Kompakt sav til mange forskellige materialer

Begrænset lager.
- Denne praktiske sav kan gennemskære mange forskellige materialer (træ, laminat, keramiske fliser, aluminium og plast)
- Kraftig 600 watts motor og stor skæredybde på 28,5 mm
- Det kompakte og lette design betyder, at saven kan betjenes med én hånd for stor arbejdsfrihed
- Velegnet til dyksnit
- Spindellåsen gør det nemt at skifte klinge
- Parallelanslag, savklinger og diamantskive medfølger
- Over 100 års pålidelig SKIL-kvalitet
- Bedømt med 4,7/5 stjerner af mere end 500 kunder
- Bestilt før kl. 17 = sendt i dag
Produktbeskrivelse
Nøjagtig og praktisk skæring
SKIL 5360 er en kompakt sav til mange forskellige materialer designet til alle de mest almindelige gør-det-selv-opgaver i og omkring hjemmet. Med kraftfuld 600 W motor og en imponerende skæredybde på 28,5 mm saver den nemt gennem træ, keramiske fliser, aluminium, rør osv. Med denne sav til mange forskellige materialer kan du udføre saveopgaver hurtigt og nøjagtigt. Stiksavsdesignet gør det muligt at foretage både udskæring, kløvning og krydsskæring. Dette værktøj er let og kompakt og kan betjenes med én hånd og er dermed meget nem at håndtere og giver stor frihed og hjælp under arbejdet. Det er også nemt at skifte savklinger med det praktiske spindellåssystem. SKIL 5360 GA leveres i robust kasse med to hårdmetalbestykkede savklinger, savklinge i hærdet stål, diamantskæreskive, parallelanslag, der hjælper dig til at save lige, og støvsugeradapter.
Specifikationer
| Performance Level | HØJ YDEEVNE |
|---|---|
| Hastighed, ubelastet | 6000 |
| Plug Type | Type C 2 Pin EU CEE 7/17 (Round) |
| Spænding/frekvens | 220-240V/50-60Hz |
| Effekt | 600 W |
| Savkapacitet ved 90° | 28.5 mm |
| Maks. Ø savklinge | 89 mm |
| Min. Ø savklinge | 85 mm |
| Strømkilde | Netstrøm (med ledning) |
| EAN | 8719643000835 |
| Order Number | SW1E5360GA |
| Ø skaft | 10 mm |
| Warranty | 3 års garanti til privat brug |
| Lydtryk | 91.5 dB |
| Lydeffekt | 102.5 dB |
| Usikkerhed (K) | 3 dB |
| Vibrationsniveau (skæring i metal) | 2.4 m/s² |
| Vibrationsniveau (skæring i træ) | 2.6 m/s² |
| Vibrationsusikkerhed (K) | 1.5 m/s² |
Emballagen indeholder
- SKIL 5360 kompakt sav til mange forskellige materialer
- Holdbar plastkuffert
- Hårdmetalbestykkede savklinger (2x Ø 85 mm)
- Savklinge i hærdet stål (Ø 89 mm)
- Diamantskive (Ø 85 mm)
- Parallelanslag
- Støvsugeradapter
- Sekskantnøgle
- Brugsanvisning
Tilgængelige dokumenter til dette værktøj


































