Akku-LED-spotlight


- »Keep Cool™«-batteriteknologi sikrer 25 % længere driftstid og dobbelt så lang levetid
- Batteridrevet 12 V LED-spotlight giver kraftigt hvidt lys på op til 380 lumen
- Lysstyrkekontrol i to trin giver større fleksibilitet under brug
- Kan drejes i forskellige retninger (120°) til håndfri brug
- Stærkt, praktisk greb med soft grip, som gør det nemt at bære
- Lithium-Ion-teknologi: ingen hukommelseseffekt, ingen selvafladning og altid klar til brug

KEEPCOOL ™
Vores patenterede KEEPCOOL™-TEKNOLOGI forhindrer, at batterierne bliver overophedede og forbedrer dermed ydeevnen.
Opdag KEEPCOOL ™

PWRCORE 12™ STOR KRAFT. KOMPAKT DESIGN.
PWRCORE 12™ leverer letvægtskraft, perfekt til arbejde over hovedhøjde og på trange steder. Oplev selv, hvor nemt det er at håndtere.
Produktbeskrivelse
Kompakt, kraftigt batteridrevet LED-spotlight
12 V SKIL 2155 er et kompakt, batteridrevet LED-spotlight, som sikrer lys, hvor du skal bruge det til gør det selv-arbejdet. Det er udstyret med lysstyrkekontrol i to trin, som giver ekstra lysstyrke, når det kræves. Det er nemt at skifte mellem de forskellige lysindstillinger, da det kan gøres med én finger. Dette LED-spotlight afgiver 380 lumen, svarende til lysstyrken for en glødepære på 25 W. I modsætning til en glødepære er SKIL 2155 energibesparende og mere miljøvenlig. Akku-LED-spotlightets hoved kan nemt justeres, så lyset vender korrekt, hvilket gør arbejdet nemmere. Denne praktiske detalje sikrer, at du har begge hænder fri til at klare selve gør det selv-arbejdet. Sidst, men ikke mindst, har dette værktøj et stærkt, praktisk greb med soft grip, som gør det nemt at bære. SKIL 2155 CA leveres uden batteri.
Længere driftstid og batterilevetid
Dette værktøj er en del af SKIL »PWRCore 12™«-systemet. Med de kompakte 12 V-lithium-ion-batterier er du sikret optimal fleksibilitet, fordi »PWRCore 12™«-batterier kan forsyne alle 12 V »PWRCore«-værktøjer med strøm. »PWRCore 12™«-værktøjerne fås med og uden batterier, hvilket giver dig fleksibilitet til dit værktøj, så du ikke behøver også at købe nye batterier og opladere. Dette batteri indeholder også »Keep Cool™«-batteriteknologien, vores sejeste innovation til dato. »Keep Cool™« køler battericellerne for at forhindre overophedning, og det giver op til 25% længere driftstid og dobbelt så lang batterilevetid!
Specifikationer
| Performance Level | HØJ YDEEVNE |
|---|---|
| Power Platform | PWRCORE12 |
| Warranty | 3 års garanti til privat brug |
| Nettovægt ekskl. batteri | 0.3 kg |
| Farvetemperatur | 5700 K |
| Farvegengivelsesindeks (CRI) | 75 |
| Lyskilde | 8 pcs, 0.5W LEDs |
| Maks. lysflux | 380 lm |
| Antal lysstyrketrin | 2 |
| Strømkilde | Batteri (trådløs) |
| Roterende lampehoved | Ja |
| EAN | 8719643004116 |
| Order Number | VA1E2155CA |
| Spænding | 12 V |
Emballagen indeholder
- SKIL 2155 akku-LED-spotlight
- Brugsanvisning
Tilgængelige dokumenter til dette værktøj








































