Maşină de găurit cu percuţie cu acumulator „Brushless“




- Motor fără perii: mai rapid cu 48%, mai puternic cu 270% şi de 10 ori mai durabil
- 3 funcţii: înşurubare, găurire şi găurire cu percuţie
- Funcţie de găurit cu percuţie pentru găurire în zidărie
- Cuplu mare, pentru strângerea şi desfacerea fără efort a şuruburilor şi piuliţelor
- Două viteze: viteză mare pentru găurire şi cuplu mare pentru lucrări dificile de înşurubare
- Mandrină metalică fără cheie, cu bucşă simplă de 13 mm, cu blocare
- Blocare automată a axului pentru schimbarea rapidă şi uşoară a accesoriului
- 24 setări de cuplu pentru înşurubare precisă plus 1 setare pentru găurire normală şi 1 pentru găurire cu percuţie
- Turaţie variabilă asigură o pornirea lentă şi control permanent deplin
- Lumină LED pentru o vizibilitate mai bună a piesei prelucrate şi lucru mai uşor în spaţii slab iluminate
- Tehnologie litiu-ion: fără efect de memorie, fără descărcare proprie şi întotdeauna gata de utilizare
- Indicatorul patentat al nivelului bateriei afişează în mod convenabil nivelul de încărcare al bateriei
- Mâner lateral pentru un control sigur cu ambele mâini
- Design ergonomic şi mâner moale pentru control şi confort optim
- Bandă clemă pentru transportare uşoară
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
- Execuții
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
- Execuții

KEEPCOOL™
Tehnologia noastră brevetată KEEPCOOL™ previne supraîncălzirea acumulatoarelor și îmbunătățește performanța acestora.
Descoperi KEEPCOOL™Gama de unelte compacte cu motor fără perii
Accesul în spațiile înguste și greu accesibile, lucrul deasupra capului sau de lungă durată nu mai reprezintă o problemă datorită gamei compacte cu motoare fără perii SKIL. Aceste unelte sunt extrem de compacte și oferă o combinație de înaltă performanță, durabilitate și un nivel de confort de neegalat.
Descoperi Gama de unelte compacte cu motor fără perii

ACTIVCELL™
Tehnologia noastră inteligentă ACTIVCELL™ monitorizează continuu tensiunea, temperatura și curentul acumulatorului, transmițând aceste informații în timp real către unealtă.
Descoperi ACTIVCELL™

PWRCORE 20™ PUTERE ȘI PERFORMANȚĂ SERIE.
PWRCORE 20™ este alegerea perfectă pentru proiecte mai mari. Puterea și performanța serioase vă permit să finalizați cu ușurință fiecare sarcină la îndemână.
Descrierea produsului
Maşină de găurit cu percuţie cu acumulator litiu-ion, robustă, fără perii, cu două viteze
SKIL 3071 „20V Max” (18 V) este o maşină de găurit cu percuţie cu funcţie de percuţie. Această unealtă este ideală pentru găurirea în lemn, metal şi chiar zidărie şi pentru lucrările cele mai grele de înşurubare. Motorul fără perii este mai rapid, mai puternic şi de 10 ori mai durabil în comparaţie cu un motor cu perii. Setările de cuplu 24+1+1 asigură rezultate exacte datorită celor 24 de setări de cuplu pentru înşurubare plus 1 setare pentru găurire standard şi 1 setare pentru găurire cu percuţie. Are două trepte de viteză pe care le puteţi utiliza fie pentru găurire rapidă, fie pentru lucrări grele de găurire şi înşurubare. Această unealtă are o mandrină fără cheie de 13 mm cu manşetă simplă cu blocare, care împiedică alunecarea burghielor. Funcţia de blocare automată a axului permite schimbarea uşoară a accesoriului. În concluzie, această unealtă versatilă oferă absolut tot ce ai nevoie: tehnologia fiabilă a acumulatorului litiu-ion, turaţia variabilă pentru control deplin, iar lumina LED asigură buna vizibilitate a muncii. SKIL 3071 EA se livrează într-o geantă pentru transport cu doi acumulatori „20V Max“ (18 V) 5.0 Ah cu tehnologie „KEEPCOOL™“, un încărcător „PWRJUMP™“, un mâner lateral, un bit de înşurubare cu două capete şi o clemă pentru curea.
„PWRCORE 20™“ tehnologie a acumulatorului, lider în industrie, pentru alimentarea tuturor uneltelor SKIL „20V Max“
Sistemul „PWRCORE 20™“ este format din tehnologia avansată de lider în industrie a acumulatorului şi încărcătorului, plus caracteristici inovative pe care nu le veţi găsi în altă parte, cum ar fi tehnologia noastră patentată de răcire a acumulatorului „KEEPCOOL™“, care măreşte durata de funcţionare cu până la 25% şi dublează durata de viaţă a acumulatorului. Tehnologia patentată „ACTIVCELL™“ asigură o performanţă maximă şi o protecţie optimă a bateriei. Acumulatorii şi încărcătoarele „PWRCORE 20™“ sunt 100% compatibile şi interschimbabile cu toate uneltele electrice şi uneltele de grădină SKIL „PWRCORE 20™“ oferind o flexibilitate totală.
Specificații
| Performance Level | PERFORMANȚĂ ÎNALTĂ |
|---|---|
| Sursă de alimentare | Acumulator (fără cablu) |
| Capacitatea de găurire în zidărie | 16 mm |
| Setare dispozitiv de cuplaj | 24 + 1 + 1 |
| Două turaţii mecanice | Da |
| Capacitatea de găurire în lemn | 65 mm |
| Capacitatea de găurire în oţel | 13 mm |
| Capacitate mandrină | 13 mm |
| Capacitate de înşurubare | 10 mm |
| Tip mandrină | Metal single-sleeve keyless |
| Capacitate acumulator | 5.0 Ah |
| Număr de acumulatori | 2 |
| Curent de încărcare | 6 A |
| Viteza fără sarcină (rpm) | 0-550/0-2000 |
| Cuplu maxim la articulaţia rigidă | 120 Nm |
| Celule acumulator | Litiu-ion |
| Cadenţa max. de percuţie | 0-8800/0-32000 IPM |
| Tensiune/frecvenţă (încărcător) | 220-240V~50/60Hz |
| Masa netă inclusiv acumulatorul | 2.5 kg |
| Masa netă fără acumulator | 1.8 kg |
| Lumină LED | Da |
| Comutator pentru reglarea vitezei | Nu |
| Warranty | 3 ani garanție pentru uz casnic |
| Fără perie | Da |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Presiune a sunetului | 92.5 dB |
| Putere a sunetului | 103.5 dB |
| Nivel de vibraţii (găurire în metal) | < 2.5 m/s² |
| Toleranţă zgomot (K) | 5 dB |
| Toleranţă vibraţie (K) | 1.5 m/s² |
| Nivel de vibraţii (găurire cu percuţie în beton) | 11.0 m/s² |
| Timp de încărcare | 1 h |
Ambalajul conține
- Maşină de găurit cu percuţie cu acumulator SKIL 3071 fără perii
- Acumulator litiu-ion „20V Max“ 5,0 Ah „KEEPCOOL™“ (2x)
- Încărcător „PWRJump™“ (3123 AA)
- Geantă de transport
- Mâner lateral
- Bit de înşurubare cu două capete
- Clemă pe curea
- Manual de utilizare
Documente disponibile pentru acest instrument




































