Multisliber (Fox 3-i-1)

- Tre værktøjer kombineret i et: Deltasliber, rystepudser og excentersliber
- Effektiv slibefunktion og kraftfuld motor til hurtig, glat materialefjernelse
- Integreret støvudsugning og støvsuger-forsats til maksimal støvopsamling og et renere arbejdsmiljø
- 2 indstillinger af hastighed til kontrolleret materialefjernelse
- Nemt papirskift med burrelås
- Deltaspidsens trekantede skumdel kan drejes, så levetiden forlænges
- Multifunktionel bagbeklædning til slibning af store områder samt slibning på svært tilgængelige steder
- Motorbremsen sikrer ridsefri slibning (den korte nedetid forebygger skade på emnet, når du slukker værktøjet)
- Sliber, pudser og polerer buede og plane overflader
Produktbeskrivelse
Optimal alsidighed: deltasliber, rystepudser eller excentersliber i ét
'Fox' 3-i-1 giver optimal alsidighed ved at kombinere tre forskellige slibemaskiner i én: en rystepudser til slibning af store flader, en excentersliber til slibning af buede flader og stor materialefjernelse samt en deltasliber til slibning i hjørner, på kanter og på vanskeligt tilgængelige steder. Multisliberen har en kraftig motor på 250 W, der klarer slibearbejdet hurtigt. 3-i-1-multisliberen sikrer et renere arbejdsmiljø ved hjælp af det indbyggede støvopsamlingssystem, der opsamler støv i støvboksen, og tilkobling til støvsuger, som kan anvendes med de fleste støvsugere i standardstørrelse. 'Fox' 3-i-1 leveres i en robust taske, og der medfølger to forskellige bagbeklædninger og 10 ark sandpapir.
Høj effekt og stor alsidighed
SKIL 7220 'Fox' 3-i-1-multisliberen kombinerer en kraftig motor på 250 W med en roterende og excentrisk bevægelse afhængig af den valgte bagbeklædning. Med den runde bagbeklædning bevæges multisliberen i en excentrisk bevægelse og er velegnet til hurtig materialefjernelse på store flader samt til slibning af buede flader. Med den strygejernsformede bagbeklædning foretager slibemaskinen en roterende bevægelse, som gør det muligt at behandle store flader samt slibe i hjørner, på kanter og på vanskeligt tilgængelige steder. Det er nemt at skifte mellem bagbeklædningerne ved hjælp af det patenterede system med én skrue. De to hastighedsindstillinger gør det muligt at tilpasse hastigheden efter opgaven. Vælg den lave hastighed til kontrolleret materialefjernelse på sarte flader (f.eks. ved fjernelse af maling) eller den høje hastighed til hurtig materialefjernelse.
Praktiske funktioner, der øger komforten under arbejdet
Denne multisliber har indbygget støvopsamlingsystem, som opsamler støvet i støvboksen, hvilket sikrer et renere arbejdsmiljø. Den integrerede tilkobling til støvsuger kan anvendes med de fleste støvsugere i standardstørrelse, så du kan holde dit arbejdsmiljø rent. Bremsefunktionen forhindrer skader på arbejdsemnet, som kan opstå, når værktøjet sættes mod eller løftes væk fra arbejdsemnet. 'Fox' 3-i-1 leveres komplet i en robust taske, og der medfølger to bagbeklædninger og 10 ark sandpapir.
Specifikationer
| Performance Level | PÅLIDELIG YDEEVNE |
|---|---|
| Warranty | 3 års garanti til privat brug |
| EAN | 8710364064700 |
| Order Number | F0157220AC |
| Plug Type | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Strømkilde | Netstrøm (med ledning) |
| Spænding/frekvens | 230-240V/50-60Hz |
| Størrelse på drejelig deltaspids | 92 mm |
| Samlet slibeoverflade | 151 x 102 mm mm |
| Slibeskive Ø | 125 mm |
| Slibebevægelser | 19.000-26.000 p.m. |
| Effekt | 250 W |
| Lydtryk | 75 dB |
| Støjeffektusikkerhed (K) | 3 dB |
| Vibrationsusikkerhed (K) | 1.5 m/s² |
| Vibrationsniveau | 10.7 m/s² |
| Lydeffekt | 86 dB |
Emballagen indeholder
- Bagbeklædning (rund)
- Bagbeklædning (spids)
- Støvboks
- Drejelig deltaspids
- Slibeskive (5x)
- Ark sandpapir (5x)
- Værktøjspose
Tilgængelige dokumenter til dette værktøj







































