Σέγα

- Παλμική κίνηση για όλες τις εφαρμογές: Από καμπύλες / λεπτό φινίρισμα μέχρι και ευθεία κοπή με πλήρη ταχύτητα
- Έλεγχος μεταβλητής ταχύτητας για υψηλής ακρίβειας κοπές σε διάφορα υλικά
- Το φως LED φωτίζει τη γραμμή κοπής για καλύτερη ορατότητα στο επεξεργαζόμενο κομμάτι
- Γρήγορη και εύκολη αλλαγή πριονόλαμας με το σύστημα «Clic» χωρίς εργαλείο
- Για πριονόλαμες σέγας με στελέχη σχήματος T και U
- Διακόπτης για το ξεφύσημα της σκόνης, για τη διατήρηση μιας καλής ορατότητας της γραμμής κοπής κάθε στιγμή
- Ρυθμιζόμενη γωνία βάσης αριστερά ή δεξιά για ακριβείς λοξές κοπές 45°
- Μεγάλος, άνετος διακόπτης με κουμπί κλειδώματος, κατάλληλος για συνεχή χρήση
- Συμπεριλαμβάνεται προσαρμογέας για προσάρτηση σε έναν απορροφητήρα, όταν χρειάζεται
- Αντιολισθητική λαβή για ένα καλύτερο και πιο άνετο κράτημα
Περιγραφή προϊόντος
Ισχυρή, στιβαρή σέγα με φως LED, για καμπύλες και ευθείες κοπές
Η σέγα SKIL 4390 εξασφαλίζει γρήγορο και πολύπλευρο πριόνισμα χάρη στον ισχυρό κινητήρα 710 W και στις τέσσερις ρυθμίσεις ελλειψοειδούς κίνησης που ταιριάζουν με την εκάστοτε εφαρμογή. Η ιδανική ορατότητα εξασφαλλιζεται, καθώς ένα φως LED φωτίζει το επεξεργαζόμενο κομμάτι και ο φυσητήρας σκόνης διατηρεί τα πριονίδια μακριά από τη γραμμή κοπής. Με τον τροχίσκο επιλογής μεταβλητής ταχύτητας μπορείτε να ρυθμίσετε την προτιμώμενη ταχύτητα για ιδανικά αποτελέσματα. Το σύστημα «Clic» σας επιτρέπει, να αλλάζετε εύκολα τις λάμες, χωρίς να απαιτούνται εργαλεία. Η ρυθμιζόμενη βάση επιτρέπει λοξές κοπές μέχρι και 45° και η αντιολισθητική λαβή μειώνει τους κραδασμούς και προσφέρει ιδιαίτερη άνεση εργασίας. Για ένα καθαρότερο εργασιακό περιβάλλον, ένας προσαρμογέας απορροφητήρα προσαρμόζεται στους περισσότερους απορροφητήρες στάνταρ μεγέθους. Η σέγα SKIL 4390 παραδίδεται με μια πριονόλαμα σέγας, προσαρμογέα απορροφητήρα και ένα εξάγωνο κλειδί .
Προδιαγραφές
| Performance Level | ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΑΠΟΔΟΣΗ |
|---|---|
| Μήκος διαδρομής | 20 mm |
| Τύπος βύσματος | Type C 2 Pin EU CEE 7/17 (Round) |
| Ρυθμίσεις παλμικής κίνησης | 4 |
| Δυνατότητα κοπή σε μέταλλο | 4 mm |
| Δυνατότητα κοπή σε αλουμίνιο | 12 mm |
| Τάση/συχνότητα | 220-240V/50-60Hz |
| Πηγή ενέργειας | Εναλλασσόμενο ρεύμα |
| Δυνατότητα κοπή σε ξύλο | 85 mm |
| Ταχύτητα λάμας | 800-3000 |
| Ισχύς εισόδου | 710 W |
| Διακόπτης μεταβλητής ταχύτητας | Ναι |
| Φως LED | Ναι |
| Warranty | 3 έτη εγγύηση για οικιακή χρήση |
| EAN | 8719643006219 |
| Order Number | F0154390AA |
| Ηχητική πίεση | 88 dB |
| Ανασφάλεια ισχύος θορύβου (K) | 3 dB |
| Ανασφάλεια κραδασμών (K) | 1.5 m/s² |
| Ηχητική ισχύς | 88 dB |
| Επίπεδο κραδασμών (κοπή μετάλλου) | 5.9 m/s² |
| Επίπεδο κραδασμών (κοπή ξύλου) | 15.6 m/s² |
| Περιλαμβάνονται μπαταρίες | Όχι |
| Batteries required | Όχι |
Η συσκευασία περιέχει
- Σέγα SKIL 4390
- Πριονόλαμα ξύλου
- Προσαρμογέας απορροφητήρα
- Εξάγωνο κλειδί
- Εγχειρίδιο οδηγιών
Διαθέσιμα έγγραφα για αυτό το εργαλείο

































