Rotationsværktøj

- Ideelt værktøj til mere end 100 opgaver i og omkring hjemmet
- Trinløs hastighed for optimal præcision og kontrol
- Spindellås for hurtig og nem udskiftning af tilbehør
- Kompakt værktøj med blødt greb for maksimumkomfort
- Enestående, justerbart støttegreb for optimal kontrol
Produktbeskrivelse
Meget alsidig – velegnet til mange forskellige opgaver i og omkring hjemmet
SKIL 1415 roterende værktøj er velegnet til mindre gør-det-selv-opgaver som skæring, slibning, polering og gravering. Den trinløse hastighedsfunktion giver dig fuld kontrol under arbejde med små detaljer. SKIL 1415 leveres med spændepatroner på 2,4 mm og 3,2 mm og kan anvendes med meget forskelligt tilbehør, så du altid kan finde lige det tilbehør, der passer til opgaven. Dette roterende værktøj leveres med 25 tilbehørsdele.
Kompatibel med tilbehør, der er almindeligt tilgængeligt på markedet
SKIL 1415 har spændepatroner på 2,4 mm og 3,2 mm og er kompatibel med det meste almindeligt tilgængelige tilbehør på markedet. Hvor konventionelt værktøj ofte er for stort til detaljeret arbejde som gravering, formning eller reparation af små arbejdsemner, så kan dette roterende værktøj klare opgaven med præcision og kontrol.
Trinløs hastighed giver optimal kontrol
Dette roterende værktøj har trinløs hastighed, som gør det muligt at tilpasse hastigheden til opgaven, så værktøjet kan bruges til mange forskellige former, størrelser og materialer. Den ønskede hastighed indstilles nemt ved at dreje på hjulet oven på værktøjet.
Hurtigt skift af tilbehør
Systemet med spindellås gør det nemt og praktisk at skifte og montere tilbehør. Du skal blot låse spindlen ved at trykke på låseknappen og skifte tilbehør ved hjælp af tilbehørsnøglen.
Praktiske funktioner, der øger komforten under arbejdet
Dette roterende værktøjs ergonomiske design og det justerbare støttegreb sikrer optimal nøjagtighed og komfort under arbejdet. SKIL 1415 har en forseglet tænd/sluk-knap, som beskytter værktøjet mod støv og materiale. Dette roterende værktøj leveres med 25 tilbehørsdele til skæring, slibning, polering og boring.
Specifikationer
| Performance Level | PÅLIDELIG YDEEVNE |
|---|---|
| Warranty | 3 års garanti til privat brug |
| EAN | 8710364043590 |
| Order Number | F0151415AD |
| Plug Type | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Hastighed, ubelastet | 15.000 - 35.000 |
| Spænding/frekvens | 230-240V/50-60Hz |
| Effekt | 125 W |
| Strømkilde | Netstrøm (med ledning) |
| Lydtryk | 71 dB |
| Støjeffektusikkerhed (K) | 3 dB |
| Vibrationsusikkerhed (K) | 1.5 m/s² |
| Vibrationsniveau | 2.9 m/s² |
Emballagen indeholder
- Spændepatronnøgle
- 2,4 og 3,2 mm spændepatroner
- Justerbart støttegreb
- 25 stk. tilbehør
Tilgængelige dokumenter til dette værktøj

































