Δισκοπρίονο μπαταρίας χωρίς ψήκτρες




- Ψηφιακός κινητήρας χωρίς ψήκτρες: Περισσότερη ισχύς, περισσότερη αποτελεσματικότητα και 10 φορές μεγαλύτερη διάρκεια ζωής
- Μια προβαλλόμενη γραμμή σκίασης κάτω από τον πριονόδισκο, δείχνει ακριβώς πού θα γίνει η κοπή
- Μεγάλο μέγιστο βάθος κοπής 57 mm στις 90° και 41 mm στις 45°
- Ανθεκτική ράγα οδηγός αλουμινίου 1,4 m (2x 70 cm), για ακριβείς κοπές 90° και 45°
- Το φως LED φωτίζει τη γραμμή κοπής για καλύτερη ορατότητα στο επεξεργαζόμενο κομμάτι
- Προστατευμένα από τη σκόνη ρουλεμάν εξασφαλίζουν πρόσθετη ανθεκτικότητα
- Κλείδωμα άξονα για εύκολη αλλαγή της λάμας
- Η λειτουργία φυσητήρα διατηρεί τη γραμμή κοπής καθαρή και ορατή
- Το ηλεκτρικό φρένο εξασφαλίζει μεγαλύτερη άνεση και επιτρέπει πιο γρήγορη εργασία
- Ενσωματωμένος χώρος αποθήκευσης κλειδιού
- Τεχνολογία ιόντων λιθίου: Χωρίς φαινόμενο μνήμης, χωρίς αυτοεκφόρτιση και πάντοτε έτοιμο για χρήση

ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ACTIVCELL™
Η έξυπνη τεχνολογία ACTIVCELL™ παρακολουθεί συνεχώς την τάση, τη θερμοκρασία και το ρεύμα της μπαταρίας, μεταδίδοντας αυτές τις πληροφορίες στο εργαλείο σε πραγματικό χρόνο.
Ανακαλύψτε ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ACTIVCELL™ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ KEEPCOOL™
Η πατενταρισμένη τεχνολογία KEEPCOOL™ αποτρέπει την υπερθέρμανση της μπαταρίας και βελτιώνει την απόδοσή της.
Ανακαλύψτε ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ KEEPCOOL™

ΨΗΦΙΑΚΟΊ ΚΙΝΗΤΉΡΕΣ ΧΩΡΊΣ ΨΉΚΤΡΕΣ
Η τελευταία τεχνολογία αιχμής είναι ενσωματωμένη στο DNA κάθε εργαλείου SKIL. Οι συμπαγείς, ψηφιακοί κινητήρες μας χωρίς ψήκτρες παρέχουν μεγαλύτερη ισχύ, μεγαλύτερη απόδοση και μεγαλύτερη διάρκεια ζωής από τους αντίστοιχους κινητήρες με ψήκτρες.
Ανακαλύψτε ΨΗΦΙΑΚΟΊ ΚΙΝΗΤΉΡΕΣ ΧΩΡΊΣ ΨΉΚΤΡΕΣ

