Lasermåler

- Den perfekte lasermåler til præcis og hurtig måling af afstande og arealer
- Nøjagtige målinger op til 30 meter
- Målehjul til afstandsmåling uden projiceringsmål samt på ujævne og buede flader
- Kontinuerlig målefunktion opdaterer automatisk den viste afstand, når måleren føres nærmere på eller fjernere fra målet
- Arealberegning er ganske enkel takket være arealmåle-funktionen
- Stort LCD-display med baggrundsbelysning, så det er nemt at aflæse
- Hukommelse for op til 2 målinger
- Kompakte mål, passer perfekt i lommen
- Softgrip for bekvem håndtering og beskyttelse af lasermåleren
- Brugervenlig med praktisk brugerinterface
Produktbeskrivelse
Nøjagtig og hurtig måling med målehjul
SKIL 1929-lasermåleren har et stort arbejdsområde på op til 30 meter og er velegnet til nøjagtig og hurtig afstands- og arealopmåling. Værktøjet har forskellige måletilstande, der kan bruges til afstandsmåling, arealmåling og kontinuerlig måling. Med SKIL 1929 er det også muligt at måle afstande uden projiceringsmål og at måle på ujævne og buede overflader. Lasermåleren har indbygget målehjul, som du kan rulle frem og tilbage over emnet. Som en brugervenlig funktion kan du gemme og få vist op til 2 målinger. Med et kompakt design med soft grip, brugervenligt interface og stort baggrundsbelyst display er SKIL 1929 en god løsning til dine måleopgaver. SKIL 1929 AA leveres med en håndstrop og to AAA-batterier.
Specifikationer
| Performance Level | HØJ YDEEVNE |
|---|---|
| Måletid | <1 s |
| Målepræcision (typisk) | ± 3 mm |
| Strømkilde | Batteri (trådløs) |
| Måleinterval | 30 m |
| Opbevaringstemperatur | -20°C - +70 °C |
| Strømforsyning | 2x 1.5V AAA |
| Driftstemperatur | 0°C - 40 °C |
| Lasertype | 635 nm |
| Laserklasse | 2 |
| EAN | 8719643004383 |
| Order Number | MT1E1929AA |
| Warranty | 3 års garanti til privat brug |
Emballagen indeholder
- SKIL 1929 lasermåler
- Håndstrop
- AAA-batterier (2 stk.)
- Brugsanvisning
Tilgængelige dokumenter til dette værktøj


































