Fierăstrău circular de mână pe acumulator „Brushless“

Stoc limitat



- „PWRASSIST™“: Adaptorul USB permite încărcarea dispozitivelor mobile în timpul deplasării
- „PWRJUMP™“ automatic dual: Încarcă simultan de la 0% la 15% în primele 5 minute (acumulator 4,0 Ah / 100% în 50 min.)
- Motor digital fără perii: Mai puternic, mai eficient şi de 10 ori mai durabil
- Adâncime mare de tăiere de 66 mm la 90° şi 47 mm la 45°
- Timp de funcţionare extrem de lung (480 tăieturi cu o singură încărcare a acumulatorului de 4,0 Ah, în lemn de brad de 38x89 mm)
- Frâna electrică asigură un confort sporit şi permite o muncă mai rapidă
- Sabot şi protecţii din aluminiu pentru o precizie şi durabilitate sporită
- Blocare ax pentru schimbarea uşoară a pânzelor
- Comutator de siguranţă previne pornirea accidentală
- Capacitate de tăiere în unghi extra mare de 53°, cu oprire rapidă la 45°
- Design superior din punct de vedere ergonomic pentru control şi ghidare optime
- Spaţiu integrat de depozitare pentru chei
- Over 100 years of trusted SKIL quality
- Rated 4.7/5 stars by 500+ customers
- Order before 5:00 PM = shipped today
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
- Execuții
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
- Execuții


EXCEPTIONAL PERFORMANCE FOR SERIOUS PROJECTS
SKIL XP Pro Series represents the very best SKIL has to offer, developed for professionals who make smart choices.
Perfectly equipped to take on serious projects in any domestic environment.

KEEPCOOL™
Tehnologia noastră brevetată KEEPCOOL™ previne supraîncălzirea acumulatoarelor și îmbunătățește performanța acestora.
Descoperi KEEPCOOL™ACTIVCELL™
Tehnologia noastră inteligentă ACTIVCELL™ monitorizează continuu tensiunea, temperatura și curentul acumulatorului, transmițând aceste informații în timp real către unealtă.
Descoperi ACTIVCELL™


