Χλοοκοπτικό μπαταρίας «Brushless»




- κινητήρας χωρίς ψήκτρες: γρηγορότερα, ισχυρότερα και 10 φορές μεγαλύτερη διάρκειας ζωής
- Πλάτος κοπής 43 cm για γρήγορο κούρεμα και χορτολίπανση μεγάλου όγκου
- «Grass Guide» της SKIL για κούρεμα κοντά σε τοίχους και άκρες
- Κεντρική λαβή για άνετη ρύθμιση του ύψους κοπής μεταξύ 25 και 75 mm σε 6 θέσεις
- Τρεις ρυθμίσεις του ύψους εργασίας για μια καλή στάση και λιγότερη καταπόνηση στα χέρια και στην πλάτη σας κατά το κούρεμα
- Το βύσμα χορτολίπανσης μπλοκάρει το κανάλι συλλογής της χλόης, για τη χλωρική λίπανση του γκαζόν σας
- Εργονομική, μεγάλη χειρολαβή μεταφοράς για άνετη μεταφορά
- Σχεδιασμός «Easy Storage» για εξοικονόμηση χώρου και τακτοποιημένη αποθήκευση του εργαλείου
- Η πτυσσόμενη, τηλεσκοπική λαβή επιτρέπει συμπαγή, τακτοποιημένη αποθήκευση μαζί με τον πτυσσόμενο κάδο συλλογής χλόης
- Τεχνολογία ιόντων λιθίου: Χωρίς φαινόμενο μνήμης, χωρίς αυτοεκφόρτιση και πάντοτε έτοιμο για χρήση

ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ACTIVCELL™
Η έξυπνη τεχνολογία ACTIVCELL™ παρακολουθεί συνεχώς την τάση, τη θερμοκρασία και το ρεύμα της μπαταρίας, μεταδίδοντας αυτές τις πληροφορίες στο εργαλείο σε πραγματικό χρόνο.
Ανακαλύψτε ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ACTIVCELL™EASY STORAGE
Η ακαταστασία εμποδίζει την απόδοση, γι' αυτό κάθε εργαλείο κήπου μας έχει σχεδιαστεί με μια λύση Easy Storage που εξοικονομεί χώρο.
Ανακαλύψτε EASY STORAGE

ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ KEEPCOOL™
Η πατενταρισμένη τεχνολογία KEEPCOOL™ αποτρέπει την υπερθέρμανση της μπαταρίας και βελτιώνει την απόδοσή της.
Ανακαλύψτε ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ KEEPCOOL™

