Børsteløs buskrydder

Begrænset lager.



- Digital børsteløs motor: "50 % mere kraft¹, 45 % hurtigere¹ og 10x længere levetid
- Kan bruges som buskrydder eller trimmer for maksimal alsidighed på forskellig bevoksning
- Oplev høj klippekapacitet; ideel til mere krævende opgaver som tæt græs, genstridigt ukrudt og kraftig underskov
- Variabel hastighedsudløser med sikkerhedslås
- 'Tap&Go'-fremføring af tråd til nem frigivelse af ekstra tråd efter behov under brug
- SKIL 'Twist Load™' gør det muligt blot at indsætte tråden og dreje for at komme i gang
- Softgrip-håndtag og skulderrem giver behagelig håndtering
- Buskrydder 0256 opnår en skærekapacitet på 330 m baseret på et 5.0Ah batteri
- 'Easy Storage'-design for pladsbesparende og ordentlig opbevaring af værktøjet
- Over 100 års pålidelig SKIL-kvalitet
- Bedømt med 4,7/5 stjerner af mere end 500 kunder
- Bestilt før kl. 17 = sendt i dag

Digitale, børsteløse motorer
Den nyeste banebrydende teknologi er en del af selve DNA'et i hvert eneste SKIL-værktøj. Vores kompakte, digitale børsteløse motorer leverer ekstra kraft, ekstra effektivitet og længere levetid end sammenlignelige børstemotorer.
Opdag Digitale, børsteløse motorerKEEPCOOL ™
Vores patenterede KEEPCOOL™-TEKNOLOGI forhindrer, at batterierne bliver overophedede og forbedrer dermed ydeevnen.
Opdag KEEPCOOL ™

Easy Storage
Rod begrænser ydeevnen, og derfor er alle VORES haveredskaber designet med en pladsbesparende Easy Storage-løsning (nem opbevaring).
Opdag Easy StorageACTIVCELL™
Vores intelligente ACTIVCELL™-teknologi overvåger løbende batteriets spænding, temperatur og strømstyrke og overfører oplysningerne til værktøjet i realtid.
Opdag ACTIVCELL™


PWRCORE 20™ SERIØS KRAFT OG YDEEVNE.
PWRCORE 20™ er det perfekte valg til større projekter. Den seriøse kraft og ydeevne giver dig mulighed for nemt at udføre hver eneste opgave.
Produktbeskrivelse
Børsteløs batteridrevet 2-i-1 buskrydder
Den 20V Max 0256 2-i-1 buskrydder er en del af SKIL XP-serien, et omfattende program af udendørs elværktøj udviklet til haveejere, der træffer smarte valg. Ligesom alle andre SKIL 20V batteriværktøjer drives den af den brancheførende PWRCORE 20™ batteriteknologi. Den kulfri motor i SKIL 0256 er hurtigere, stærkere og holder op til 10 gange længere end en tilsvarende motor med kul. Du kan bruge dette værktøj med to tilbehør: en metalklinge eller et totråds trimmerspole-system. Dette gør værktøjet velegnet til at skære buskads, krat, brombær eller til at trimme græs og ukrudt under buske samt på skråninger og kanter, som ikke kan nås med en plæneklipper. Udstyret med et Tap&Go trådfremføringssystem giver SKIL 0256 med trimmerspole hurtig og nem fremføring af tråd, når det er nødvendigt. Du skal blot trykke knappen under trådspolen mod jorden, hvorefter tråden automatisk forlænges. Denne batteridrevne buskrydder har et softgrip cykelhåndtag for ekstra arbejdskomfort. Derudover hjælper skulderremmen med at sikre kontrollen ved at fordele vægten og optimere balancen. Takket være SKIL’s eksklusive Easy Storage-design fylder værktøjet minimalt ved opbevaring.
PWRCORE 20™ førende batteriteknologi til at drive alle SKIL ‘20V Max’-værktøjer
PWRCORE 20™-systemet består af førende avanceret batteri- og opladningsteknologi samt innovative funktioner, du ikke finder andre steder, såsom vores patenterede KEEPCOOL™ batterikøleteknologi, der øger driftstiden med op til 25 % og fordobler batteriets levetid. Den patenterede ACTIVCELL™ teknologi sikrer maksimal ydeevne og optimal batteribeskyttelse. PWRCORE 20™ batterier og opladere er 100 % kompatible og udskiftelige med alle SKIL PWRCORE 20™ elværktøjer og havemaskiner for ultimativ fleksibilitet.
SKIL XP
Bygget på en arv af ekspertise siden 1924 er SKIL XP udviklet til haveejere, der træffer smarte valg. Som det bedste, SKIL har at tilbyde, kombinerer SKIL XP enestående ydeevne, holdbarhed, professionelle funktioner og kompakt ergonomi. Perfekt udstyret til krævende haveprojekter.
Specifikationer
| Performance Level | ENESTÅENDE YDEEVNE |
|---|---|
| Lydeffekt, græstrimmer | 94 |
| Lydtryk græstrimmer | 72 |
| Strømkilde | Batteri (trådløs) |
| Spænding | 20 V |
| Justerbart greb | No |
| Product Series | XP |
| Lydtryk, buskrydder | 74 |
| Lydeffekt, buskrydder | 96 |
| Ubelastet hastighed, græstrimmer | 6300 |
| Ubelastet hastighed, buskrydder | 6300 |
| Klippediameter | 30/23 cm |
| Snorfødesystem | Tap&Go |
| Snordiameter | 2 mm |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Uden børster | Ja |
| Warranty | 5 års værktøjsgaranti til privat brug, 1 års værktøjsgaranti til professionelt brug |
| EAN | 4894863203007 |
| Order Number | GT1E0256CA |
Emballagen indeholder
- SKIL 0256 buskrydder
- Klingeafdækning
- 23 cm buskrydderklinge
- Hurtigudskiftelig trimmerhoved
- Skulderrem
- L-nøgle
- Topnøgle
- 'Easy Storage'-krog
- Brugsvejledning
Tilgængelige dokumenter til dette værktøj


































