Borepresse

- Effektiv 550 watt kulfri induktionsmotor til optimal ydelse
- 5 hastighedsindstillinger til boring i forskellige materialer
- Krydslinjelaser viser det præcise boreområde
- LED-arbejdslampe til optimal synlighed, også i svagt oplyste områder
- Justerbart arbejdsbord inklusive ekstra skruestik til sikker fastspænding af arbejdsemnet
- Justerbart dybdestop til en prædefineret og konstant boredybde
- Arbejdsbordet kan skråtstilles 0 til 45 grader
- Støvtæt tænd/sluk-kontakt
Produktbeskrivelse
Kraftig søjleboremaskine til høj præcision og rene borehuller
SKIL 1360 er en søjleboremaskine med en kraftig 550 W kulfri induktionsmotor. Den giver høj præcision og er særdeles velegnet til boring af rene huller i forskellige materialer takket være dens 5 hastighedsindstillinger. En krydslaser viser tydeligt borepunktet, så du kan placere emnet præcist. LED-lyset sikrer optimal synlighed, selv under dårlige lysforhold. Fastgørelse af emnet er let med det justerbare arbejdsbord, som også inkluderer en ekstra skruestik. Arbejdsbordet kan vippes fra 0° til 45°, hvilket gør det muligt at justere borevinklen. SKIL 1360 har også et justerbart dybdestop for en konstant og forudindstillet boredybde. Den har desuden en støvbeskyttet tænd/sluk-kontakt, hvilket er en stor fordel ved træarbejde. SKIL 1360 AA leveres med skruestik og borepatronnøgle.
Specifikationer
| Performance Level | HØJ YDEEVNE |
|---|---|
| Warranty | 3 års garanti til privat brug |
| Hastighed, ubelastet | 510-2430 |
| Plug Type | Type C 2 Pin EU CEE 7/17 (Round) |
| Spænding/frekvens | 220-240V/50-60Hz |
| Effekt | 550 W |
| Borepatron, kapacitet | 1.5-13 mm |
| Boredybde | 50 mm |
| Hastighedsindstillinger | 5 |
| Spindel til base | 440 mm |
| Spindel til bord | 340 mm |
| Bordstørrelse | 195 x 165 mm |
| Strømkilde | Netstrøm (med ledning) |
| Bordhældning | 0-45 ° |
| Hals | 127 mm |
| EAN | 4894863200075 |
| Order Number | BT1E1360AA |
| Lydtryk | 67 dB |
| Støjeffektusikkerhed (K) | 3 dB |
| Lydeffekt | 80 dB |
Emballagen indeholder
- SKIL 1360 borepresse
- Skruestik
- Borepatronnøgle
- 2x sekskantnøgle
- Brugsanvisning
Tilgængelige dokumenter til dette værktøj
































