Stiksav

Begrænset lager.
- Materialevælger med fire indstillinger: Altid den rette indstilling til opgaven
- Trinløs hastighedskontrol for præcisionssavning i forskellige materialer
- Hurtig og nem udskiftning af klinger med værktøjsfrit 'Clic'-system
- Skift til støvblæser for altid at bevare det gode udsyn over savelinjen
- Fodpladens vinkel kan justeres til venstre eller højre for nøjagtig 45° smigskæring
- Stor, komfortabel kontakt med låseknap, der er velegnet til kontinuerlig brug
- Adapter medfølger til eventuel tilkobling af støvsuger
- Med soft grip for større komfort og bedre greb
- Over 100 års pålidelig SKIL-kvalitet
- Bedømt med 4,7/5 stjerner af mere end 500 kunder
- Bestilt før kl. 17 = sendt i dag
Produktbeskrivelse
Stiksav med materialevælger og trinløs hastighed
550 W SKIL 4530 stiksaven er ekstremt alsidig. Den er velegnet til både buede og lige snit i mange forskellige materialer. Med materialevælgeren med fire indstillinger kan du altid finde den rette indstilling til opgaven. Knappen med variabel hastighedsfunktion gør det muligt at styre savehastigheden, så der opnås et optimalt resultat. 'Clic'-systemet gør det nemt at skifte savklinge uden brug af andet værktøj. Andre praktiske funktioner er støvblæseren, der giver et klart udsyn over emnet, og den store kontakt med låseknap, der giver mulighed for kontinuerligt arbejde. Den justerbare fodplade gør det muligt at foretage 45° smigskæring. Støvsugeradapteren passer til de fleste støvsugere i standardstørrelse og sikrer et renere arbejdsmiljø. Desuden er det ergonomiske design med soft grip ekstra arbejdskomfort. SKIL 4530 GA leveres i robust transportkuffert med 7 savklinger og støvsugeradapter.
Specifikationer
| Performance Level | HØJ YDEEVNE |
|---|---|
| Slaglængde | 18 mm |
| Plug Type | Type C 2 Pin EU CEE 7/17 (Round) |
| Pendulindstillinger | 4 |
| Savkapacitet i metal | 6 mm |
| Savkapacitet i aluminium | 12 mm |
| Spænding/frekvens | 220-240V/50-60Hz |
| Strømkilde | Netstrøm (med ledning) |
| Savkapacitet i træ | 75 mm |
| Klingehastighed | 0-3000 |
| Effekt | 550 W |
| Trinløs hastighedskontakt: | Ja |
| Warranty | 3 års garanti til privat brug |
| EAN | 8719643002839 |
| Order Number | SW1E4530GA |
| Lydtryk | 84 dB |
| Støjeffektusikkerhed (K) | 5 dB |
| Vibrationsusikkerhed (K) | 1.5 m/s² |
| Lydeffekt | 95 dB |
| Vibrationsniveau (skæring i metal) | 5.7 m/s² |
| Vibrationsniveau (skæring i træ) | 9.6 m/s² |
| Batterier inkluderet | Nej |
| Batterier påkrævet | Nej |
Emballagen indeholder
- SKIL 4530 stiksav
- Transportkasse
- Savklinger (7x)
- Støvsugeradapter
- Sekskantnøgle
- Brugsanvisning
Tilgængelige dokumenter til dette værktøj

































