Ταινιολειαντήρας

- Υψηλή ταχύτητα ταινίας για αφαίρεση υλικού σε μεγάλη κλίμακα
- Το σύστημα αυτόματου ελέγχου ταινίας εμποδίζει την ταινία να βγει από το εργαλείο
- Συμπαγής και εργονομικός σχεδιασμός που εξασφαλίζει άψογο κράτημα για έλεγχο και με τα 2 χέρια
- Ενσωματωμένη αναρρόφηση σκόνης και μεγάλος σάκος σκόνης για πιο καθαρή εργασία
- Εύκολη αλλαγή ταινίας μέσω του «Clic»
- Αντιολισθητική λαβή για άνετη εργασία σε μεγαλύτερα χρονικά διαστήματα
- Μεγάλος διακόπτης ασφάλισης στο πάνω μέρος για συνεχή εργασία
Περιγραφή προϊόντος
Το ιδανικό εργαλείο για απαιτητικές εργασίες λείανσης
Ο ταινιολειαντήρας SKIL 1210 είναι το ιδανικό εργαλείο για τη γρήγορη και άνετη λείανση μεγάλων επιφανειών. Ο λειαντήρας είναι πολύ εύκολος στη χρήση χάρη στο σύστημα «ABC» (αυτόματο κεντράρισμα ταινίας), στην αλλαγή της ταινίας χωρίς τη χρήση εργαλείων «Clic» και στο συμπαγή και ελαφρύ σχεδιασμό. Με τον ισχυρό κινητήρα των 650 W και μια υψηλή ταχύτητα της ταινίας από 300 μέτρα/λεπτό, αυτός ο λειαντήρας αποτελεί μια εξαιρετική επιλογή για τη γρήγορη αφαίρεση υλικού. Είναι ιδανικός για απαιτητικές εργασίες, όπως την αρχική λείανση πορτών και δοκαριών πριν να ξαναβαφτούν. Ο ταινιολειαντήρας παραδίδεται μαζί με μια ταινία λείανσης και ένα σάκο σκόνης, ώστε να μπορείτε να αρχίσετε αμέσως με την εργασία.
Υψηλή απόδοση
Η χειροκίνητη ευθυγράμμιση της ταινίας λείανσης κατά τη διάρκεια της χρήσης δεν είναι πλέον απαραίτητη, χάρη στο σύστημα «ABC» του SKIL 1210. Αυτό διατηρεί την ταινία λείανσης απόλυτα ευθυγραμμισμένη με το μηχάνημα και αποτρέπει την ταινία λείανσης, να γλιστρήσει ή να τραβηχτεί μέσα στο εργαλείο. Το σύστημα «Clic» καθιστά εύκολη την αλλαγή της ταινίας λείανσης: Τραβήξτε απλά το μοχλό, για να αλλάξετε την ταινία.
Εύχρηστες εφαρμογές για πρόσθετη άνεση εργασίας
Για καθαρότερη εργασία, ο λειαντήρας έχει ένα ενσωματωμένο σύστημα συγκέντρωσης της σκόνης με έναν εύχρηστο σάκο σκόνης. Το πλήκτρο κλειδώματος στο επάνω μέρος, επιτρέπει τη συνεχή εργασία.
Προδιαγραφές
| Performance Level | ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΑΠΟΔΟΣΗ |
|---|---|
| Τάση/συχνότητα | 230-240V/50-60Hz |
| Plug Type | Type C 2 Pin EU CEE 7/17 (Round) |
| Ισχύς εισόδου | 650 W |
| Επιφάνεια λείανσης | 76 x 130 mm mm |
| Μέγεθος ταινίας | 76 x 457 mm mm |
| Ταχύτητα ταινίας | 300 m/min |
| Πηγή ενέργειας | Εναλλασσόμενο ρεύμα |
| EAN | 8710364041213 |
| Order Number | F0151210AA |
| Warranty | 3 έτη εγγύηση για οικιακή χρήση |
| Ηχητική πίεση | 87 dB |
| Επίπεδο κραδασμών | 2.1 m/s² |
| Ηχητική ισχύς | 98 dB |
| Αβεβαιότητα (Κ) | 3 dB |
| Ανασφάλεια κραδασμών (K) | 1.5 m/s² |
Η συσκευασία περιέχει
- Σάκος αναρρόφησης σκόνης
- 1 ταινία λείανσης
Διαθέσιμα έγγραφα για αυτό το εργαλείο
































