Ledningsfri Bluetooth-højttaler


- »Keep Cool™«-batteriteknologi sikrer 25 % længere driftstid og dobbelt så lang levetid
- Trådløs Bluetooth-streaming i op til 30 meters afstand
- USB-ladeport kan oplade elektroniske enheder så som smartphones og tablets
- AUX-bøsning for tilslutning af en smartphone eller en anden indgangsenhed
- Kompakt, bærbar konstruktion sikrer nem transport
- Integreret opbevaringsplads til smartphone eller andre enheder

KEEPCOOL ™
Vores patenterede KEEPCOOL™-TEKNOLOGI forhindrer, at batterierne bliver overophedede og forbedrer dermed ydeevnen.
Opdag KEEPCOOL ™

PWRCORE 12™ STOR KRAFT. KOMPAKT DESIGN.
PWRCORE 12™ leverer letvægtskraft, perfekt til arbejde over hovedhøjde og på trange steder. Oplev selv, hvor nemt det er at håndtere.
Produktbeskrivelse
Batteridrevet Bluetooth-højttaler med førsteklasses lyd
12 V SKIL 2151 er en praktisk batteridrevet Bluetooth-højttaler til at spille musik på værkstedet, i garagen eller gør det selv-området uden strømforsyning. Dens trådløse Bluetooth-streaming på op til 30 meters afstand, kombineret med batteridrevet frihed, sikrer, at du har førsteklasses lyd, uanset hvor du er. For at opnå ekstra brugervenlighed kan du også bruge AUX-ledningen til at slutte din smartphone eller en anden indgangsenhed til Bluetooth-højttaleren. Du kan nemt flytte højttaleren fra et sted til et andet takket være det kompakte og bærbare design. Det er også muligt at oplade din telefon eller tablet ved hjælp af USB-ladestikket. Den batteridrevne Bluetooth-højttaler har integreret opbevaringsmulighed ovenpå, så du kan have dine enheder lige ved hånden. SKIL 2151 CA leveres med AUX-kabel. Batteriet medfølger ikke.
Længere driftstid og batterilevetid
Dette værktøj er en del af SKIL »PWRCore 12™«-systemet. Med de kompakte 12 V lithium-ion-batterier er du sikret optimal fleksibilitet, fordi batterierne kan forsyne alle 12 V »PWRCore«-værktøjer med strøm. »PWRCore 12™«-værktøjerne fås med og uden batterier, hvilket giver dig fleksibilitet til dit værktøj, så du ikke behøver også at købe nye batterier og opladere. Dette batteri indeholder også »Keep Cool™«-batteriteknologien, vores sejeste innovation til dato. »Keep Cool™« køler battericellerne for at forhindre overophedning, og det giver op til 25% længere driftstid og dobbelt så lang batterilevetid!
Specifikationer
| Performance Level | HØJ YDEEVNE |
|---|---|
| Nettovægt ekskl. batteri | 0.8 kg |
| Bluetooth-afstand | 30 m |
| USB-udgang | 2.1A 5V |
| Effekt, højttaler | 10 W |
| Strømkilde | Batteri (trådløs) |
| 3,5 mm audioindgang | Ja |
| Power Platform | PWRCORE12 |
| Warranty | 3 års garanti til privat brug |
| EAN | 8719643004130 |
| Order Number | VA1E2151CA |
| Spænding | 12 V |
Emballagen indeholder
- 2151 ledningsfri Bluetooth-højttaler
- AUX-ledning
- Brugsanvisning
Tilgængelige dokumenter til dette værktøj








































