării integrate a prafului prin intermediul sistemului de micro-filtrare. Dar dacă doriţi să utilizaţi aspiratorul, puteţi ataşa inclusiv adaptorul pentru aspirator. Un alt avantaj al acestui model constituie funcţia de frână integrată, care previne avarierea piesei prelucrate când aşezaţi unealta pe piesă sau când o ridicaţi de pe acesta. SKIL 3750 CA este prevăzut cu cinci foi de şlefuire, o casetă pentru praf cu sistem de micro-filtrare şi un adaptor pentru aspirator. Acumulatorul nu este inclus.
„PWRCORE 20™“ tehnologie a acumulatorului, lider în industrie, pentru alimentarea tuturor uneltelor SKIL „20V Max“
Sistemul „PWRCORE 20™“ este format din tehnologia avansată de lider în industrie a acumulatorului şi încărcătorului, plus caracteristici inovative pe care nu le veţi găsi în altă parte, cum ar fi tehnologia noastră patentată de răcire a acumulatorului „KEEPCOOL™“, care măreşte durata de funcţionare cu până la 25% şi dublează durata de viaţă a acumulatorului. Tehnologia patentată „ACTIVCELL™“ asigură o performanţă maximă şi o protecţie optimă a bateriei. Acumulatorii şi încărcătoarele „PWRCORE 20™“ sunt 100% compatibile şi interschimbabile cu toate uneltele electrice şi uneltele de grădină SKIL „PWRCORE 20™“ oferind o flexibilitate totală.
Specificații
| Performance Level | PERFORMANȚĂ EXCEPȚIONALĂ |
|---|---|
| Celule acumulator | Litiu-ion |
| Viteza fără sarcină (rpm) | 7000-11000 |
| Tensiune | 20 V Max |
| Masa netă fără acumulator | 1.1 kg |
| Mişcări de şlefuire | 14000-22000 p.m. |
| Diametru disc de şlefuire | 125 mm |
| Sursă de alimentare | Acumulator (fără cablu) |
| Frână placă | Nu |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Fără perie | Da |
| Warranty | 5 ani garanție pentru unealtă pentru uz casnic, 1 an garanție pentru unealtă pentru uz profesional |
| Diametrul orbitei de șlefuire | 3 mm |
| Presiune a sunetului | 74.8 dB |
| Toleranţă vibraţie (K) | 1.5 m/s² |
| Nivel de vibraţii | 2.8 m/s² |
| Putere a sunetului | 85.8 dB |
| Toleranţă (K) | 5.0 dB |
Ambalajul conține
- Şlefuitor cu excentric SKIL 3750 cu acumulator, fără perii
- Foi de şlefuire (5x)
- Casetă pentru praf cu micro-filtrare
- Adaptor pentru aspirator
- Manual de utilizare
Documente disponibile pentru acest instrument






































