Multisliber (FOX 6-i-1)

- Rystepudser, deltasliber og excentersliber kombineret i et værktøj plus tre stk. specialtilbehør inkluderet som standard
- Multifunktionsværktøj, der kan klare en lang række opgaver
- Bagbeklædning med flere funktioner til slibning af store arealer og hjørner
- Rund bagbeklædning til slibning, pudsning og polering af krumme og plane overflader
- Tre stk. specialtilbehør til slibning på svært tilgængelige overflader medfølger
- Effektiv slibefunktion og kraftfuld motor til hurtig, glat materialefjernelse
- Integreret støvudsugning og støvsuger-forsats til maksimal støvopsamling og et renere arbejdsmiljø
- 2 indstillinger af hastighed til kontrolleret materialefjernelse
- Nem velcropapirudskiftning
- Deltaspidsens trekantede skumdel kan drejes, så levetiden forlænges
- Motorbremsen sikrer ridsefri slibning (den korte nedetid forebygger skade på emnet, når du slukker værktøjet)
Produktbeskrivelse
Én maskine klarer alle slibeopgaver
'Fox' 6-i-1-multisliberen er en kombination af 6 forskellige slibemaskiner i én. Den kombinerer en deltasliber, en rystepudser og en excentersliber med tre specialtilbehørsdele til slibning af vanskelig tilgængelige steder inklusive en tilbehørsdel til slibning af afrundede flader. Den kan derfor bruges til mange forskellige opgaver: fra omhyggelig slibning i hjørner til hurtig materialefjernelse på store flader og slibning af f.eks. møbler og gelændere. Denne slibemaskine klarer alle opgaver! 'Fox' 6-i-1 leveres i en robust taske, og der medfølger 3 bagbeklædninger, 3 slibetilbehørsdele og 15 ark sandpapir.
Foden kan udskiftes for større alsidighed
'Fox' 6-i-1 leveres med slibefod til deltasliber og rystepudser til slibning af hjørner, kanter og store overflader, en rund slibefod til excentersliber til slibning af buede flader og hurtig materialefjernelse. Desuden kan en fod til tilslutning af tre specialtilbehørsdele tilsluttes til slibning af vanskeligt tilgængelige steder, herunder afrundede flader. Det er nemt at skifte mellem slibefødder og tilbehør ved hjælp af det patenterede system med én skrue.
Høj ydeevne
'Fox' 6-i-1-multisliberen har en kraftig motor på 250 W, så du kan udføre slibearbejdet hurtigt og effektivt. Med de to forskellige hastighedsindstillinger kan du tilpasse hastigheden efter opgaven. Det er for eksempel praktisk, når du skal slibe en malet flade. Når du vælger en lavere hastighed, bliver malingen ikke for varm, og du undgår, at malingen udtværes, og sandpapiret stopper til.
Praktiske funktioner, der øger komforten under arbejdet
Multisliberen har et indbygget støvopsamlingssystem med støvboks, som giver et mere rent arbejdsmiljø. Støvboksen aftages nemt ved hjælp af den praktiske 'Clic'-knap. Det integrerede tilslutning til støvsuger passer til de fleste støvsugere i standardstørrelse og sikrer et renere arbejdsmiljø.
Specifikationer
| Performance Level | PÅLIDELIG YDEEVNE |
|---|---|
| Warranty | 3 års garanti til privat brug |
| EAN | 8710364064694 |
| Order Number | F0157226AC |
| Plug Type | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Samlet slibeflade (fleksibelt tilbehør) | 54 x 54 mm mm |
| Samlet slibeflade (spids bagbeklædning) | 151 x 102 mm mm |
| Samlet slibeflade (Louvre-tilbehør) | 93 x 93 mm mm |
| Strømkilde | Netstrøm (med ledning) |
| Spænding/frekvens | 230-240V/50-60Hz |
| Samlet slibeflade (fingerformet tilbehør) | 32 x 87 mm |
| Slibeskive Ø | 125 mm |
| Slibebevægelser | 19000-26000 p.m. |
| Effekt | 250 W |
| Lydtryk | 75 dB |
| Støjeffektusikkerhed (K) | 3 dB |
| Vibrationsusikkerhed (K) | 1.5 m/s² |
| Vibrationsniveau | 10.7 m/s² |
| Lydeffekt | 86 dB |
Emballagen indeholder
- Bagbeklædning (rund)
- Bagbeklædning (spids)
- Slibetilbehør (3x)
- Støvboks
- Slibeskive (3x)
- Ark sandpapir (12x)
- Værktøjspose
Tilgængelige dokumenter til dette værktøj







