PWRCORE 20™ ΜΕΓΑΛΗ ΙΣΧΥΣ. ΣΥΜΠΑΓΗΣ ΣΧΕΔΙΑΣΗ.
Το PWRCORE 20™ είναι η ιδανική επιλογή για μεγαλύτερα έργα. Η σοβαρή ισχύς και η απόδοση σάς επιτρέπουν να ολοκληρώνετε με ευκολία κάθε εργασία.
Περιγραφή προϊόντος
Χλοοκοπτικό μπαταρίας «Brushless» με μεγάλο πλάτος κουρέματος
Το SKIL 0140 είναι ένα χλοοκοπτικό μπαταρίας χωρίς ψήκτρες με την απόδοση του «40V Max», χρησιμοποιώντας δύο μπαταρίες «20V Max». Είναι ιδανικό για κούρεμα μεγάλου γκαζόν χάρη στο μεγάλο πλάτος κουρέματος 43 cm και στον κινητήρα χωρίς ψήκτρες, ο οποίος είναι γρηγορότερος, ισχυρότερος και έχει 10 φορές μεγαλύτερη διάρκειας ζωής από έναν συγκρίσιμο κινητήρα με ψήκτρες. Αυτό το χλοοκοπτικό είναι εξοπλισμένο με το «Grass Guide» της SKIL για αποτελεσματικό κούρεμα κοντά σε τοίχους και άκρες. Για μια ιδανική εμπειρία κουρέματος, μπορείτε εύκολα να προσαρμόσετε το ύψος κουρέματος στις δικές σας συνθήκες του γκαζόν. Το SKIL 0140 έχει έξι ρυθμίσεις ύψους μεταξύ 25 και 75 mm, που μπορεί να ρυθμιστούν με μια κεντρική λαβή. Τρεις ρυθμίσεις του ύψους εργασίας εξασφαλίζουν ένα ευέλικτο ύψος εργασίας για ξεκούραστο κούρεμα. Χάρη στον ειδικό σχεδιασμό «Easy Storage» της SKIL, αυτό το εργαλείο χρειάζεται μόνο ελάχιστο χώρο φύλαξης μετά τη χρήση. Το SKIL 0140 CA παραδίδεται μαζί με έναν κάδο συλλογής χλόης, σετ χορτολίπανσης, κλειδί και εξαγωνικό κλειδί. Οι μπαταρίες δε συμπεριλαμβάνονται.
«PWRCORE 20™» κορυφαία προηγμένη τεχνολογία μπαταριών στον κλάδο, για την τροφοδοσία όλων των εργαλείων SKIL «20V Max»
Το σύστημα «PWRCORE 20™» περιλαμβάνει κορυφαία προηγμένη τεχνολογία μπαταριών και φορτιστών στον κλάδο, καθώς και καινοτομικά χαρακτηριστικά, που δε θα βρείτε πουθενά αλλού, όπως η πατενταρισμένη μας τεχνολογία ψύξης μπαταρίας «KEEPCOOL™», η οποία αυξάνει τον χρόνο λειτουργίας έως και 25 % και διπλασιάζει τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Ενώ η πατενταρισμένη τεχνολογία «ACTIVCELL™» εξασφαλίζει μια μέγιστη απόδοση και την ιδανική προστασία της μπαταρίας. Οι μπαταρίες και φορτιστές «PWRCORE 20™» είναι 100 % συμβατές και εναλλάξιμες με όλα τα ηλεκτρικά εργαλεία SKIL «PWRCORE 20™» και εργαλεία κήπου για απόλυτη ευελιξία.
Προδιαγραφές
| Performance Level | ΥΨΗΛΗ ΑΠΟΔΟΣΗ |
|---|---|
| Πλάτος κουρέματος | 43 cm |
| Καθαρό βάρος χωρίς την μπαταρία | 16 kg |
| Σετ χορτολίπανσης | Yes |
| Σύστημα ρύθμισης ύψους κουρέματος | Κεντρική λαβή |
| Πηγή ενέργειας | Συνεχές ρεύμα |
| Ρυθμίσεις ύψους κουρέματος | 6 |
| Ύψος κουρέματος | 25-75 mm |
| Χωρητικότητα κιβωτίου χλόης | 50 l |
| Ταχύτητα χωρίς φορτίο | 3700 |
| Μπαταρία | Ιόντων λιθίου |
| Ηλεκτρική τάση | 36 V |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Χωρίς ψήκτρες | Ναι |
| Warranty | 5 έτη εγγύηση εργαλείου για οικιακή χρήση, 1 έτος εγγύηση εργαλείου για επαγγελματική χρήση |
| Ηχητική πίεση | 74.8 dB |
| Ανασφάλεια ισχύος θορύβου (K) | 1.5 dB |
| Ανασφάλεια κραδασμών (K) | 1.5 m/s² |
| Επίπεδο κραδασμών | < 2.5 m/s² |
| Ηχητική ισχύς | 85.8 dB |
| Αβεβαιότητα (Κ) | 2.5 dB |
Η συσκευασία περιέχει
- Χλοοκοπτικό μπαταρίας χωρίς ψήκτρες SKIL 0140
- Κάδος συλλογής χλόης
- Σετ χορτολίπανσης
- Κλειδί
- Εξάγωνο κλειδί
- Εγχειρίδιο οδηγιών
Διαθέσιμα έγγραφα για αυτό το εργαλείο



































