Δισκοπρίονο

- Ισχυρός κινητήρας 1.350 W με υψηλή ταχύτητα (5.000 στροφές/λεπτό) για γρήγορη και μεγάλης ακρίβειας κοπή
- Κατασκευή με ανθεκτικά ελικοειδή γρανάζια και στεγανά στη σκόνη ρουλεμάν
- Κλείδωμα άξονα για εύκολη αλλαγή της λάμας
- Ενσωματωμένη σύνδεση απορροφητήρα
- Συμπαγής σχεδιασμός για άριστο έλεγχο και καθοδήγηση
- Διακόπτης ασφαλείας για την αποφυγή αθέλητης εκκίνησης
- Μέγιστο βάθος κοπής είναι τα 65 mm στις 90 μοίρες, 43 mm στις 45 μοίρες
- Μοχλός για την ανύψωση του κάτω προφυλακτήρα για το κόψιμο κοιλοτήτων
- Ενσωματωμένος χώρος αποθήκευσης κλειδιού
- Aλεξήλιο τζαμιού για τη γραμμή πριονίσματος για εύκολη και ακριβή ανίχνευση της σημειωμένης γραμμής
- Ανώτερος εργονομικός σχεδιασμός για άριστο έλεγχο και καθοδήγηση
Περιγραφή προϊόντος
Ισχυρός, ανθεκτικός και ό,τι χρειάζεστε για μια ιδανική ερασιτεχνική εμπειρία κοπής
Το δισκοπρίονο SKIL 5765 έχει έναν πολύ ισχυρό κινητήρα 1.350 W, που διεκπεραιώνει εύκολα όλες σας ερασιτεχνικές εργασίες πριονίσματος. Προσφέρει επίσης ένα ευρύ φάσμα δυνατοτήτων με τη δυνατότητα κοπής 65 mm. Για να έχετε μια ιδέα, τα περισσότερα συνήθως χρησιμοποιούμενα βάθη (σανίδες, δοκάρια, κ.λπ.), μπορεί να διεκπεραιωθούν εύκολα με αυτή τη δυνατότητα. Επιπλέον, αυτό το δισκοπρίονο είναι εξοπλισμένο με πολλά χαρακτηριστικά για την εξασφάλιση άνεσης, για παράδειγμα το διαφανές «κάλυμμα» για τη γραμμή κοπής, για εγγυημένα ακριβή αποτελέσματα κοπής. Αυτό το δισκοπρίονο παραδίδεται μαζί με έναν πολύ ανθεκτικό πριονόδισκο 18 δοντιών, κατασκευασμένο από υψηλής ποιότητας υλικό με επικάλυψη καρβιδίου. Συμπεριλαμβάνεται ένας παράλληλος οδηγός για βοήθεια εκτέλεσης ευθείας κοπής.
Μέγιστη ισχύς για τις δικές σας ερασιτεχνικές εργασίες πριονίσματος
Για την εκτέλεση όλων των ερασιτεχνικών σας εργασιών πριονίσματος γρήγορα και άνετα, το δισκοπρίονο SKIL 5765 έχει έναν ισχυρό κινητήρα 1.350 W. Τα λεία αποτελέσματα κοπής απαιτούν επαρκή ταχύτητα με το λιγότερο 5.000 στροφές/λεπτό, αυτό το πριόνι διεκπεραιώνει εύκολα όλες τις ερασιτεχνικές εργασίες πριονίσματος.
Αντοχή για παράταση της διάρκειας ζωής του πριονιού
Ο πριονόδισκος 18 δοντιών από σκληρυμένο χάλυβα του πριονιού, είναι πολύ ανθεκτικός λόγω του υλικού με επικάλυψη καρβιδίου. Για την εξασφάλιση επαρκούς αντοχής, αυτό το δισκοπρίονο είναι εξοπλισμένο με ρουλεμάν κλειστού τύπου. Τα ρουλεμάν κλειστού τύπου προστατεύουν το πριόνι από τη σκόνη, για επιμήκυνση της διάρκειας ζωής του.
Εύχρηστες εφαρμογές για πρόσθετη άνεση εργασίας
Το δισκοπρίονο SKIL 5765, έχει ένα διαφανές «κάλυμμα» για τη γραμμή κοπής, για την εύκολη, ακριβή ανίχνευση της μαρκαρισμένης γραμμής. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε επίσης τον παράλληλο οδηγό για βοήθεια ευθείας κοπής. Η ενσωματωμένη φύλαξη κλειδιού εξασφαλίζει, ότι το κλειδί είναι πάντα εύκολα προσβάσιμο για την άνετη αλλαγή του πριονόδισκου. Και για καθαρότερη εργασία, μπορείτε να συνδέσετε οποιοδήποτε απορροφητήρα στάνταρ μεγέθους στο ενσωματωμένο στόμιο σκόνης. Τελευταίο αλλά εξίσου σημαντικό, το δισκοπρίονο SKIL 5765 είναι ελαφρύ και συμπαγές.
Προδιαγραφές
| Performance Level | ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΑΠΟΔΟΣΗ |
|---|---|
| Ταχύτητα χωρίς φορτίο (σ.α.λ.) | 5000 |
| Τύπος βύσματος | Type C 2 Pin EU CEE 7/17 (Round) |
| Τάση/συχνότητα | 220-240V/50-60Hz |
| Ισχύς εισόδου | 1350 W |
| Δυνατότητα κοπή στις 45° | 43 mm |
| Δυνατότητα κοπή στις 90° | 65 mm |
| Διάμετρος πριονόδισκου | 184 mm |
| Πηγή ενέργειας | Εναλλασσόμενο ρεύμα |
| EAN | 8710364073689 |
| Order Number | F0155765AA |
| Ø άξονα | 16 mm |
| Warranty | 3 έτη εγγύηση για οικιακή χρήση |
| Ηχητική πίεση | 97 dB |
| Ηχητική ισχύς | 108 dB |
| Αβεβαιότητα (Κ) | 3 dB |
| Ανασφάλεια κραδασμών (K) | 1.5 m/s² |
| Επίπεδο κραδασμών (κοπή μετάλλου) | 2.2 m/s² |
| Επίπεδο κραδασμών (κοπή ξύλου) | 2.6 m/s² |
Η συσκευασία περιέχει
- Πριονόλαμα με επίστρωση καρβιδίου (18 δόντια, Ø 184 mm)
- Εξαγωνικό κλειδί για εύκολη αντικατάσταση της λάμας
- Παράλληλος οδηγός
Διαθέσιμα έγγραφα για αυτό το εργαλείο





































