Coasă fără perii

Stoc limitat



- Motor digital fără perii: '50% mai multă putere¹, cu 45% mai rapid¹ și de 10× ori mai durabil
- Poate fi folosită ca motocoasă sau trimmer cu fir pentru versatilitate maximă pe diferite tipuri de vegetație
- Experiență de tăiere cu capacitate mare; ideală pentru sarcini mai dificile precum iarbă deasă, buruieni rezistente și arbuști groși
- Două trepte de viteză pentru performanță optimă de tăiere și control
- Alimentare cu fir 'Tap&Go' pentru eliberare ușoară a firului suplimentar la cerere
- SKIL 'Twist Load™' îți permite să inserezi firul și să răsucești pentru a începe
- Mânere cu Softgrip și curea de umăr pentru confort în utilizare
- Mașina de tuns 0260 atinge o capacitate de tăiere de 330 m cu o baterie de 5.0Ah
- Design 'Easy Storage' pentru depozitarea ordonată și economisirea spațiului
- Over 100 years of trusted SKIL quality
- Rated 4.7/5 stars by 500+ customers
- Order before 5:00 PM = shipped today
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente

Motoare digitale fără perii
Cea mai recentă tehnologie de ultimă oră este încorporată în ADN-ul fiecărei unelte SKIL. Motoarele noastre digitale compacte, fără perii, oferă o putere suplimentară, o eficiență sporită și o durată de viață mai mare decât motoarele cu perii comparabile.
Descoperi Motoare digitale fără periiKEEPCOOL™
Tehnologia noastră brevetată KEEPCOOL™ previne supraîncălzirea acumulatoarelor și îmbunătățește performanța acestora.
Descoperi KEEPCOOL™

Depozitare ușoară
Dezordinea împiedică performanța, așa că fiecare dintre uneltele de grădină SKIL este proiectată cu o soluție de depozitare care economisește spațiu.
Descoperi Depozitare ușoarăACTIVCELL™
Tehnologia noastră inteligentă ACTIVCELL™ monitorizează continuu tensiunea, temperatura și curentul acumulatorului, transmițând aceste informații în timp real către unealtă.
Descoperi ACTIVCELL™


PWRCORE 20™ PUTERE ȘI PERFORMANȚĂ SERIE.
PWRCORE 20™ este alegerea perfectă pentru proiecte mai mari. Puterea și performanța serioase vă permit să finalizați cu ușurință fiecare sarcină la îndemână.
Descrierea produsului
Motocoasă 2-în-1 fără perii pe acumulator
Motocoasa 2 în 1 20V Max 0260 face parte din gama SKIL XP, un program extins de echipamente pentru grădină dezvoltat pentru utilizatori care fac alegeri inteligente. La fel ca toate celelalte unelte fără fir SKIL 20V, este alimentată de tehnologia de baterii lider PWRCORE 20™. Motorul fără perii al SKIL 0260 este mai rapid, mai puternic și durează de până la 10 ori mai mult decât un motor cu perii comparabil. Puteți utiliza această unealtă cu două accesorii: un disc metalic sau un sistem cu tambur cu două fire. Acest lucru face unealta potrivită pentru tăierea tufelor, vegetației dense și mărăcinilor, precum și pentru tăierea ierbii și buruienilor sub arbuști și pe pante și margini care nu pot fi atinse cu o mașină de tuns iarba. Echipată cu un sistem de alimentare cu fir Tap&Go, SKIL 0260 cu tambur permite alimentarea rapidă și ușoară atunci când este necesar. Tot ce trebuie să faceți este să apăsați butonul de sub tambur pe sol și firul se va prelungi automat. Această motocoasă fără fir are un mâner tip ghidon cu softgrip pentru un confort sporit. În plus, cureaua de umăr ajută la menținerea controlului prin distribuirea greutății și optimizarea echilibrului. Datorită designului exclusiv Easy Storage de la SKIL, unealta ocupă un spațiu minim la depozitare.
PWRCORE 20™ tehnologie de baterii de top pentru alimentarea tuturor uneltelor SKIL «20V Max»
Sistemul PWRCORE 20™ constă din tehnologie avansată de baterii și încărcătoare de top în industrie, plus funcții inovatoare pe care nu le veți găsi nicăieri altundeva, cum ar fi tehnologia noastră brevetată de răcire a bateriei KEEPCOOL™, care mărește durata de funcționare cu până la 25% și dublează durata de viață a bateriei. Tehnologia brevetată ACTIVCELL™ asigură performanță maximă și protecție optimă a bateriei. Bateriile și încărcătoarele PWRCORE 20™ sunt 100% compatibile și interschimbabile cu toate uneltele electrice și de grădină SKIL PWRCORE 20™ pentru flexibilitate absolută.
SKIL XP
Construită pe o moștenire a excelenței încă din 1924, SKIL XP este dezvoltată pentru grădinarii care fac alegeri inteligente. Reprezentând tot ce are SKIL mai bun de oferit, SKIL XP combină performanță excepțională, durabilitate, funcții profesionale și ergonomie compactă. Perfect echipată pentru a face față proiectelor serioase de grădinărit.
Specificații
| Performance Level | PERFORMANȚĂ EXCEPȚIONALĂ |
|---|---|
| Putere acustică coasă electrică | 94 |
| Presiune sunet coasă electrică | 72 |
| Sursă de alimentare | Acumulator (fără cablu) |
| Tensiune (V) | 20 V |
| Seria de produse | XP |
| Mâner reglabil | Nu |
| Putere acustică tăietor de tufe | 96 |
| Turaţie la mers în gol coasă electrică | 6300 |
| Turaţie la mers în gol tăietor de tufe | 6300 |
| Diametru de tăiere | 30/23 cm |
| Sistem de avansare fir | 'Tap&Go' |
| Diametru fir | 2 mm |
| Tensiune | 20 V Max |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Fără perie | Da |
| Warranty | 5 ani garanție pentru unealtă pentru uz casnic, 1 an garanție pentru unealtă pentru uz profesional |
| EAN | 4894863203014 |
| Order Number | GT1E0260CA |
Ambalajul conține
- Mașină de tuns vegetație SKIL 0260
- Apărătoare lamă
- Lama de 23 cm
- Cap de încărcare rapidă
- Curea de umăr
- Cheie tip L
- Cheie tubulară
- Cârlig 'Easy Storage'
- Manual de instrucțiuni
Documente disponibile pentru acest instrument


































