Overfræser

- Kraftfuld 1200 W overfræser til falsning, affasning, skæring af spalter og riller, kanter og profiler
- Trinløs hastighed til arbejde med mange forskellige materialetyper med forskellige overfræserbits
- Dobbelt LED-lampe for bedre udsyn over emnet
- Elektronisk hastighedsregulering: sikrer optimal bearbejdningskvalitet
- Blød start for gradvis stigning til maksimal hastighed
- Revolverdybdestop for nem fræsning med 8 forudindstillede dybder
- Fin-indstilling af dybde til hurtig og præcis finindstilling
- Integreret støvsugeradapter til et renere arbejdsmiljø
- Spindellås for hurtig udskiftning af bit med en enkelt nøgle
- Optimal komfort og kontrol med ergonomiske håndtag og soft grip
Produktbeskrivelse
Overfræser med blød start og elektronisk hastighedsregulering
SKIL 1851 er en kraftfuld 1200 W overfræser til skæring af riller og false, formning, affasning og profilskæring og dekorative udskæringer. Dette værktøj med hastighedsforvalg og finjustering af skæredybde er velegnet til mange forskellige materialer. Hastighed og dybdejustering tilpasses hurtigt til den aktuelle opgave. Den integrerede elektroniske hastighedsregulering sikrer optimal fræsekvalitet med en forvalgte hastighed. Godt udsyn over arbejdet med dobbelt LED-lampe. Denne overfræser har ergonomisk design og håndtag med soft grip, der gør arbejdet optimalt komfortabelt. Støvsugeradapteren passer til de fleste integrerede støvsugere i standardstørrelse og sikrer et renere arbejdsmiljø. Bit skiftes hurtigt og nemt ved hjælp af spindellåsen. SKIL 1851 AA leveres med lige bit, tre spændepatroner, parallelanslag, buet anslag, cirkelanslag og kopiring.
Specifikationer
| Performance Level | HØJ YDEEVNE |
|---|---|
| EAN | 8719643001658 |
| Order Number | VA1E1851AA |
| Plug Type | Type C 2 Pin EU CEE 7/17 (Round) |
| Hastighed, ubelastet | 11000-28000 |
| Spænding/frekvens | 220-240 V / 50-60 Hz |
| Effekt | 1200 W |
| Ø spændepatron | 6 & 6.35 & 8 mm mm |
| Maksimalt slag | 55 mm |
| Strømkilde | Netstrøm (med ledning) |
| LED-lampe | Ja |
| Lydtryk | 91 dB |
| Støjeffektusikkerhed (K) | 3 dB |
| Vibrationsusikkerhed (K) | 1.5 m/s² |
| Vibrationsniveau | 3 m/s² |
| Lydeffekt | 102 dB |
Emballagen indeholder
- SKIL 1851 overfræser
- Lige bit (8 mm)
- Spændepatroner (6, 6,35 og 8 mm)
- Parallelanslag
- Buet anslag
- Cirkelanslag
- Kopiring
- Støvsugeradapter
- Nøgle
- Brugsanvisning
Tilgængelige dokumenter til dette værktøj
