PWRCORE 20™ PUTERE ȘI PERFORMANȚĂ SERIE.
PWRCORE 20™ este alegerea perfectă pentru proiecte mai mari. Puterea și performanța serioase vă permit să finalizați cu ușurință fiecare sarcină la îndemână.
Descrierea produsului
Circular de mână cu acumulator fără perii 2x 20V Max oferă puterea 40V Max
20V Max SKIL 3572 este un fierăstrău circular fără perii, cu acumulator, și face parte din seria SKIL XP Pro. Aceste unelte oferă performanțe excepționale pentru proiecte solicitante și sunt dezvoltate pentru profesioniști care fac alegeri inteligente. La fel ca toate celelalte unelte fără fir SKIL 20V Max, acest model este alimentat de tehnologia avansată lider în industrie PWRCORE 20™ pentru acumulator și încărcător. Modelul Brushless SKIL 3572 este alimentat chiar de două baterii PWRCORE 20™, ceea ce îl face un fierăstrău circular 40V Max extrem de puternic, cu o adâncime maximă de tăiere impresionantă de 66 mm. Cu până la 480 de tăieri la o singură încărcare (baterii de 4,0Ah, 38x89 mm în pin), oferă și o durată de funcționare foarte lungă. Motorul digital fără perii oferă mai multă putere, eficiență mai mare și o durată de viață de 10 ori mai mare decât un motor comparabil cu perii. Rumegușul este direcționat departe de zona de lucru prin mânerul frontal, o lumină LED integrată iluminează clar linia de tăiere, iar lama ultra-subțire cu plăcuțe din carbură asigură o tăiere fină perfectă. Funcții suplimentare precum pornire lentă, frână electrică și reglare ușoară a adâncimii fără scule oferă confort maxim. Reglarea înclinării până la 53° este de asemenea fără scule, iar opritorul rapid integrat la 45° face reglarea și mai ușoară. Capacele complete din aluminiu fac ca acest fierăstrău să fie extrem de durabil, iar talpa robustă din aluminiu garantează menținerea preciziei de tăiere în timp. Un cârlig de agățare este inclus în partea superioară pentru a poziționa rapid unealta în apropiere.
„PWRCORE 20™“ tehnologie a acumulatorului, lider în industrie, pentru alimentarea tuturor uneltelor SKIL „20V Max“
Sistemul „PWRCORE 20™“ este format din tehnologia avansată de lider în industrie a acumulatorului şi încărcătorului, plus caracteristici inovative pe care nu le veţi găsi în altă parte, cum ar fi tehnologia noastră patentată de răcire a acumulatorului „KEEPCOOL™“, care măreşte durata de funcţionare cu până la 25% şi dublează durata de viaţă a acumulatorului. Tehnologia patentată „ACTIVCELL™“ asigură o performanţă maximă şi o protecţie optimă a bateriei. Acumulatorii şi încărcătoarele „PWRCORE 20™“ sunt 100% compatibile şi interschimbabile cu toate uneltele electrice şi uneltele de grădină SKIL „PWRCORE 20™“ oferind o flexibilitate totală.
SKIL XP Pro Series
Construită pe o moștenire a excelenței încă din 1924, seria SKIL XP Pro este dezvoltată pentru profesioniștii care fac alegeri inteligente. Reprezentând tot ce are SKIL mai bun de oferit, seria SKIL XP Pro combină performanță excepțională, durabilitate, funcții profesionale și ergonomie compactă. Perfect echipată pentru a face față proiectelor solicitante în orice mediu domestic.
Specificații
| Performance Level | PERFORMANȚĂ EXCEPȚIONALĂ |
|---|---|
| Masa netă fără acumulator | 4.64 kg |
| Tip priză | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Diametru pânză ferăstrău | 184 mm |
| Adâncime de tăiere la 90° | 66 mm |
| Adâncime de tăiere la 45° | 47 mm |
| Capacitate acumulator | 4.0 Ah |
| Sursă de alimentare | Acumulator (fără cablu) |
| Seria de produse | XP Pro Series |
| Număr de acumulatori | 2 |
| Curent de încărcare | 6 A |
| Tensiune | 2x20 V Max |
| Viteza fără sarcină (rpm) | 5300 |
| Celule acumulator | Litiu-ion |
| Tensiune/frecvenţă (încărcător) | 220-240V/50-60Hz |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Fără perie | Da |
| Warranty | 5 ani garanție pentru unealtă pentru uz casnic, 1 an garanție pentru unealtă pentru uz profesional |
| Lumină LED | Da |
| EAN | 4894863200600 |
| Order Number | SW1E3572EA |
| Diametrul arborelui | 16 mm |
| Presiune a sunetului | 101 dB |
| Toleranţă vibraţie (K) | 1.5 m/s² |
| Putere a sunetului | 109 dB |
| Toleranţă (K) | 3 dB |
| Nivel de vibraţii (tăiere în lemn) | 5.98 m/s² |
| Timp de încărcare | 0.83 h |
Ambalajul conține
- Fierăstrău circular de mână
- cu acumulator fără perii SKIL 3572
- 2x acumulatori litiu-ion 4,0 Ah „PWRCORE 20™“ (3104)
- Încărcător dual „Auto PWRJUMP™“ 6,0 A (3132)
- Adaptor pentru încărcare USB cu acumulator „PWRASSIST™“ (3162)
- Geantă de transport
- Pânză de ferăstrău cu vârf de carbură (24 dinţi, diametrul de 184 mm, lemn)
- Ghidaj paralel
- Cheie hexagonală
- Adaptor pentru aspirator
- Manual de utilizare
Documente disponibile pentru acest instrument


































