Σέγα

- Πολύ συμπαγές, μικρό βάρος (μόνο 1,3 kg)
- Ιδανική σέγα για όλες τις συνηθισμένες εργασίες κοπής μέσα και γύρω από το σπίτι
- «Twistlock» για αλλαγή λάμας χωρίς κλειδί και δυνατό σφίξιμο της πριονόλαμας
- Προεπιλογή μεταβλητής ταχύτητας για υψηλής ακρίβειας κοπές σε διάφορα υλικά
- Δεν απαιτείται κανένα κλειδί για τη ρύθμιση της γωνίας της βάσης
- Η γωνία της βάσης είναι ρυθμιζόμενη μέχρι και 45° αριστερά ή δεξιά για ακριβείς λοξές κοπές
- Ο ανεμιστήρας διατηρεί τη γραμμή κοπής καθαρή και ορατή
- Ενσωματωμένος προσαρμογέας απορροφητήρα
- Φαρδύς άνετος διακόπτης με διακόπτη ασφάλισης για συνεχή χρήση
- Συμπεριλαμβανομένων 3 πριονόλαμων
Περιγραφή προϊόντος
Σέγα με μεταβλητή ταχύτητα και αλλαγή λάμας χωρίς κλειδί
Το SKIL 4250 είναι μια σέγα με μεταβλητή ταχύτητα για υψηλής ακρίβειας κοπές σε διάφορα υλικά, όπως ξύλο, μέταλλο, αλουμίνιο και πλαστικό. Με μόνο 1,3 kg, το SKIL 4250 είναι πολύ συμπαγές και ελαφρύ. Ο ισχυρός κινητήρας των 400 W είναι ιδανικός για τις περισσότερες συνηθισμένες ερασιτεχνικές εργασίες πριονίσματος. Αυτή η σέγα έχει μια μέγιστη δυνατότητα πριονίσματος από 65 mm σε ξύλο, που επαρκεί για τις περισσότερες σανίδες, δοκούς κ.λπ. Το σύστημα «Twistlock», καθιστά εύκολη την αλλαγή των πριονόλαμων, χωρίς να απαιτούνται εργαλεία. Εξασφαλίζεται ένα καθαρότερο εργασιακό περιβάλλον, χάρη στην ενσωματωμένη σύνδεση απορροφητήρα. Αυτή η σέγα παραδίδεται σε μια ανθεκτική κασετίνα με τρεις πριονόλαμες για ξύλο.
Μεγάλη ευελιξία για ευθείες και καμπύλες κοπές
Μπορείτε να ρυθμίσετε την ταχύτητα κοπής, χρησιμοποιώντας τον τροχίσκο επιλογής για ιδανικά αποτελέσματα σε διαφορετικά υλικά. Το SKIL 4250 είναι επίσης κατάλληλο για τη δημιουργία ευθειών και καμπύλων κοπών. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την κοπή λαμινάτ πατώματος, μαδεριών, δοκών, σωλήνων κ.λπ. Η ρυθμιζόμενη βάση επιτρέπει λοξές κοπές μέχρι και 45° αριστερά ή δεξιά. Δεν είναι απαραίτητο κανένα κλειδί, μπορείτε απλά να ρυθμίσετε τη γωνία χαλαρώνοντας και σφίγγωντας τις βίδες τύπου πεταλούδας κάτω από τη βάση.
Αλλαγή λάμας χωρίς κλειδί και δυνατό σφίξιμο της πριονόλαμας
Αυτό η σέγα είναι συμβατή με όλους τους στάνταρ, ευρέως διαθέσιμους τύπους από πριονόλαμες σέγας (με στέλεχος σχήματος T). Το σύστημα «Twistlock», σας επιτρέπει να αλλάξετε τις πριονόλαμες εύκολα και άνετα, χωρίς να απαιτούνται ειδικά εργαλεία ή κλειδιά. Το μόνο που χρειάζεται να κάνετε, είναι να χαλαρώσετε την κόκκινη βίδα τύπου πεταλούδας «Twistlock», για να ελευθερώσετε την πριονόλαμα. Μπορείτε τότε απλά να σπρώξετε μια νέα πριονόλαμα στη θέση της και να σφίξετε ξανά τη βίδα τύπου πεταλούδας.
Εύχρηστες εφαρμογές για πρόσθετη άνεση εργασίας
Η σέγα SKIL 4250 έχει έναν άνετο μεγάλο διακόπτη με πλήκτρο κλειδώματος, έτσι δε χρειάζεται να κρατάτε τη σκανδάλη κατά τη διάρκεια της συνεχούς εργασίας. Ο εύχρηστος φυσητήρας σκόνης προσφέρει μια καλή ορατότητα στο επεξεργαζόμενο κομμάτι σας, απομακρύνοντας τη σκόνη πλησίον της γραμμής κοπής. Για ένα καθαρότερο εργασιακό περιβάλλον, η ενσωματωμένη σύνδεση απορροφητήρα προσαρμόζεται στους περισσότερους απορροφητήρες στάνταρ μεγέθους. Το SKIL 4250 παραδίδεται σε μια ανθεκτική κασετίνα με τρεις πριονόλαμες για ξύλο: Μία για μαλακό ξύλο, μία για σκληρό ξύλο και μία για καμπύλες κοπές.
Προδιαγραφές
| Performance Level | ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΑΠΟΔΟΣΗ |
|---|---|
| Plug Type | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Μήκος διαδρομής | 18 mm |
| Δυνατότητα κοπή σε μέταλλο | 4 mm |
| Δυνατότητα κοπή σε αλουμίνιο | 10 mm |
| Τάση/συχνότητα | 220-240V/50-60Hz |
| Πηγή ενέργειας | Εναλλασσόμενο ρεύμα |
| Δυνατότητα κοπή σε ξύλο | 65 mm |
| Ταχύτητα λάμας | 0-3000 |
| Ισχύς εισόδου | 400 W |
| Διακόπτης μεταβλητής ταχύτητας | Ναι |
| Warranty | 3 έτη εγγύηση για οικιακή χρήση |
| EAN | 8710364078486 |
| Order Number | F0154250AD |
| Ηχητική πίεση | 84 dB |
| Ανασφάλεια ισχύος θορύβου (K) | 3 dB |
| Ανασφάλεια κραδασμών (K) | 1.5 m/s² |
| Ηχητική ισχύς | 95 dB |
| Επίπεδο κραδασμών (κοπή μετάλλου) | 12.4 m/s² |
| Επίπεδο κραδασμών (κοπή ξύλου) | 11.9 m/s² |
Η συσκευασία περιέχει
- Σέγα SKIL 4250
- Πλαστική θήκη μεταφοράς
- Πριονόλαμα (λεπτή, ξύλο)
- Πριονόλαμα (μεσαία, ξύλο)
- Πριονόλαμα (καμπύλες, ξύλο)
- Εγχειρίδιο οδηγιών
Διαθέσιμα έγγραφα για αυτό το εργαλείο
































