Akku bore-/skruemaskine

- Kraftig »16V Max« (14,4 V) akku bore-/skruemaskine til alle dine gør-det-selv-opgaver
- Lithium-Ion-teknologi: ingen hukommelseseffekt, ingen selvafladning og altid klar til brug
- 17-positions VariTorque for præcis skruning plus fuld låseposition for boring
- Trinløs hastighed giver blid start og fuld kontrol
- 10 mm selvspændende borepatron for hurtig og nem udskiftning af tilbehør
- Elektronisk bremse forhindrer overspænding af skruer og muliggør hurtigere og mere effektivt arbejde
- Kompakt letvægtsdesign for bekvemt arbejde
- Spot til bedre oplysning af arbejdsemnet og mere komfortabelt arbejde på steder med ringe belysning
- Ergonomisk håndtag med blødt greb, som giver optimal komfort og ergonomi
Produktbeskrivelse
Kraftig akku bore-/skruemaskine med soft grip og to batterier
Vores »16V Max« (14,4 V) akku bore-/skruemaskine SKIL 1007 er velegnet til gør-det-selv-opgaver som f.eks. skruning og boring i træ og metal. 17+1 VariTorque momentindstillingen sikrer nøjagtige resultater med de 17 indstillinger til skruning og endnu en indstilling til boring. SKIL 1007 har en 10 mm selvspændende borepatron til nemt skift af tilbehør. Alt i alt får du med dette alsidige værktøj alt, hvad du har brug for: pålidelig lithium-ion-batteriteknologi, der sikrer en optimeret batterilevetid, trinløs hastighed og elektronisk bremse, der sikrer fuld kontrol, og LED-spotlight, der giver godt udsyn over arbejdet. Denne akku bore-/skruemaskine leveres i en robust kasse, og der medfølger to batterier, et sæt med 13 bits til skruning og boring samt en magnetisk bitholder.
Specifikationer
| Performance Level | PÅLIDELIG YDEEVNE |
|---|---|
| Plug Type | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Momentindstillinger | 17 + 1 |
| Kapacitet, skruer | 8 mm |
| Borepatron, kapacitet | 10 mm |
| Borekapacitet i stål | 8 mm |
| Borekapacitet i træ | 25 mm |
| To mekaniske gear | Ja |
| Borepatrontype | Double-sleeve keyless |
| Spænding | 14.4 V |
| Maks. moment, hård samling | 33 Nm |
| Hastighed, ubelastet | 0-700 |
| Spænding/frekvens (lader) | 220-240V/50-60Hz |
| Batterier | Li-Ion |
| Batterikapacitet | 1.5 Ah |
| Antal batterier | 2 |
| Nettovægt inkl. batteri | 1.2 kg |
| EAN | 8710364079315 |
| Order Number | F0151007AR |
| Uden børster | Nej |
| Trinløs hastighedskontakt: | Ja |
| Warranty | 3 års garanti til privat brug |
| LED-lampe | Ja |
| Lydtryk | < 70 dB |
| Støjeffektusikkerhed (K) | 3 dB |
| Vibrationsusikkerhed (K) | 1.5 m/s² |
| Vibrationsniveau | < 2.5 m/s² |
| Ladetid | 5 h |
Emballagen indeholder
- SKIL 1007 akku bore-/skruemaskine
- Holdbar plastkuffert
- Oplader
- 2 x »16V Max« (14,4 V) 1,5 Ah lithiumbatteri
- Dobbelt skruebit
- »TI«-bor (1, 2, 3, 4, 5, 6 mm)
- »TI«-skruebits (PZ1, PZ2, PH1, PH2, S5, S6)
- Magnetisk bitholder
- Brugsanvisning
Tilgængelige dokumenter til dette værktøj

































