Fierăstrău circular de mână pe acumulator „Brushless“

Epuizat din stoc



- „PWRASSIST™“: Adaptorul USB permite încărcarea dispozitivelor mobile în timpul deplasării
- „PWRJUMP™“ automatic: Încarcă de la 0% la 15% în primele 5 minute (acumulator 4,0 Ah / 100% în 50 min.)
- Motor digital fără perii: Mai puternic, mai eficient şi de 10 ori mai durabil
- Adâncime mare de tăiere de 66 mm la 90° şi 46 mm la 45°
- LED-ul luminează linia de tăiere pentru o vedere mai bună a piesei de prelucrat
- Frâna electrică asigură un confort sporit şi permite o muncă mai rapidă
- Sabot şi protecţii din aluminiu pentru o precizie şi durabilitate sporită
- Rulmenţii protejaţi împotriva prafului asigură o rezistenţă sporită
- Blocare ax pentru schimbarea uşoară a pânzelor
- Capacitate de tăiere în unghi extra mare de 56°, cu oprire rapidă la 45°
- Design superior din punct de vedere ergonomic pentru control şi ghidare optime
- Spaţiu integrat de depozitare pentru chei
- Over 100 years of trusted SKIL quality
- Rated 4.7/5 stars by 500+ customers
- Order before 5:00 PM = shipped today
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
- Execuții
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
- Execuții


EXCEPTIONAL PERFORMANCE FOR SERIOUS PROJECTS
SKIL XP Pro Series represents the very best SKIL has to offer, developed for professionals who make smart choices.
Perfectly equipped to take on serious projects in any domestic environment.

Motoare digitale fără perii
Cea mai recentă tehnologie de ultimă oră este încorporată în ADN-ul fiecărei unelte SKIL. Motoarele noastre digitale compacte, fără perii, oferă o putere suplimentară, o eficiență sporită și o durată de viață mai mare decât motoarele cu perii comparabile.
Descoperi Motoare digitale fără periiKEEPCOOL™
Tehnologia noastră brevetată KEEPCOOL™ previne supraîncălzirea acumulatoarelor și îmbunătățește performanța acestora.
Descoperi KEEPCOOL™

ACTIVCELL™
Tehnologia noastră inteligentă ACTIVCELL™ monitorizează continuu tensiunea, temperatura și curentul acumulatorului, transmițând aceste informații în timp real către unealtă.
Descoperi ACTIVCELL™

PWRCORE 20™ PUTERE ȘI PERFORMANȚĂ SERIE.
PWRCORE 20™ este alegerea perfectă pentru proiecte mai mari. Puterea și performanța serioase vă permit să finalizați cu ușurință fiecare sarcină la îndemână.
Descrierea produsului
Fierăstrău circular fără perii cu acumulator, puternic, pentru tăieri fără efort
20V Max SKIL 3571 este un fierăstrău circular fără perii cu acumulator și face parte din seria SKIL XP Pro. Aceste unelte oferă performanțe excepționale pentru proiecte solicitante și sunt dezvoltate pentru profesioniști care fac alegeri inteligente. La fel ca toate celelalte unelte fără fir SKIL 20V Max, acest model este alimentat de tehnologia avansată, lider în industrie, PWRCORE 20™ pentru baterii și încărcătoare. SKIL 3571 fără perii, în ciuda designului său compact și ușor, taie fără efort până la 66 mm. Motorul digital fără perii oferă mai multă putere, eficiență mai mare și o durată de viață de 10 ori mai lungă decât un motor cu perii comparabil. Reglarea înclinării cu o capacitate maximă foarte mare de 56° este de asemenea fără scule, iar opritorul rapid integrat la 45° face reglarea și mai ușoară. Lumina LED integrată iluminează clar linia de tăiere, iar discul ultrafin cu vârfuri din carbură asigură o tăiere fină perfectă. Alte caracteristici precum pornirea lină, frâna electrică și reglarea ușoară a adâncimii fără cheie oferă confort optim. Protecțiile complet din aluminiu fac acest fierăstrău circular foarte durabil, iar talpa robustă din aluminiu garantează menținerea preciziei în timp. În partea superioară este inclus un cârlig pentru suspendare, pentru a sprijini rapid unealta în apropiere.
„PWRCORE 20™“ tehnologie a acumulatorului, lider în industrie, pentru alimentarea tuturor uneltelor SKIL „20V Max“
Sistemul „PWRCORE 20™“ este format din tehnologia avansată de lider în industrie a acumulatorului şi încărcătorului, plus caracteristici inovative pe care nu le veţi găsi în altă parte, cum ar fi tehnologia noastră patentată de răcire a acumulatorului „KEEPCOOL™“, care măreşte durata de funcţionare cu până la 25% şi dublează durata de viaţă a acumulatorului. Tehnologia patentată „ACTIVCELL™“ asigură o performanţă maximă şi o protecţie optimă a bateriei. Acumulatorii şi încărcătoarele „PWRCORE 20™“ sunt 100% compatibile şi interschimbabile cu toate uneltele electrice şi uneltele de grădină SKIL „PWRCORE 20™“ oferind o flexibilitate totală.
SKIL XP Pro Series
Construită pe o moștenire a excelenței încă din 1924, seria SKIL XP Pro este dezvoltată pentru profesioniștii care fac alegeri inteligente. Reprezentând tot ce are SKIL mai bun de oferit, seria SKIL XP Pro combină performanță excepțională, durabilitate, funcții profesionale și ergonomie compactă. Perfect echipată pentru a face față proiectelor solicitante în orice mediu domestic.
Specificații
| Performance Level | PERFORMANȚĂ EXCEPȚIONALĂ |
|---|---|
| Tip priză | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Diametru pânză ferăstrău | 184 mm |
| Adâncime de tăiere la 90° | 66 mm |
| Adâncime de tăiere la 45° | 46 mm |
| Capacitate acumulator | 4.0 Ah |
| Sursă de alimentare | Acumulator (fără cablu) |
| Seria de produse | XP Pro Series |
| Număr de acumulatori | 1 |
| Curent de încărcare | 6 A |
| Tensiune | 20 V Max |
| Viteza fără sarcină (rpm) | 5300 |
| Celule acumulator | Litiu-ion |
| Tensiune/frecvenţă (încărcător) | 220-240V/50-60Hz |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Fără perie | Da |
| Warranty | 5 ani garanție pentru unealtă pentru uz casnic, 1 an garanție pentru unealtă pentru uz profesional |
| Lumină LED | Da |
| EAN | 4894863200587 |
| Order Number | SW1E3571DA |
| Diametrul arborelui | 16 mm |
| Presiune a sunetului | 91 dB |
| Toleranţă vibraţie (K) | 1.5 m/s² |
| Putere a sunetului | 102 dB |
| Toleranţă (K) | 3 dB |
| Nivel de vibraţii (tăiere în lemn) | < 2.5 m/s² |
| Timp de încărcare | 0.83 h |
Ambalajul conține
- Fierăstrău circular de mână cu acumulator fără perii SKIL 3571
- Acumulator litiu-ion 4,0 Ah „PWRCORE 20™“ (3104)
- Încărcător „Auto PWRJUMP™“ 6,0 A (3123)
- Adaptor pentru încărcare USB cu acumulator „PWRASSIST™“ (3162)
- Geantă de transport
- Pânză de ferăstrău cu vârf de carbură (24 dinţi, diametrul de 184 mm, lemn)
- Ghidaj paralel
- Cheie hexagonală
- Adaptor pentru aspirator
- Manual de utilizare
Documente disponibile pentru acest instrument

































