Κρουστικό δράπανο

- Ισχυρό κρουστικό δράπανο 710 W
- Τσοκ 13 mm με διπλό δακτυλίδι για γρήγορη αλλαγή εξαρτημάτων
- Συμπαγές κρουστικό δράπανο με άνετο, σύγχρονο σχεδιασμό
- Ιδανικό για όλες τις εργασίες τρυπήματος μέσα και γύρω από το σπίτι
- Υψηλός ρυθμός κρούσεων/λεπτό για γρήγορη και χωρίς κόπο τρύπημα σε τοίχους
- Στοπ λειτουργίας κρουστικού δράπανου για όλες τις κανονικές εργασίες τρυπήματος και βιδώματος
- Δείκτης λειτουργίας, που δείχνει τον τρόπο λειτουργίας
- Λειτουργία όπισθεν για το βίδωμα
- Διακόπτης μεταβλητής ταχύτητας με: - πλήκτρο κλειδώματος για συνεχή εργασία- κουμπί επιλογής ταχύτητας για την προεπιλογή της ταχύτητας για ιδανική απόδοση σε κάθε εφαρμογή
- Πρόσθετη χειρολαβή, ρυθμιζόμενη χωρίς αυξομειώσεις, για ασφαλή έλεγχο με τα δύο χέρια
- Εύκολα ρυθμιζόμενος οδηγός βάθους, για την προεπιλογή του βάθους τρυπήματος κατά το άνοιγμα τυφλών οπών
Περιγραφή προϊόντος
Hammer drill with 13 mm keyless chuck and variable speed
The SKIL 6290 hammer drill is the ideal tool for all your drilling jobs in and around the home. It is powerful with a 710W motor. It has a compact design and convenient features, for instance the function indicator. This hammer drill has a double-sleeve 13 mm keyless chuck for fast and easy accessory changing. The variable speed with speed pre-selection gives versatility and control of your job. This hammer drill is supplied in a sturdy case with a side handle, depth gauge and a set of three 5, 6 and 8 mm masonry drill bits.
High performance
This hammer drill is powerful thanks to its 710W motor and it has a 13 mm double-sleeve keyless chuck for fast and easy accessory changing. The double-sleeve chuck has two sleeves; you hold one while you turn the other to tighten or loosen the chuck. The hammer mechanism is for drilling in masonry and the hammer mode can be switched off for regular drilling and screwdriving. All these features make this hammer drill ideal for your drilling jobs in and around the home.
Variable speed with speed pre-selection for optimum control
The tool has variable speed for precise drilling and driving. You can adjust the preferred speed with the speed pre-selection wheel. For your convenience you can lock the trigger for continuous drilling and driving.
Handy features for extra working comfort
This hammer drill has a range of handy features, for example the reversing function. This comes in handy for instance when you’re loosening or removing screws. The handy function indicator will show you which operating mode is active. The tool is supplied with a side handle for comfortable two-handed control and includes a depth gauge to set the drilling depth for blind holes. The drill is supplied in a sturdy case with a set of three 5, 6 and 8 mm masonry drill bits.
Προδιαγραφές
| Performance Level | ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΑΠΟΔΟΣΗ |
|---|---|
| Διακόπτης μεταβλητής ταχύτητας | Ναι |
| Warranty | 3 έτη εγγύηση για οικιακή χρήση |
| Μέγ. αριθμός κρούσεων | 0-43200 IPM |
| Ταχύτητα χωρίς φορτίο (σ.α.λ.) | 0-2700 |
| Τάση/συχνότητα | 220-240V/50-60Hz |
| Ισχύς εισόδου | 710 W |
| Είδος τσοκ | Double-sleeve keyless |
| Τσοκ | 13 mm |
| Δυνατότητα τρυπήματος σε μέταλλο | 13 mm |
| Δυνατότητα τρυπήματος σε ξύλο | 35 mm |
| Πηγή ενέργειας | Εναλλασσόμενο ρεύμα |
| Δυνατότητα τρυπήματος σε τοιχοποιία | 16 mm |
| EAN | 8710364067596 |
| Ηχητική πίεση | 94 dB |
| Ανασφάλεια ισχύος θορύβου (K) | 3 dB |
| Ανασφάλεια κραδασμών (K) | 1.5 m/s² |
| Ηχητική ισχύς | 105 dB |
| Επίπεδο κραδασμών (τρύπημα σε μέταλλο) | 3.0 m/s² |
| Επίπεδο κραδασμών (τρύπημα με κρούση σε μπετόν) | 13.2 m/s² |
Η συσκευασία περιέχει
- Πρόσθετη χειρολαβή
- Μετρητής βάθους
- Σετ τρυπανιών πέτρας 3 τεμαχίων (Ø 5/6/8 mm)
Διαθέσιμα έγγραφα για αυτό το εργαλείο



































