Akku-slagnøgle »Brushless«




- Kulfri motor: Hurtigere, stærkere og 10x længere levetid
- Højt moment til problemfri iskruning og udskruning af bolte og møtrikker
- 3 hastigheder/effektfunktioner, inklusive »Reverse control mode« der sikrer, at værktøjet automatisk standser venstreløb og slagfunktion, når bolten og møtrikken er løsnet
- Robust aluminiumsgearkasse for større slidstyrke
- Kompakt letvægtsdesign
- Robust 1/2" udvendigt firkantdrev for nem udskiftning af tilbehør
- Trinløs hastighed sikrer blid start og fuld kontrol til enhver tid
- LED-lampe til bedre oplysning af arbejdsemnet og mere komfortabelt arbejde på steder med ringe belysning
- Lithium-ion-teknologi: Ingen hukommelseseffekt, ingen selvafladning og altid klar til brug
- Optimal komfort og kontrol med ergonomisk design og softgrip
- Praktisk bælteclips

KEEPCOOL ™
Vores patenterede KEEPCOOL™-TEKNOLOGI forhindrer, at batterierne bliver overophedede og forbedrer dermed ydeevnen.
Opdag KEEPCOOL ™ACTIVCELL™
Vores intelligente ACTIVCELL™-teknologi overvåger løbende batteriets spænding, temperatur og strømstyrke og overfører oplysningerne til værktøjet i realtid.
Opdag ACTIVCELL™


PWRCORE 20™ SERIØS KRAFT OG YDEEVNE.
PWRCORE 20™ er det perfekte valg til større projekter. Den seriøse kraft og ydeevne giver dig mulighed for nemt at udføre hver eneste opgave.
Produktbeskrivelse
Kulfri akku-slagnøgle med højt moment
»20V Max« (18 V) SKIL 3281 akku-slagnøgle med højt moment for problemfri iskruning og udskruning af bolte og møtrikker. Den børsteløse motor er hurtigere og stærkere og holder 10 gange længere end en lignende motor med børster. Værktøjet har tre hastigheds-/effektindstillinger. En af disse indstillinger er »Reverse control mode«, der sikrer, at værktøjet automatisk stopper tilbagerotation og slagfunktion, når bolten og møtrikken er skruet ud. Denne akku-slagnøgle har et kompakt og let design med en robust aluminiumgearkasse, der giver forbedret slidstyrke. Værktøjet har desuden en praktisk frem-/tilbage-LED-indikator, der gør det nemt at se skrueretningen. Sidst, men ikke mindst, giver værktøjets ergonomiske design og softgrip ekstra arbejdskomfort. SKIL 3281 CA leveres med en 1/4" sekskantadapter og bælteclips. Batteri og oplader medfølger ikke.
»PWRCORE 20™« Brancheførende batteriteknologi driver alle SKIL »20V Max«-værktøjer
»PWRCORE 20™«-systemet består af brancheførende og avanceret batteri- og ladeteknologi samt innovative funktioner, som du ikke finder andetsteds, såsom vores patenterede »KEEPCOOL™«-batterikøleteknologi, der øger driftstiden op til 25% og fordobler batterilevetiden. Omvendt sørger den patenterede »ACTIVCELL™«-teknologi for maksimal ydelse og optimal batteribeskyttelse. »PWRCORE 20™«-batterier og opladere er 100% kompatible og udskiftelige med alle SKIL »PWRCORE 20™«-power-værktøjer og haveværktøjer til ultimativ fleksibilitet.
Specifikationer
| Performance Level | HØJ YDEEVNE |
|---|---|
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Uden børster | Ja |
| Trinløs hastighedskontakt: | Ja |
| Warranty | 3 års garanti til privat brug |
| LED-lampe | Ja |
| To mekaniske gear | Nej |
| Borepatron, kapacitet | 12.7 mm |
| Borepatrontype | Square |
| Nettovægt ekskl. batteri | 1.2 kg |
| Strømkilde | Batteri (trådløs) |
| Spænding | 20 V Max |
| Hastighed, ubelastet | 2400 |
| Batterier | Litium-ion |
| Maks. slagmængde | 3200 IPM |
| Lydtryk | 93 dB |
| Støjeffektusikkerhed (K) | 3.0 dB |
| Vibrationsusikkerhed (K) | 1.5 m/s² |
| Vibrationsniveau | 12.2 m/s² |
| Lydeffekt | 104.0 dB |
| Batterier inkluderet | Nej |
| Batterier påkrævet | Nej |
Emballagen indeholder
- SKIL 3281 kulfri akku-slagnøgle
- 6,35 mm / 1/4" sekskantadapter
- Bælteclips
- Brugsanvisning
Tilgængelige dokumenter til dette værktøj

