PWRCORE 20™ ΜΕΓΑΛΗ ΙΣΧΥΣ. ΣΥΜΠΑΓΗΣ ΣΧΕΔΙΑΣΗ.
Το PWRCORE 20™ είναι η ιδανική επιλογή για μεγαλύτερα έργα. Η σοβαρή ισχύς και η απόδοση σάς επιτρέπουν να ολοκληρώνετε με ευκολία κάθε εργασία.
Περιγραφή προϊόντος
Δισκοπρίονο μπαταρίας χωρίς ψήκτρες ιόντων λιθίου με γραμμή σκίασης
Το δισκοπρίονο μπαταρίας χωρίς ψήκτρες «20V Max» SKIL 3551 είναι ιδανικό για ακριβές πριόνισμα μέχρι και 57 mm βάθος. Όπως όλα τα άλλα εργαλεία μπαταρίας SKIL «20V Max», αυτό το μοντέλο τροφοδοτείται από την κορυφαία προηγμένη τεχνολογία μπαταριών και φορτιστή PWRCORE 20™. Ο κινητήρας μας χωρίς ψήκτρες είναι γρηγορότερος, ισχυρότερος και έχει το λιγότερο 10 φορές μεγαλύτερη διάρκεια ζωής από έναν συμβατικό κινητήρα με ψήκτρες. Η ειδική μας μονάδα LED φωτίζει τον πριονόδισκο, δημιουργώντας μια ευδιάκριτη γραμμή σκίασης κάτω από αυτόν. Αυτό το χαρακτηριστικό εγγυάται κοπές υψηλής ακριβείας, δείχνοντας ακριβώς πού θα κόψει ο πριονόδισκός σας στο επεξεργαζόμενο κομμάτι, λαμβάνοντας επίσης υπόψη το πλάτος του πριονόδισκου. Η καλή ορατότητα της γραμμής κοπής εξασφαλίζεται με το φως LED, σε συνδυασμό με έναν ενσωματωμένο φυσητήρα σκόνης. Για την εξασφάλιση επαρκούς αντοχής, αυτό το δισκοπρίονο είναι εξοπλισμένο με ρουλεμάν κλειστού τύπου. Τα ρουλεμάν κλειστού τύπου προστατεύουν το πριόνι από τη σκόνη, για επιμήκυνση της διάρκειας ζωής του. Το SKIL 3551 CB παραδίδεται μαζί με έναν πριονόδισκο 18 δοντιών με επίστρωση καρβιδίου, οδηγό παραλλήλων, εξαγωνικό κλειδί και προσαρμογέα απορροφητήρα.
PWRCORE 20™ κορυφαία προηγμένη τεχνολογία μπαταριών στον κλάδο, για την τροφοδοσία όλων των εργαλείων SKIL «20V Max»
Το σύστημα PWRCORE 20™ περιλαμβάνει κορυφαία προηγμένη τεχνολογία μπαταριών και φορτιστών στον κλάδο, καθώς και καινοτομικά χαρακτηριστικά, που δε θα βρείτε πουθενά αλλού, όπως η πατενταρισμένη μας τεχνολογία ψύξης μπαταρίας KEEPCOOL™, η οποία αυξάνει τον χρόνο λειτουργίας έως και 25 % και διπλασιάζει τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Ενώ η πατενταρισμένη τεχνολογία ACTIVCELL™ εξασφαλίζει μια μέγιστη απόδοση και την ιδανική προστασία της μπαταρίας. Οι μπαταρίες και φορτιστές PWRCORE 20™ είναι 100 % συμβατές και εναλλάξιμες με όλα τα ηλεκτρικά εργαλεία SKIL PWRCORE 20™ και εργαλεία κήπου για απόλυτη ευελιξία.
Προδιαγραφές
| Performance Level | ΠΡΟΗΓΜΕΝΗ ΑΠΟΔΟΣΗ |
|---|---|
| Καθαρό βάρος χωρίς την μπαταρία | 2.4 kg |
| Διάμετρος πριονόδισκου | 165 mm |
| Δυνατότητα κοπή στις 90° | 57 mm |
| Δυνατότητα κοπή στις 45° | 41 mm |
| Καθαρό βάρος συμπεριλ. της μπαταρίας | 20V kg |
| Max. Cutting Capacity at 45° (mm) | 41 |
| Max. Cutting Capacity at 90° (mm) | 57 |
| Πηγή ενέργειας | Συνεχές ρεύμα |
| Ηλεκτρική τάση | 20 V Max |
| Ταχύτητα χωρίς φορτίο (σ.α.λ.) | 5500 |
| Είδος μπαταρίας | Ιόντων λιθίου |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Χωρίς ψήκτρες | Ναι |
| Warranty | 5 έτη εγγύηση εργαλείου για οικιακή χρήση, 1 έτος εγγύηση εργαλείου για επαγγελματική χρήση |
| Φως LED | Ναι |
| EAN | 4894863202000 |
| Order Number | SW1E3551CB |
| Ø άξονα | 16 mm |
| Επίπεδο κραδασμών (κοπή ξύλου) | Yes m/s² |
| Χρόνος φόρτισης | 41 h |
Η συσκευασία περιέχει
- Δισκοπρίονο μπαταρίας χωρίς ψήκτρες SKIL 3551
- Πριονόδισκος με επίστρωση καρβιδίου (18 δόντια, Ø 165 mm, ξύλο)
- Παράλληλος οδηγός
- Εξάγωνο κλειδί
- Προσαρμογέας απορροφητήρα
- Ράγα καθοδήγησης
- Εγχειρίδιο οδηγιών
Διαθέσιμα έγγραφα για αυτό το εργαλείο

































